Jump to content

Православни пост – сврха, смисао, избор хране и разлози за придржавање правила поста

Оцени ову тему


Препоручена порука

е радо, кад би људи мало застали  ne_shvata

Нема већег служења сатани од проповиједања да се вјерни народ не причешћује,

у што спада јеретичко учење о лажноименој демонској "достојности, приступању не по покајању но "по осјећају", затим магијско учење о посебној улози дијета (што је сваки пост у дане непрописане од стране Свете и Саборне Цркве), те гомила манихејских јеретичких учења о томе како су неке врсте хране "нечисте" и сличне хуле.

Демонско дјело у сваком случају.

prstgore
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 1.8k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Треба да имаш став и да иако старијем од себе укажеш на чињеницу да греши ! О. Иван је урадио много грозних ствари са његовим другарима и за то ће одговарати пред надлежним судовима. Да ли си јадан како кажеш ... то Бог зна ! А то да ли неког знаш или си члан екипе која се опија или патиш за тим то ме не занима ...

Ма јесте,немам друга посла него оформљеном човеку да мењам ставове.Иди бре човече мало смири се,моли се,пусти се злобе и нервозе.

ништа ти не брини, моја мајка се у 55. пренула, крстила и кренула да пости и причешћује  319.gif confused

Па да,али зависи да ли си је ти убедио у то.Надам се да ће ми Бог дати да видим своју мајку да се крсти и да оде у цркву.Само то ми треба.Ти си најсрећнији човек!  prstgore

нема шта да је ја убеђујем, одвео је у манастир на славу и поред 300 људи мени жена каже да је мирно  :D а до тад је ладно мислила да сам секташ.  4chsmu1

ево сад ми се скоро и отац крстио, заједно са својом другом женом и дететом, у тројном крштењу  0442_feel

и тако, има ја да живим до краја живота, само од тога  dada

него бедак је што ме то не задовољава, па планирам да још кога крстимо из фамилије  greengrin

Немој више да ми пишеш све ми теже  :) Мени мајка каже:Сине много се залуђујеш са тиме,ајде мало,али има да ти прерасте у нешто веће,а није добро толико да се замлаћујеш"..она мисли има да постанем монах  facenew22222222 а жеља јој је да ме види у оделу  dada

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Moja pokojna baba je imala obicaj da kaze: ''Greh na usta na ulazi, vec iz usta izlazi''...Zena je mozda i imala pravo...

Zamislite prosjaka, beskucnika koji na ulici prosi, koji nije jeo 4. dana, pri tom je taj prosjak vernik, posti... Zamislite kako njemu covek prilazi i daje komad vruceg bureka. Sta on da uradi!? Da li je i on prekrsio pravilo posta ako pojede...Da li je i on gresan? Nije hteo da opljacka da bi jeo, ali je i gladan, a post je...

И данас, кад дође до последњег боја,

Неозарен старог ореола сјајем,

Ја ћу дати живот, отаџбино моја,

Знајући шта дајем и зашто га дајем.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

код тог примера, искрено верујем да би му Господ послао човека који би му пружио питу са вишњама посну, или нешто са туњевином

ај немој зезати  :cheesy: :)sFun_bat smej.gif
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Moja pokojna baba je imala obicaj da kaze: ''Greh na usta na ulazi, vec iz usta izlazi''...Zena je mozda i imala pravo...

Zamislite prosjaka, beskucnika koji na ulici prosi, koji nije jeo 4. dana, pri tom je taj prosjak vernik, posti... Zamislite kako njemu covek prilazi i daje komad vruceg bureka. Sta on da uradi!? Da li je i on prekrsio pravilo posta ako pojede...Da li je i on gresan? Nije hteo da opljacka da bi jeo, ali je i gladan, a post je...

чуј грешан  sFun_bat

А у оној кући будите, и једите и пијте шта у њих има; јер је посленик достојан своје плате; не прелазите из куће у кућу.

свето Јеванђеље по Луки, глава 10, стих 7

не треба ни кућу буквално читати јер је нама кућа Царство а овде смо у пролазу па нам је кућа свугде под Богом. не треба јести отров, ал је бурек далеко од отрова.

