Jump to content

Православни пост – сврха, смисао, избор хране и разлози за придржавање правила поста

Оцени ову тему


Препоручена порука

Posne pljeskavice od sampinjona:luk,sampinjone,krompir,orahe,proprziti na vrelom tiganju koji je posut solju..Dodati zacine po ukusu.

Zatim dodati prezle da se formiraju pljeskavice.Peci u rerni 15 min.

Дис ај гада чрај!

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 1.8k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

inače,prijatelj koji je priličan poznavalac zdrave ishrane mi skoro reče da je prestao da koristi sojino mleko kada je video šta mu rade da bi ga izbelili pa mi preporuči pirinčano i heljdino

јел` то онај што неће да једе шећер...? немој много да се дружиш са њим... 0702_read

јust relax .smil.

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

kiseo kupus čini mi se niko ne pomenu ... obožavam ga

PB207178.JPG

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

А која је сврха тих посних "млека" или "сирева"? Ем су безукусни, ем док стигну код нас светле у мраку, ем ми личи на то да постиш, али се не одричеш нечега мрсног што волиш.

ukus je relativna stvar-ja se recimo vrlo slično hranim i van posta i tofu mi je(sir od soje vrlo ukusan) dok je većini bezukusan-ne može nekome ko je naviko na tešku hranu tofu ili nešto tog tipa da bude ukusno a on naviko da toksinima bombarduje organizam

svrha posnog mleka je što je pre svega tečno,poboljšava ishranu u postu i daje šansu za raznovrsniju ishranu (pahuljice,musli,šolja sojinog mleka,sutlijaš,kakao, u kafu,uz tost itd.) ... verovatno poboljšava i stolicu smiley_emoticons_ben_shit.gif

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Код мене је стандардно питање :"Па,шта ти једеш док постиш на воду?! :- Па нема ништа,осим пасуља и кромпира. :huh: "

Тако да разумем недоумицу шта јести,а не погрешити. :bla:

Зато радо делим рецепте из мамине кухиње. :-X

Паштета од ораха и кромпира

пире од кромпира,млевени ораси,мало сушеног зачина од поврћа,со,бибер,чешањ белог лука,мало сенфа,врела вода

Пире од кромпира и млевене орахе сјединити мешањем (колико пиреа,толико и млевених ораха) да се добије густа кашица,додати бибер,бели лук,мало сенфа и све добро сјединити.

Паштета од печеног кикирикија

пире од кромпира,млевени ораси,мало сушеног зачина од поврћа,со,бибер,чешањ белог лука,мало сенфа,врела вода

Пире од кромпира и млевени печени кикирики сјединити мешањем (колико пиреа,толико и млевених ораха) да се добије густа кашица, додати бибер,бели лук,мало сенфа и све добро сјединити.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пиринач са копривама (зељем, спанаћем, блитвом, лободом, листом винове лозе...)

250гр пиринча, 2 кашике зачина, ½ кг копривиног младог лишћа (зељем, спанаћем, блитвом, лободом, листом винове лозе...), 1 већа главица црног лука, 1 веза першуна, со

Пиринач обарити у води у коју смо додали зачин. Коприве опрати и са исецканим луком обарити у 3 дл воде. Овако обарене коприве иситнити,помешати са бареним пиринчем и зачинити по укусу.

Чорба од поврћа

1 кромпир, 1 шаргарепа, 1 главица црног лука, 1 паприка, 2 дл воде, ½ л сока од парадајза, 2 кашике зачина, 1 веза першуна, со

Исецкано поврће скувати, пред крај додати сок од парадајза и зачин.

Лепиње

Замесити тесто као за хлеб. Растањити танке лепињице и пећи на плотни (са обе стране). Премазати кечапом од парадајза или џемом и служити топло.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И што би рекла моја бака - ништа без колача. :cheesy2:

Коцке са медом

1 шоља воде, 1 шоља шећера, 1 шоља меда, 100 гр ораха, 100 гр сувог грожђа, 1 ванилин шећер, 2 кашике пекмеза, брашно, 2 дл шербет чаја, прашак за пециво

Воду, шећер, мед, орахе, суво грожђе, ванилин шећер, пекмез и брашно (количина по потреби) замесити до густине качамака, да отпада са варјаче. У брашно ставити један прашак за пециво на ½ кг брашна.

Тепсију загрејати, па премазати воском или обложити папиром за печење, па усути припремљено тесто и пећи. Када је колач готов прелити га шербет чајем.

1305_womens

Link to comment
Подели на овим сајтовима

svrha posnog mleka je što je pre svega tečno,poboljšava ishranu u postu i daje šansu za raznovrsniju ishranu (pahuljice,musli,šolja sojinog mleka,sutlijaš,kakao, u kafu,uz tost itd.) ... verovatno poboljšava i stolicu smiley_emoticons_ben_shit.gif

ако је ово проверено, одмах купујем... :rolleyes:

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...