Jump to content

Турска негодује због Папиног признања Јерменског геноцида

Оцени ову тему


Препоручена порука

@,

 

Јер смо криви и због тога што су нас Османлије напали и трпели око 5 векова ? Или због Балканских ратова, Првог свјатског, Наци бомбардовања и окупације... И за то смо криви, највјеројатније ? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To je upravo ono što je ta ovdašnja ekipa i radila prethodnih godina.  Nedužni ljudi imaju pravo da negoduju i da im smeta,a oni imaju pravo da ćute i da dobiju kaznu u Hagu.

 

 

To je bila ekipa 50% nacistička, 50% staljinistička, 100% šizofrena, i magnituda ludila se dan danas daje naslutiti, ovoliko godina nakon njih (pogledaj samo onog B.). Bili su i toliki idioti da guraju prst u oko velikim igračima...

То је легитиман став, да мислиш да је тадашни југословенски режим био злочиначки, али људима смета када уз то не додаш да је и НАТО једна неонацистичка (по методама рада) и злочиначка творевина, са траговима крви од Јужне Америке, преко Југославије до ближег и даљег Истока,да је суд у Хагу један циркус и ругло од правде итд. Све и да узмемо да је тачно да је Слободан хтео да истребљује несрбе и политчке противнике (што је по мени недоказано, ипак се радило о грађанском рату, мислим да су такви сукоби прекомпликовани да би се тако једноставно објаснили, лудилом једног режима), опет се све то дешавало у оквиру једне државе, дакле сви учесници су били директно заинтересовани за ссвоју судбину, док САД и НАТО, хиљада миља од САД убијају и поробљавају, најлицемерније се позивајући на демократију и људска права која крше где год стигну, одвратно.

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

НАТО једна неонацистичка (по методама рада) и злочиначка творевина, са траговима крви од Јужне Америке, преко Југославије до ближег и даљег Истока,да је суд у Хагу један циркус и ругло од правде итд. 

 

 

Hag isporučuje zasluženu pravdu samo jednoj strani, dakle pravedan je samo prema jednima, a ostalima već tu i tamo...

 

Prvo ozbiljno NATO angažovanje je bilo devedesetih po Jugoslaviji (dakle nije da su "sejali uništenje po svetu"), jasno je da su neka vrsta interesne grupe, ali da kažeš da su nacisti... Ne znam ni da li bi Šešelj to uradio.   A zašto ne kažeš za prave naciste ovde iz devedesetih (čijih ostataka je ostalo ihaj) da su nacisti?  Tačno je malo propagandica tu uticala :)

 

 

Da nisu vršili agresiju, i da nisu kao esesovci, ubili 7500 ljudi u Srebrenici (i desetine hiljada drugih na drugim mestima), da nisu počinili onaj užasan zločin u Vukovaru, ne bi ni bilo njihove intervencije u Bosni (ona je usledila nakon toga).  Nakon određenih događaja je bilo jasno ko su bad guys, i oni su dobili šta su zaslužili, samo rekao sam, i ponoviću: šteta je što je toliko nedužnih moralo da nastrada i što je tolika materijalna šteta načinjena, ali nikad nemoj da zaboraviš ko su osnovni krivci za to.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kad  neko kaže da su srpska deca, narod, nejač, stari i bolesni... "zaslužili" da ih ubijaju i masakriraju, onda ga stavim na "ignore", ima li ta opcija negde na ovom forumu?

 

 

Kad budeš našao gde tačno sam BAŠ to rekao, napuštam forum istog trenutka, neće ni biti potrebe da me stavljaš na ignore, ako na mene misliš.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не знам да ли је физички могуће бити већи злочинац од НАТО-а који мимо свих обзира и права се меша у унутрашње ствари сваке земље које може и убија људе из само њима знаних интереса. 

Нема већег злочинца, Србија је дивљачки бомбардована да  би јој одузели део територије, да би је опљачкали, разорили, затровали, уништили њено становништво, а оно што преживи претворили уз помоћоћ издајника у  робове, све друге приче су бесмислене.

 

Тај геноцид над Србима  нема везе ни са Сребреницом ни са Вуковаром.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Колико год ја мислио да је наш тренутни проблем то што смо одавно као народ изгубили компас и појам о томе шта бисмо хтели и куда идемо, солидарност и саосећање, ипак не може нико да порекне да смо у ову ситуацију дошли и после века у коме сто страдали као мало који народ и у коме смо преживели три етничка чишћења и барем један геноцид. И колико год за те ситуације била одговорна и наша политичка и друга елита, која је на историјским раскрсницама (1918., 1939., 1991, 1999.) кретала сумњивим путевима, опет се мора памтити и одговорност оних који су анс затирали. Али не да би се мрзело и тражило у данашњим Немцима, Хрватима и сл. ишта негативно (чак и тада је само мањина Хрвата убијала и мрзела, као што је била и мањина Срба истих таквих) већ да нам се не би поновило да на неким новим раскрсницама крећемо ка истим кланицама. Можда звучи овако театрално и вукодрашковићевски али после века у коме смо изгубили два милиона људи (колико би нас данас било, да ли би то утицало да имам бољу позицију?), тако и треба да звучи.