Бог части  :cheesy: :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Треба да имаш став и да иако старијем од себе укажеш на чињеницу да греши ! О. Иван је урадио много грозних ствари са његовим другарима и за то ће одговарати пред надлежним судовима. Да ли си јадан како кажеш ... то Бог зна ! А то да ли неког знаш или си члан екипе која се опија или патиш за тим то ме не занима ...

Ма јесте,немам друга посла него оформљеном човеку да мењам ставове.Иди бре човече мало смири се,моли се,пусти се злобе и нервозе.

ништа ти не брини, моја мајка се у 55. пренула, крстила и кренула да пости и причешћује  319.gif :)

Па да,али зависи да ли си је ти убедио у то.Надам се да ће ми Бог дати да видим своју мајку да се крсти и да оде у цркву.Само то ми треба.Ти си најсрећнији човек!  prstgore

нема шта да је ја убеђујем, одвео је у манастир на славу и поред 300 људи мени жена каже да је мирно  sFun_bat а до тад је ладно мислила да сам секташ.  4chsmu1

ево сад ми се скоро и отац крстио, заједно са својом другом женом и дететом, у тројном крштењу  smej.gif

и тако, има ја да живим до краја живота, само од тога  dada

него бедак је што ме то не задовољава, па планирам да још кога крстимо из фамилије  4chsmu1

Немој више да ми пишеш све ми теже  :) Мени мајка каже:Сине много се залуђујеш са тиме,ајде мало,али има да ти прерасте у нешто веће,а није добро толико да се замлаћујеш"..она мисли има да постанем монах  :cheesy: а жеља јој је да ме види у оделу  dada
исто су то и мени причали, ал им лакше кад имам девојку да мало забораве на то.

лепа потврда од родитеља колико си окренут Богу, само немој да се окренеш од људи, већ буди спојница да сутра Христос може да каже ''Бартендаз посред нас'' некоме  prstgore

ја кад одем у манастир дуже од 5 дана, одма ме зову и питају кад се враћам  winter winter :bla:

замисли бедак, имаш 30 година и матор си коњ а мама и тата те зову да те питају јел си јео мрсно нешто да не паднеш у несвест  dada :) :) 0442_feel 0442_feel 0442_feel 0442_feel 0442_feel

то су само родитељи, не разумеју они баш све најбоље  :bla:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да ли труднице треба да посте, односно да ли су разрешене по аутоматизму чим сазнају да су трудне или по благослову од духовника, тачније парохијског свештеника, до духовника..... Смисао поста у трудница??????

И ако имам пророштво и знам све тајне и сва знања, и ако имам сву веру да и горе премештам, а љубави немам, ништа сам. IКор.13,2

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да ли труднице треба да посте, односно да ли су разрешене по аутоматизму чим сазнају да су трудне или по благослову од духовника, тачније парохијског свештеника, до духовника..... Смисао поста у трудница??????

Труднице НЕ ПОСТЕ, (макар када је храна у питању - да се моле могу у неограниченим количинама 0442_feel). Током трудноће је јако важно да беба добије довољну количину хранњивих материја. Осим тога, велики број трудница има током трудноће проблеме са анемијом...

Свака трудница је по аутоматизму разрешена од поста. Ако јој је баш запело да пости, нека се консултује са својим гинекологом и нутриционистом, па ако они кажу да нема опасности за бебу и за њу, нека пита свог духовника за даље инструкције. Ако чујеш да неко намеће трудницама пост упркос препоруци лекара да се трудница суздржи од поста, поготово у првом триместру - бежи од таквог "духовника" колико те ноге носе...

Катодна цев све трпи, а интернет свакога.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нема поста у трудноћи! Забога, па пост је ради човека а не човек ради поста. Живот је на ПРВОМ месту, а све остало је помоћник и у функцији да СЛУЖИ животу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

E moj brate Nisišizavavav ,pa ti si totalno skrenuo sa puta oca Joila  bliss jeeee

О, да.

http-~~-//www.youtube.com/watch/v/fsDpznl8eIs

а шта кад духовници трудницама и дојиљама не дају никаква разрешења, осим да пости на уљу? ништа бели мрс.

искрено питам.

Искрено одговарам:

Ако чујеш да неко намеће трудницама пост упркос препоруци лекара да се трудница суздржи од поста, поготово у првом триместру - бежи од таквог "духовника" колико те ноге носе...

Катодна цев све трпи, а интернет свакога.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...