Jump to content

Да пропадне форум ЖРУ?

Оцени ову тему


Јаков.

Препоручена порука

Расправа је више хипотетичка и нема везе са никаквом стварном ситуацијом, особама и сл. На ово размишљање ме је навео назив једног подфорума "Док форум Верујем не проради" који је служио као привремено стециште форумаша са "Верујем" у време док би им сервер пуцао због хаковања. 

 

Значи, да сутра из неког разлога форум ЖРУ престане да ради (пуј, пуј) шта би ви као редовни форумаши (питање се односи пре свега на форумаше који су активни као писци или читаоци), урадили? 

 

1. Да ли би прешли на неки алтернативни форум или групу (Пријатељ Божији, Светосавље...)?

 

2. Баталили би сте скроз такву врсту комуникације, и рекли хвала Богу?

 

3. Бацили би се на фејс?

 

4. Направили би нов форум јер са постојећим који су алтернативни, нисте задовољни?

 

И било који други одговор који би био адекватан.. 

------------------

Размишљам, када је Верујем пукао, неки су људи се слили овде, а неки су нестали. Благо речено. 

Нема ово дружење на форуму, везе са неким јачим везивањем. Скоро је Зосима питао на некој теми, ко је особа која има преко 5000 порука. Не сећа је се више. Не само Зосима, не сећа се те особе нико више, сем можда неко ко је био непосредно у контакту са њом уживо. Еј бре... 5000 порука, и то не оних из рубрика "шале, рецепти, хомосексуалци...). И да ли се неко сећа било које њене поруке, или ње. Ма јок. 

 

Заиста бих волео да и даље пратим неке особе чије су ми поруке занимљиве, а немам сем на ЖРУ могућности за дружење са њима. 

Лични блогови, повремени чланци на разним интернет страницама и сл. ипак су једносмерни, и ако се и на њима може коментарисати, али... форум је форум. 

Баш због тога желим ЖРУ форуму дуг век. 

Χριστὸς ἀνέστη ἐκ νεκρῶν θανάτῳ θάνατον πατήσας, 

καὶ τοῖς ἐν τοῖς μνήμασι ζωὴν χαρισάμενος...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Лепо питање...

 

Иначе, пратим све чланове и са многима лично комуницирам. Наш тим има заиста мношто нових идеја и њих ћемо сигурно инкорпорирати у постојећи систем, али са лаганијим темпом него до сада. 

 

Не бих желео да zru да икад престане са радом. Овај пројекат је нешто сасвим другачије од уобичајенох форума и пројеката. 

 

 

Не бих желео да се схвати погрешно и волео бих да то није тако, али готово сам сигуран да ће тешко који православни пројекат постићи оно што су постигле Поуке. Зашто? Зато што Поуке сви креирамо, сви их стварамо. И тако ће увек бити. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1. Да ли би прешли на неки алтернативни форум или групу (Пријатељ Божији, Светосавље...)?   2. Баталили би сте скроз такву врсту комуникације, и рекли хвала Богу?   3. Бацили би се на фејс?   4. Направили би нов форум јер са постојећим који су алтернативни, нисте задовољни?
 

 

1. Ne, zato sto je ovo jedini pravoslavni forum i jedan od verskih foruma uopste gde se mogu pronaci i ljudi drugih vera, ateisti pa cak i antiteisti. Takodje, siri se zdrava duhovnost za razliku od sektaskih majmunisanja ruskih ,,duhovnika" - psihopata ciji su tekstovi opasni po psihu.

4. Pa da, ako bi se otvorio neki slican ZRU ucestvovao bih. Akoe ne, preyiveo bih stvarno i bez toga.

 

Jos jedna stvar koja je meni kod ZRUa super je ta sto je generalno najnomralniji forum na srpskoj internet sceni. Cak i da mu namena nije crkvena vrlo rado bih ucestvovao na njemu zato sto se (cast izuzecima  :D ) skupila fina grupa ljudi sa kojima mi se zaista dopalo da razgovaram. 

 

nasznak

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја бих се ошишао од муке.


Не бих тражио некакву замену за Поуке, јер замена ни не постоји. Једна од ствари зашто толико времена проводим овде је та што не морам да причам, само куцам :)))

Не знам. Можда бих мало више времена проводио напољу, мада, сада иде зима, а ја не волим баш хладноћу. Владо, требао си да сачекаш пролеће са овом темом :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nema zamene za ovaj forum. Sto se tice broja poruka ne zuri mi se da postanem inventar.

