Jump to content

Које тропаре знате да отпевате напамет?


Препоручена порука

Roždestvo Tvoje Hriste Bože naš, vozsija mirovi svjet razuma, v njem bo zvjezdam služašči zvjezdoju učahusja, Tebje klanjatisja solncu pravdje, i Tebje vjedjeti s visoti vostoka, Gospodi slava Tebje

БЛАЖЕН МУЖ ИЖЕ НЕ ИДЕ НА СОВЈЕТ НЕЧЕСТИВИХ И НА ПУТИ ГРЈЕШНИХ НЕ СТА...

Цитат:

Da bi covek mogao da rasudjuje o nekom nesto, bilo sta, on neophodno i neizostavno mora prvo da se udubi u samog sebe,

da vidi ponor sopstvenih grehova, da sebe proglasi za nistaka i najgoreg od svih, da izvadi brvno iz svog oka...

Drugim recima, mora da udise Jevandjelje Hristovo, da zivi po njemu...

Ko tako radi, odmah ce da zna je li na pravom putu ili ne...

Брат Оби Ван

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па тако Рождество, Христос Воскресе, Спаси Господи људи твоја, тропар св.свештеномученику Платону, тропар св.Николају Мирликијском.

Мада баш сам лен, могао би још који додати списку рецимо Богојављенски, или мени омиљеног празника, Преображења Господњег.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest свештеник Иван

Roždestvo Tvoje Hriste Bože naš, vozsija mirovi svjet razuma, v njem bo zvjezdam služaš?i zvjezdoju u?ahusja, Tebje klanjatisja solncu pravdje, i Tebje vjedjeti s visoti vostoka, Gospodi slava Tebje

?, ????? ?? ??? ?????, ???? ????? 319.gif
Link to comment
Подели на овим сајтовима

eh ima ih...

Svetom velikomuceniku Jevstatiju, Svetom kralju Stefanu Decanskom, Svetim Vracima, Svetom Savi nikako da se sredim 319.gif to mi je najtezi tropar za pevanje mislim, Svetom Vladiki.

To su mi najdrazi i svakodnevno se druzimo 0110_hahaha

A Preobrazenju tropar pocinje bas tako, Preobrazilsja jesi na gorje Hriste Boze...

Meni je takodje to jedan od najdrazih praznika, ako ne i najdrazi.

Da nas Gospod sve preobrazi blagodacu svojom... 0110_hahaha

Stalno posmatram kolika je neosetljivost osetljivih ljudi prema osetljivosti njihovih bližnjih.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 5 months later...

Хммм.

Знам ја мислим све васкрсне тропаре и доста њих за неке "веће празнике" и наравно,већину општих.

Кад сам тек почела да учим појање,који год тропар бих научила толико пута бих га поновила да сам на крају тако већину научила напамет.

bighugbighug

"Slusaj, dete moje! Kad Bog dopusta da se dogodi nesto lose, na kraju se iz toga radja nesto dobro. Upamti to."

Iz Ja-grada u Ti-grad

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тропар  je кратка црквена молитвена песма, која садржи суштину празника за који је написана и којом се прославља свети.

Примјер-тропар који се поје за Божић

Хор Колибри - Тропар - Рождество Твое, Христе Боже наш

Tropar - Sveti Sava / Тропар - Свети Сава

Tropar - Sveti Georgije ( Djurdjic ) / Тропар Свети Георгије ( Ђурђиц )

Постоји 8 гласова по којима се пјевају тропари и сваки глас има своју мелодију.

"Slusaj, dete moje! Kad Bog dopusta da se dogodi nesto lose, na kraju se iz toga radja nesto dobro. Upamti to."

Iz Ja-grada u Ti-grad

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...