Jump to content

Кућни алати и уређаји

Оцени ову тему


Препоручена порука

Sigurno je neko od forumaša ugradio sigurnosna vrata. Voleo bih da znam kakva su vam iskustva?

Koliko je pouzdan taj mehanizam zaključavanja i da li vam se ikad desilo da morate da zovete servis službu da vam obija vrata?

I jel' morao neko da izbija metalni, uzidani štok? Koliki je to problem?

Generalno, kakva su vam iskustva i imate li neke savete ili preporuke?

Имам ја сигурносна врата и не можеш ми ништа.

Шалим се, то су она стандардна кинеска која сад скоро сви уграђују.

Ја сам одмах променио браву (која је дошла са седам копија кључева величине кључа од лударе) и ставио квалитетнију.

Брављење иде у 7 тачака на два окрета кључа а у три са једним закључавањем.

Врата су иначе неизолована изнутра па су зими врло хладна на додир. Размишљао сам да их раставим и убацим неку изолацију али су ми предочили да је велика игра и да не добијам пуно јер све полуге морају да буду слободне а то је скоро пола површине врата.

Са добрим алатом метални шток није никакав проблем, као ни било шта друго. Само, зашто би их избијао?

Лопови не обијају врата него браву, ем је лакше, ем је брже.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево, ја сам храбра, па ћу да кажем да немам та сигурносна врата већ нека обична, праисторијска, и да ми је улаз у кућу на извол`те :(

Земаљско је за малена царство, а небеско увек и до века.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Са добрим алатом метални шток није никакав проблем, као ни било шта друго. Само, зашто би их избијао?

 

Pa mora, sve firme skidaju stari i stavljaju štok koji ide uz vrata. Postoje i fazoni da ti uradi po meri i montira vrata na postojeći štok ali to niko ne drži u zvaničnoj ponudi, jer se kako kažu teško namešta

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Немој да купујеш кинеска...Жискар ти је већ навео два проблема,

трећи је да звече к`о празно буре и немају никакву звучну изолацију према споља,

четврто(мени смета) је што су естетски никаква.

 

У већини су крила тих врата спајана нитнама па их је немогуће раставити да би се додатно изоловала.

Ако се желе ватроотпорна и звукоизолациона врата, онда се често сигурносни механизам уграђује са унутрашње стране врата.

 

Ако купиш квалитетна сигурносна врата не бој се никаквих проблема.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

трећи је да звече к`о празно буре и немају никакву звучну изолацију према споља, четврто(мени смета) је што су естетски никаква.

И ово је тачно, додуше, мени раде посао али са спољне стране се скроз скинула заштитна фолија и изгледају као избледела, пашће фарбање, савакако али шта ће ти то.

 

Pa mora, sve firme skidaju stari i stavljaju štok koji ide uz vrata.

Дакле, ти већ имаш метални шток само хоћеш да промениш?

Слушај Ђуру а ради како хоћеш, Ђура ће да ти опрости...

Узми квалитет макар платио и дупло, мање ћеш касније да се завитлаваш.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja imam sigurnosna vrata već dve godine. Zbog mogućnosti gubljenja ključeva jedan par sam ostavio kod kuma a još jedan par kod tasta i tašte pa sam siguran. Inače svakome preporučujem da ugradi sigurnosna vrata. Ima različitih kvaliteta i cena prema svačijem džepu. Jedino morate ponavljam ostaviti rezervne ključeve kod osobe od poverenja. Pozz

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nego meni deluje preterano da ima tolike šiple i da zaključava na ~6 mesta. Zar nije dovoljno samo kod brave?

Чувена фора са подизањем врата и са обијањем шарки уместо браве.

Зато се позиционира на три стране. Остало је конструкцијско решење и мало маркетинга (са нашим вратима осигуравамо на 96 тачака! - а шта ако уђу кроз прозор?)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...