Jump to content

Лажни фејсбук профил "Отац Пајсије"- троловање и исмејавање Цркве

Оцени ову тему


Препоручена порука

Da li ste se ikada zapitali odakle njemu materijal za sprdanje? Koga on to imitira? Da li je on to izmislio ili je možda čuo od vernika kao što su Ihtusovci ili Miroljub?

 

Evo zapitah se. Verovatno je u pitanju samo visak vremena u kombinaciji sa bezobrazlukom.

A mozda su u pitanju neki skroz bolesni umovi, multiple licnosti ili sizofrenici. Svega ima. I svuda.

"Ја сам спреман - нашао сам шлем."

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Има много људи који наносе штету другим људима и цркви .Са друге стране има и наивних људи који веома лако падну под утицај таквих људи.

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Мени су у исто време смешни и жалосни они који се примају на овакве појаве на интернету. Јасно се види да су овакви профили и странице спрдачина, али у коментарима видите људе који покушавају да уразуме овакве умоболнике, те бивају додатно исмејани. 

 

Важно је за неупућене да знају да није сваки профил са сликом свештеника, са пуно икона и тог православног фолклора заиста црквен и православан. 

 

Добро би било да ово Мисионарско одељење има свој знак који ће стајати на црквеним страницама на интернету и фејсбуку. Самим тим ће људи знати који сајт да посећују.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Добро би било да ово Мисионарско одељење има свој знак који ће стајати на црквеним страницама на интернету и фејсбуку. Самим тим ће људи знати који сајт да посећују.

I ja napravim FB stranicu i stavim taj znak, neke ikone i sliku čoveka u mantiji i onda ljudi opet poveruju da sam ja stvarno sveštenik. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I ja napravim FB stranicu i stavim taj znak, neke ikone i sliku čoveka u mantiji i onda ljudi opet poveruju da sam ja stvarno sveštenik. 

Sto se tice Pajsije vec je na prethodnim stranicama govoreno ko mozda stoji iza tog profila ali pitam se kako se ljudi veoma lako lepe za takve budalastine? Ovaj drugi lazni profil ima sasvim drugaciju retoriku. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...

Nisam mislio na starca Pajsija, nego na trola Pajsija.

Не сумњам. Али онда тако и напишеш...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

Можда је креативнији.

 

Ма није ми јасно чему толико ишчуђавање. Народ ко народ, никад није био екстра религиозан, нигде на планети.

Масе су увек на нивоу сујеверја. Онда мањи проценат на нивоу верског фанатизма и најмањи проценат је верски образованих верника( било које религије) и ови последњи су извор атеизма.

Ја кад погледам Србове на неком верском скупу, мала је разлика између њиховог поимања вере сада и оног старословенског. Сад да улетим са причом како на бадњи дан треба заклати вола и том крвљу испрскати све присуте за здравље, срећу, благостање ово оно, 70% масе би се примило.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

... и најмањи проценат је верски образованих верника( било које религије) и ови последњи су извор атеизма.

 

:))  :))

 

Kada savladaju teoriju ukapiraju da nema Boga ...

 

:))  :))  :))

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

најмањи проценат је верски образованих верника( било које религије) и ови последњи су извор атеизма.

 

Како бре Жељко , та ваља нам таки  и требају да обучавају остале вернике. :)

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...