Потпуно подржавам твој став,али мала исправка-сигурно је да су била 3 геноцида прошлом веку (1914.први,други 1941 а трећи1991.г. мада и оно из 99.г.,тешко да се може другачије окарактерисати!) над српским народом!То што неко оспорава,свеједно.Шта се све дешавало,најбоље знамо ми који смо се борили да не успе тотално уништење нашег народа!Колико би нас било данас,без тих геноцида,лако је израчунати.Некада нас је било колико и Енглеза...!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Hag isporučuje zasluženu pravdu samo jednoj strani, dakle pravedan je samo prema jednima, a ostalima već tu i tamo...

 

Prvo ozbiljno NATO angažovanje je bilo devedesetih po Jugoslaviji (dakle nije da su "sejali uništenje po svetu"), jasno je da su neka vrsta interesne grupe, ali da kažeš da su nacisti... Ne znam ni da li bi Šešelj to uradio.   A zašto ne kažeš za prave naciste ovde iz devedesetih (čijih ostataka je ostalo ihaj) da su nacisti?  Tačno je malo propagandica tu uticala :)

 

 

Da nisu vršili agresiju, i da nisu kao esesovci, ubili 7500 ljudi u Srebrenici (i desetine hiljada drugih na drugim mestima), da nisu počinili onaj užasan zločin u Vukovaru, ne bi ni bilo njihove intervencije u Bosni (ona je usledila nakon toga).  Nakon određenih događaja je bilo jasno ko su bad guys, i oni su dobili šta su zaslužili, samo rekao sam, i ponoviću: šteta je što je toliko nedužnih moralo da nastrada i što je tolika materijalna šteta načinjena, ali nikad nemoj da zaboraviš ko su osnovni krivci za to.

Па брате зар мора да се нешто посебно говори о Америци и НАТО-у да би се показало какви су? Од краја Другог рата, колико је ратишта у свету које су направили или подгрејали Американци... Да се разумемо, ни САД ни НАТО а ни Слобо немају нацистичке идеје, али је метод рада САД - доктрина упорног мешања у унутрашње ствари дргих земаља да би целом свету наметнули своју идеологију (тзв. демократија и људска права, у америчком тумачењу, а са мени до ркаја непознатим циљевима, сем можда просто речено, доминације) исти као онај који је примњивао Хитлер од доласка на валст до рата, само на мањем подручју и уз позивање на нацизам а не на демократију. Али начин рада је исти. Слично као што је свака сила, додуше, у историји радила, само што је ово много гадније јер се оправдава неком цивилизованошћу и демократијом и што је у питању 21. век. И сад ти кажеш да су ови наши били "прави нацисти" а да ови нису, и ја бих исто тако могао да кажем да си под утицајем пропаганде, зар не. :)

 

Што се Сребрнице тиче, не могу и нећу да грешим душу, нисам никад то лично и детаљно проучавао, али оно мало што сам стекао увида и што сам причао са упућенијима од себе који кажу да је цифра о 7000 или 8000 је безочна лаж, вишеструко увеличавање, ми је довољно да не прихватам без резерви било шта што се на ту тему кажу исти они који су режирали Рачак, Панаму, биолошко оружје у Ираку и још гомилу безочних и доказаних лажи којима су оправдавали свој третман појединих држава. Што наравно не оправдава и не негира страшан и неопростив злочин који се тамо починио, али свакако руши све концепције о геноцидној Р. Српској, ратном плану који је био усмерен на потпуно истребљење свих несрба из БиХ, и остале будалаштине. Што се тиче Хага, не може се рећи да је неко селективно праведан, да кажњава само једну страну а притом не сумњати у саму ту селективну правду и у саме те пресуде. 

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нема већег злочинца, Србија је дивљачки бомбардована да  би јој одузели део територије, да би је опљачкали, разорили, затровали, уништили њено становништво, а оно што преживи претворили уз помоћоћ издајника у  робове, све друге приче су бесмислене.

 

Тај геноцид над Србима  нема везе ни са Сребреницом ни са Вуковаром.

 

da, tako je to kad neko ne pjeva NATO pjesmu,

ispadne iz kola prosto van, NATO song glasi:

 

ko ne sluša našu pjesmu slušaće oluju

 

ta ista stvar desila bi se i Češkoj i Poljskoj i Slovačkoj, Mađarskoj, Rumuniji, Bugarskoj, Albaniji, Sloveniji i Hrvatskoj i bilo kome drugom, da su se ponašali ko Srbi, dobili bi odmah po glavama i oni, međutim ni jednoj to nije palo na pamet, to što Srbima tj. Miloševiću, tačnije rečeno, takva drskost, pa zato nije bilo ni razloga za "prevaspitavanja" jedino se on takvog nečeg sjetio, pokušao i na takvo nešto odvažio, i za to platio ceh, i cijela Srbija sa njim, praktično s tim harakiri vojno-politički napravio i presudio si unapred.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Стокхолмски синдром

 

Као да у злостављаном не остаје људског достојанства, вере у идеале, чији порази су га довели у подређени положај

 

Многима се догодило да их пас изнервира и у бесу га шутну ногом. Он зацвили али након неког времена дође, умиљава се и лиже баш ону ногу која га је ударила. Сличну појаву уочили су психијатри код жртава изложених екстремном мучењу, обесправљености у логорима и изложености терору. Жртва почиње оправдавати мучитеља, почиње га гледати снисходљиво и с уважавањем тог нељудског односа. Појава је забележена у концентрационим логорима и зовемо је ,,стокхолмски синдром”. Као да у злостављаном не остаје људског достојанства, вере у идеале, чији порази су га довели у подређени положај. Појава је уочена и код поражених већих популационих група...

