Jump to content

НЕВЕРОВАТНО ОТКРИЋЕ: Порука Србима урезана у обелиск у Лици пре 2800 година


Ignjatije

Препоручена порука

Mislim da ova tema ipak zaslužuje i video-audio zapis

 

Да. Али не хватање за своју срБску главу. Нешто овакво одговара теми:

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=oQUIb7QFiAk

 

П.с. Јес да је гост Мики, али шта сад да се ради  :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ето још једног доказа да смо народ најстарији и да су, између осталог, светски моћници и због тога против нас. Зато се труде да нас затру, ал' пошто нису успели ратовима, покушавају наум да доврше помоћу ХААРП-а, чије су антене распоређене диљем Србије, а главна антена је на мосту преко Аде у Београду... Али, тврд смо ми орах господо свецки моћници!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

нису успели ратовима, покушавају наум да доврше помоћу ХААРП-а, чије су антене распоређене диљем Србије, а главна антена је на мосту преко Аде у Београду... Али, тврд смо ми орах господо свецки моћници!

 

 

Залуд прети понор рата, Залуд зракови ХААРП-a. Нек се сада ко некада непријатељ разнесе. Амер пуца, ЕУ се лама, НАТО нек се тресе.

 

Ми стојимо постојано, Кано најстарији. Проклет био издајица...   :osmeh:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јуче читам текст у Новостима и размишљам како глуп текст на тим квалитетним новинама на крају прочитам извор а оно пише треће Око. Нисам веровао...иначе Лика је стара србска област у Малој Азији шта је ту чудно?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pošto je ovde o Srbiji reč:

 

Narod koji je održao samosvesnost i identitet do nebeske granice (car Lazar) iako je bio pod turcima 500 godina (nisu nas mazili) zaslužuje nešto drugačija shvatanja.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не могу да улазим у анализу, срамота ме је да ово дезавуишем :)

 

Овај текст је за рубрику разбибрига.

 

 

Pa dobro, sve je to OK, samo zanimljivo biu bilo cuti odakle su Likijci na primer? Posto vidimo da zvanicna istoriografija nema odgovor na to pitanje, jer ipak se radi o dalekoj proslosti i dokazi su vrlko oskudni pojedini izvlace posredno zakljucak da su likijci jedno od plemena koja su izvrsiula invaziju na Egipat, oduvale Hitite i slicno ... A ne znaju ni poreklo tih plemena, postoje samo pretpostavke odakle su, Sardinija, Etrurci itd ... Ali da vidis cuda Sardi i Srbi dele isto genetsko poreklo i naslednici su i jedni i drugi staroevropljana ...

 

Evo kako to izgleda :

 

Haplogroup_I2a.gif

 

 

Sardinija je ono tamno plavo ostrvo a tamno plava boja oznacava visoku koncentraciju ( 37% u slucaju Sarda manje vise isto kao kod Srba sve tri veroispovesti na Balkanu ) stanovnistva staroevropskog poprekla, tj u evropi su od poslednjeg ledenog doba ... 

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ah, kakve sreće da takvo šta nisu našli o Česima. Takvu nekvu kamenčuru s nekakvim ispisanim porukama njima, šta bi tamo bilo? Tamo ne bi onda bili nikakvi zakoni već samo jedna poruka: Buďte střízliví - Budite trijezni. To im je i na samrtnoj postelji poručio i ostavio u amanet sam njihov najveći kralj, češki Dušan Silni, Karel IV; Buďte střízliví a bděte, budite trijezni i bdijte. Ili evetnualno: nebát se a nekrást, ne bojat se i ne krast, što im je porućio tatiček Masaryk. Vrlo inspirujući a i dan danas aktualan amanet. Imaju i danas probleme i s tim prvim i s tim drugim. Piju ko spužva sve šta ima nekakav alkohol u sebi a ono ne bojat se i ne krast protumačili kao ne bojat se i nakrast, hahahaha.

 

Ni u ovoj božićnoj pjesmici se nisu obišli bez beer and brandy, prevedena je na engleski pa ćete razumjet.

 

Den přeslavný (A Very Great Day)

 

 

 

A u ovoj čak pjevaju: Badnji večer nastao kad sam kući popio

Štědrý večer nastal,když jsem doma chlastal - stvarno problem

Xindl X - Stedry vecer nastal

 

 

 

A ovo imalo to bit ono Masarykovo, ne bojat se i ne krast (ili nakrast?)

168 hodin - Pero z Chile - Václav Klaus krade - Czech President steals pen

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne laže se džabe Praga Mater Urbium, Prah majka gradova. Mi imamo to oboje i Sirbin i Srbin.

 

Srbin - kod Praga, Praha východ, Mukařov

http://www.mukarov.cz/nase-obce/historie-a-soucasnost/srbin.htm

http://bit.ly/19ZIAFI

 

Sirbin . kod Kolina:

http://www.geographic.org/geographic_names/name.php?uni=-785312&fid=1730&c=czech_republic

http://www.topglobus.ru/gorod?i=533374&n=Sirbin

http://www.mvmtravel.com/guide/czech-republic/kolin/sirbin/

http://on.fb.me/17750mA

 

Znači to bude češki kamen, ja sam tamo odmah prepoznao i ono češko ř tamo u tom tekstu napisano.

Sibinjanin Janko od Sibinja (Sirbin)

 

 

 

 

Future Folk - Janko

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dao sam vam loš link mape tog mjesta Srbina kod Praga, 

tamo imaju specijalne linkove za sharing, ovo je taj ispravan.

http://www.mapy.cz/s/8Bzi

 

A imamo i Janka, taj je iz Sirbina kod Kolina

a prozvali ga poslije u Srbiji Si®binjanin Janko.

Imamo ovdje i lijepu narodnu pjesmicu o njemu:

Čechomor - dobre ti je Janku

Link to comment
Подели на овим сајтовима

GRILOVÁNÍ S RÁDIEM BLANÍK - 18.8.2012 Nový Knín

http://bit.ly/18Cyrkq

 

 

 

dederon knin.3gp, grupa Tři sestry v Novém Kníně 2010.

 

 

 

 

Farní charita Starý Knín

http://bit.ly/17CwHrE

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ako vas zanima kako je izgledao zamak Janka Sibinjanina koji je imao ovdje na Moravi kod Vizovica i o kojem se pjeva u toj gore pjesmi možete to vidjet na ovoj minecraftovoj rekonstrukciji.

 

Vizovský vrch a podhradí

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...