Jump to content

Да ли можемо да ступимо у брак или има канонске сметње?

Оцени ову тему


Ана

Препоручена порука

Помаже Бог!

Једна моја пријатељица пита и моли за одговор , ја нисам знала да им одговорим, да ли могу да ступе у брак уколико су им чукундеде рођена браћа?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Bez obzira na kanonsko pravo, ja ne bih stupao u ovakav brak zbog rizika od degenericnih potomaka. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

10-ти степен, по канонима може.

Од младожење гледано - степени сродства:

МЛАДОЖЕЊА - 1отац - 2деда - 3прадеда - 4чукундеда - 5чукундедеотац(чукундедин-заборавио-сам-како-се-каже :) ) - 6чукундединбрат - 7чукундедебратасин - 8чукундедебратаунук - 9чукундедебратапраунук(младин тата) - 10МЛАДА ;)

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Joj hvala ti Rakicu ali ko ce ovo da cita... i mene isto zanima da li npr. moja sestra od tetke i brat od strica mog muza bi imali ppravo da stupe u brak? Ili brat moga kuma sa mojom sestrom od tetke? ko je razumeo shvatice... :) e kad bi mi neko dao instant odgovor 

Kako su velicanstvena dela Tvoja Gospode sve si premudroscu stvorio.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Joj hvala ti Rakicu ali ko ce ovo da cita... i mene isto zanima da li npr. moja sestra od tetke i brat od strica mog muza bi imali ppravo da stupe u brak? Ili brat moga kuma sa mojom sestrom od tetke? ko je razumeo shvatice... :) e kad bi mi neko dao instant odgovor 

 

Pa zasto ne bi mogli. Porodica tvog muza nema nista sa tvojom porodicom, kao i tvoj kum sa tvojom sestrom od tetke, osim ako vec svi niste u nekom srodstvu :)

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Joj hvala ti Rakicu ali ko ce ovo da cita... i mene isto zanima da li npr. moja sestra od tetke i brat od strica mog muza bi imali ppravo da stupe u brak? Ili brat moga kuma sa mojom sestrom od tetke? ko je razumeo shvatice... :) e kad bi mi neko dao instant odgovor 

1. Могу, 8. степен двородног сродства. (забрањено до 5. степена)

2. Могу, 6. степен кумовског сродства. (забрањено до 3. степена ?)

Ти ме волиш, ал ја не осећам.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa zasto ne bi mogli. Porodica tvog muza nema nista sa tvojom porodicom, kao i tvoj kum sa tvojom sestrom od tetke, osim ako vec svi niste u nekom srodstvu

 

Skoro je bila neka tema o tome da ne mogu dva rodjena brata i dve rodjene sestre da se vencaju - glupo sam ovo srocila ali shvaticete na sta se misli, pa se pitam da li mogu brat od strica i sestra od tetke...???

Kako su velicanstvena dela Tvoja Gospode sve si premudroscu stvorio.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1. Могу, 8. степен двородног сродства. (забрањено до 5. степена)

 

Da samo sto meni to stepenovanje slabo ide...koji stepen srodstva ako su uopste u srodstvu su moja sestra od rodjene tetke i brat mog muza od rodjenog strica?

Kako su velicanstvena dela Tvoja Gospode sve si premudroscu stvorio.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Веќ сам написао, они су 8. степена двородног сродства. Твоја сестра и твој девер су 4. степен двородног сродства и због тога не могу да ступе у брак.

Ти ме волиш, ал ја не осећам.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Твоја сестра и твој девер су 4. степен двородног сродства и због тога не могу да ступе у брак.

 

Oprosti brate meeni smotanoj, ovde mislis na moju rodjenu sestru i "rodjenog" devera-4 stepen.

Kako su velicanstvena dela Tvoja Gospode sve si premudroscu stvorio.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Bilo bi lepo da neko ko se razume u to da napravi mapu vezano za to, zbog dece da se ne deformisu i da pate... takodje kod klinaca se javalju ljubav a oni su u srostvo a ne znaju i naprave neke pogreske i pate dzaba

“Ја нисам нешто посебно талентован. Само сам страствено радознао.” Алберта Ајнштајна 0513_music

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Skoro je bila neka tema o tome da ne mogu dva rodjena brata i dve rodjene sestre da se vencaju - glupo sam ovo srocila ali shvaticete na sta se misli, pa se pitam da li mogu brat od strica i sestra od tetke...???

 

Ako su tetka i stric rodjeni brat i sestra, onda svakako ne moze ni po kanonima, a ne bi trebalo ni po biologiji. 

 

Ako je tetka recimo mamina sestra, a stric je naravno tatin brat, onda njihova djeca nemaju prepreke da se vjencaju jer su potpuno razlicita koljena, a isto tako i sa bioloske strane nema nikakve prepreke.  

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

10-ти степен, по канонима може.

Од младожење гледано - степени сродства:

МЛАДОЖЕЊА - 1отац - 2деда - 3прадеда - 4чукундеда - 5чукундедеотац(чукундедин-заборавио-сам-како-се-каже :) ) - 6чукундединбрат - 7чукундедебратасин - 8чукундедебратаунук - 9чукундедебратапраунук(младин тата) - 10МЛАДА ;)

Само да проверим још једанпут, заправо овако иде: бабин деда по мајци је рођени брат од чукундеде њеног дечка... и након тога су заједнички преци: прабаба прадеда, баба деда, мајка отац... тј. нису деда деда, прадеда прадеда. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...