 

Заслуга за то лежи у менталитету који је још Јован Цвијић описао као „рајински”, а обележен је подложношћу, прецењивањем непријатеља (Турака), улагивањем, сервилношћу...

 

,,Стокхолмски синдром” је веома непожељна особина; престаје с престанком околности које су га изазвале, људи га се веома стиде, чак и у стручној литератури има мало радова о њему. У психотичном облику појављује се као индукована психоза, где индуктор, као јача личност, у потпуности подређује индукованог, обично интелектуално слабијег. Продати душу ђаволу тема је Гетеовог „Фауста”, који популарност захваљује и теми коју описује.

 

Није добро кад се олако препуштање страним утицајима лоцира на она места која одлучују о другим људима. То доводи до угрожавања идентитета, особина које су нам потребне да бисмо се осећали сигурни, самопоуздани, самосвојни...

 

,,Стокхолмски синдром” је метода која служи одливу душа и од припадника једне групе ствара љутог противника и негатора свих вредности којима се претходно поносио. Војсковође су увек знале да више вреди један преобраћени непријатељ него десетине сопствених војника. Конвертити се регрутују из интелектуално просечних и већи су фанатици од „обичних” припадника нове групе. Као да својим понашањем желе да забораве и пониште претходно опредељење. Знам како се ,,стокхолмски синдром” може спречити, но било би превише за један новински текст...

 

.mislise.

„Ко прими на себе грехе света, постаће истински цар света.” Лао Це, пет векова пре Христа

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 year later...

Kako sad ovo, u Srebrenici genocid a nad Jermenima nije?

 

 
Generalni sekretar UN Ban Ki Mun smatra da je ono što se Jermenima desilo pre 100 godina za vreme Osmanskog carstva "užasan zločin", ali ne podržava papu Franju koji je ta ubistva okarakterisao kao "prvi genocid 20. veka", rekao je portparol Ujedinjenih nacija.
Portparol UN Stefan Dujarik rekao je novinarima da je Ban upoznat sa onim što je rekao papa Franja i da je u potpunosti svestan "osetljivosti određivanja karaktera onoga što se dogodilo" 1915. godine, kao i komemoracija povodom "tragičnih događaja" koje su najavljene u Jermeniji i u drugim delovima sveta za 24. april.
Dujarik je naveo da generalni sekretar UN čvrsto veruje da će ta komemoracija i nastavak saradnje Jermena i Turaka "sa ciljem da se odrede činjenice o onome što se desilo (1915), ojačati našu zajedničku rešenost da onemogućimo da se slični užasni zločini ikada ponove u budućnosti".
Papa Franja je u nedelju povodom obeležavanja stote godišnjice zaločina nad Jermenima u Osmanskom carstvu, govoreći o tom događaju upotrebio reč "genocid", što bi, prema oceni stranih medija, moglo ozbiljno da naruši diplomatske odnose Vatikana i Turske. Mnogi istoričari opisuju smrt više od miliona Jermena u Osmanskom carstvu "prvim genocidom 20. veka", ali zvanična Ankara negira te optužbe.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Za bombardovanje npr. ne možeš da kriviš Veslija Klarka ili Bila Klintona, jer oni nisu tu da štite naše interese.

 

Kriv je slobodan milošević koji je radio šta je radio i nije uradio šta treba da se to izbegne.

 

 

Poenta je da odgovornost za ono šta nam se dešava nosimo mi sami i niko drugi.

 

 

 

Niusu ni Klark i Klintom ovlasceni da ubijaju po Srbiji ...Mada sebe mozes kada hoces da istaknes za likvidaciju ... 

 

A od takvih ludaka se tesdko braniti ...

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Za bombardovanje npr. ne možeš da kriviš Veslija Klarka ili Bila Klintona, jer oni nisu tu da štite naše interese. Kriv je slobodan milošević koji je radio šta je radio i nije uradio šta treba da se to izbegne. Poenta je da odgovornost za ono šta nam se dešava nosimo mi sami i niko drugi.

 

E svašta ću ja da pročitam ovde.

Znači potpuno je normalno da ja dođem kod tebe i izmlatim te jer mi se sviđa tvoja komšinica na koju si i ti bacio oko.

  • Волим 1
пре 31 минута, HOA+ рече

(dodeljivanje ordenja): Тиме свака Црква сваком верном народу указује на систем хришћанских вредности и врлина које хришћанин треба да има.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...