Neki put prosto pozelim da i u stvarnom zivotu smem da kazem ovoliko kolko ovde napisem. Ne znam da li razumete sta hocu da kazem.

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не само Зосима, не сећа се те особе нико више, сем можда неко ко је био непосредно у контакту са њом уживо.

 

eto ja je se secam, a nikad je videla nisam,osim na slikama koje je ovuda postavljala, niti sam sa njom prozborila i jednu jedinu rec.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Почео бих да пијем

Зивкао бих ЖРУ френдове и смарао их до бола

Постепено би ме избегавали

Почео бих да престајем да пијем

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Prestao bi da visim na netu,završio faks i počeo sa normalnim životom,ko sav drugi svet :)))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја сам преко своје тастатуре превалио два велика православна форума,ово ми је трећи,оне локалног карактера не рачунам...

Сасвим је извесно,да ће се једном појавити и неки четврти-пети, из простог разлога што су уредништва ових поменутих форума,кренула из неких својих разлога , животних ,а пре свега црквених обавеза другим путем,и нису имали времена да се посвете овој виртуелнопј причи...

Дакле појавиће се опет неки млади људи,пре свега пуни ентузијазма,који ће направити нешто ново,а ово старо ће бити у њиховој архиви...

 

Овде је било питање шта радити,у међувремену...они најовиснији,потражиће утеху у неким мањим форумима,рецимо код Моцарта,а некад,сећам ,кад је пуко БСН,убрзо се направила гугл група, која  је била прелазно решење ,до појаве "Верујем", а идеја да сајт "верујем" има форум,потекла је од моје маленкости...

Ја само знам,да ћу у тој некој новој будућој форумској причи, уз мој ник нејм,додати -старац Зосима  :dedica:

 

Гениусе,није то та Марија...

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Daleko bilo!!! Voleo bih da imam vremena da se ovde, bar na chatu, ispricham sa nekim dragim chlanovima.

Zzelim ZZRU dug vek i stalni napredak, ako Bog da. Pozzzzzzzzzzzzz

БЛАЖЕН МУЖ ИЖЕ НЕ ИДЕ НА СОВЈЕТ НЕЧЕСТИВИХ И НА ПУТИ ГРЈЕШНИХ НЕ СТА...

Цитат:

Da bi covek mogao da rasudjuje o nekom nesto, bilo sta, on neophodno i neizostavno mora prvo da se udubi u samog sebe,

da vidi ponor sopstvenih grehova, da sebe proglasi za nistaka i najgoreg od svih, da izvadi brvno iz svog oka...

Drugim recima, mora da udise Jevandjelje Hristovo, da zivi po njemu...

Ko tako radi, odmah ce da zna je li na pravom putu ili ne...

Брат Оби Ван

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kljucna stvar ovoga foruma ,koji je dobar ,je finansiranje . Pre ili kasnije sam forum ce prestati sa radom iz dva razloga .

1)Nema novca ( entuzijazam ,dobra volja, neplacaju host,vreme i domen) 

2)Nema novca nema druzenja ljudi a to je izuzetno vazno ,ja radim za firmu koja je totalno bazirana na netu da bi nastavili da postoje i rade angazovali su nas samo da odrzavamo kontakte sa zaposlenicima i da organizujemo radne sastanke uzivo !!!!!!!!!!!!A potrebe za tim nema ,bar na prvi pogled ,ali od kada radimo prioduktivnost je porasla za 180%. Procitajte sta je uradio yahoo!

 

Dakle da bi ovaj projekat uspeo jer bez obzira na upornost osnivaca sajta (izuzetan covek i svestenik) ,on moze odluciti da predje na Hindu religiju i ozeni 20 godisnjakinju plave kose i zanosnih oblina mi ostajemo bez ovoga .

 

Stoga predlog je resiti finasiranje (ne samo dobrovoljnim prilozima vec sa stvarnom ekonomskom bazom imam i ideju )

Druga stvar sledeci korak je druzenje vrlo bitno, mora postojati ozbiljna baza u smislu organizacije i svega ostalog jer zivi kontakt je zivi kontakt . Opet imam predlog  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Samo znam da bi po internetu bilo puno lutanja u potrazi za zivotnim odgovorima pa i samo ucenje i razumevanje pravoslavlja bi bilo teze. Primer citanje raznih knjiga. Neki delovi su nerazumljivi. Dodjem na forum pogledam diskusije shvatanja teologa, obicnih ljudi. Biva mi lakse. :)

 

1401 :smajolik78: 1401

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...