Jump to content

Sretan Vam praznik braćo katolici

Оцени ову тему


Препоручена порука

Велика Госпоина, или тачније велика Госпа 15.08. 

  • Волим 1

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Staroboleslavský ZDRÁVAS

14.8.2011 - Slavnosti Palladia - kostel Nanebevzetí Panny Marie

A  ja sam kršten na Sniježnu Gospu 5.8.

http://www.katolici.org/uzori.php?action=vidi&id=138

Hvala svima na čestitkama!

 

Bogurodzica - Mother of God, svetilište Majke Božije u Čenstohovi, Poljska

Link to comment
Подели на овим сајтовима

sretan praznik katolici

sta je Telovo? 

 

Oslava ustanovljenja Svete Tajne Evharistije na Veliki četvrtak, evharistijski blagdan.

 

Tijelovo, punim nazivom Svetkovina Presvetog Tijela i Krvi Kristove je katolički blagdan. Slavi se u četvrtak poslije svetkovine Presvetog Trojstva. U Hrvatskoj je neradni dan (jednostavno računanje datuma: deveti četvrtak nakon Uskrsa).

Za Katoličku Crkvu, svetkovina je u spomen na ustanovljenje Euharistije na Veliki četvrtak.

Tijelovo - više o tome na Wikipediji:

http://hr.wikipedia.org/wiki/Tijelovo

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Срећан празник!

  • Волим 1

''Бог је Истина. Зато наша уста не смеју говорити лаж. Ми морамо живети у Истини и за Истину и кроз Истину.''

Димитрије Љотић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da ne bi neko mislio šta je sad to crveno gore lijevo na tom mom videu iz Satre Boleslavi, to je u Češkoj. Nije to nikakva fotelja, otoman - ništa takvog, već stalak, podstavec za najveću češu svetinju, ikonu Bogorodičinu, Palladium Zemlje Češke kojeg su prema predaji donijeli sv. Ćiril i Metodije sa sobom na Veliku Moravu i darovali sv. Ljudmili, babi sv. Vaclava i predstavlja ustvari najveću i najstariju slovensku svetnju uopšte na svijetu. Zato se to zove Slavnosti Palladia a slavi se dan uoći Velike Gospojine. Prije je bila bez tog rama s dragim kamenjem i tom krunom, naravno, taj je dodan tek kasnije.

 

Palladium - záštita země české

 

media-338857-2.jpg

 

media-338870-2.jpg

 

media-338862-2.jpg

 

 

media-338866-2.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dokle vise plotovanja, kakvi praznici... Srecan vam katolici svaki dan!

 

Isto svima zelim, bili konvertiti, transvestiti ili kakvih vec plotskih naziva, svim ljudima zelim srecan svaki dan aman! :D

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovdje imate mnogo slika Bogorodičinih propdobnjeni i prikaza, ikona i skulptura iz zapadne i istočne crkvene tradicije:

 

Радуйся Невісто Неневісная (Agni Parthene) - Ukrainian chant

http://gloria.tv/?media=342020

 

Tota Pulchra - Vsa lipa jesi (glagoljaški napjev s Paga)

http://gloria.tv/?media=369852

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...