Jump to content

Не могу после литургије кући - Литургијска заједница и агапа


Guest O.Ugrin

DA LI SE NAKON LITURGIJE ZADRZITE U PAROHIJSKOM DOMU RAZGOVARAJUCI MEDJUSOBNO  

143 члановâ је гласало

  1. 1. DA LI SE NAKON LITURGIJE ZADRZITE U PAROHIJSKOM DOMU RAZGOVARAJUCI MEDJUSOBNO

    • DA, pet minuta
      2
    • DA, deset minuta
      10
    • DA, sat i vise
      53
    • Kako kada
      51
    • NE, nikada
      30


Препоручена порука

Са породицом годинама одлазим у овчарске манастире на недељну литургију.

Онда се причешћујемо на радост свих присутних, затим ручамо и дружимо се.

Морам рећи да је тој мој истински живот.

Са собом увек понесемо као прилог манастиру,шта ко има и може,са радошћу

да ћемо поделити и своју скромност.

Могу вам искрено рећи да је мало требало да се потпуно поистоветим са особама

које тамо волим. :drugarstvo:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

НЕ МОГУ И НЕЋУ КУЋИ ПОСЛЕ ЛИТУРГИЈЕ! ВИ? ОД НАС ЗАВИСИ!

Мене овај позив одушевљава. :smiley:

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

??? ??????? ??????? ???? ? ????????? ??? ????? ??? ?? ???? ? ?????? ???? ???????? ? ???????? ??????,???? ??????,?????? ??????? ? ?? ?? ????? ????? ? ??????????? ? ???? ???? ????? ???? ?????? ????.

???? ?? ?? ?????????
Link to comment
Подели на овим сајтовима

??? ??????? ??????? ???? ? ????????? ??? ????? ??? ?? ???? ? ?????? ???? ???????? ? ???????? ??????,???? ??????,?????? ??????? ? ?? ?? ????? ????? ? ??????????? ? ???? ???? ????? ???? ?????? ????.

?? ??? ???????, ????? ????????? ? ???????????? ??? ????????? ????, ??? ???????, ?? ????? ? ????, ??? ?????? ?? ?????, ???, ????, ?????????? ?? ? ?????????? (!!!) ?????? ?? ?? ??? ??????? ????????? ???? ????? ??? ???? ?? ???...???? ?????, ???? ??? ??????? ?? ?? ?????????????? ????????? ?.????? ????????, ????????????????? ?????????? ?.??????????, ??????????? ??????? ?.????????? (??????), ??????????? ??????? ?.????????? ?????, ? ?? ????? ????, ???? ??? ?? ??????....???????, ??? ??? ??????? ????? ????? ???? ??????? ???? ???????????? ????????, ???????? ?? ???? ?????? ? ??????....??? ?? ??, ????, ??? ???????? ???????? ????????....????????, ??? ??? ????? ????? ????????? ? ???????? ? ??????? ????...??????? ?? ?? ?? ???? ???? ???????? ??????? ? ???????? ????????? ?? ????? ??????....

? ??????????? ?? ??????? ????? ?????????....?? ????? ????????? ? ??????? ????????, ????? ???????? ???? ?? ????, ????? ???? ?????? ? ???????? ??????? ?? ?????????? ???? ? ?????? ??????????? ???? ? ????, ???? ???????? ???? ??????? ?? ????? ?????, ? ?? ?? ????????? ?????? ??????, ??? ?? ???? ????? ?? ????????, ????? ?????????? ????? ? ??????????....? ?????? ?????, ?? ?????? ???????????, ????? ??????? ?????? ??? ??? ???? ? ???? ???? ?? ?????????? ???? ? ???????? ????????, ? ???? ????????? ? ???????? ??????? ???? ?? ????????? ??? ?????? ???????????? ?????...

0409_feel 319.gif :drugarstvo:

"Прости верник"

Господе, дај ми да мирно примим све што ми данашњи дан донесе и да се потпуно предам Твојој светој вољи. Упућуј ме и помажи свакога часа у току овога дана. Управљај мојим мислима и осећањима у свим делима и речима. Не допусти да у непредвиђеним случајевима заборавим да све долази од Тебе.

http://www.pravoslav...ta Filareta.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

?? ?? ?? ?????? ?? ???? ???? ????? ???? ???? ????...

A sta da se kaze...uostlaom sta covek posle pricescivanja ima da se zadrzava medju  hladnim zidovima.....ja odmah zapalim kuci

Preko ljeta je drugo, mozes sasit jelenka ispred il casu vina :cmizdrenje:

????? ????? ?????? ??????? ??? ???? ???? ? ???? ?? ?? ?? ??????? ? ???????.... 8084.gif

?? ?? ?? ????? ?? ???? ?????? ???????

My wish for you

Be with God-and may God be with you!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

??? ??????? ??????? ???? ? ????????? ??? ????? ??? ?? ???? ? ?????? ???? ???????? ? ???????? ??????,???? ??????,?????? ??????? ? ?? ?? ????? ????? ? ??????????? ? ???? ???? ????? ???? ?????? ????.

???? ?? ?? ?????????

???????? ??????,???? ?? ??. :smiley:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

??? ??????? ??????? ???? ? ????????? ??? ????? ??? ?? ???? ? ?????? ???? ???????? ? ???????? ??????,???? ??????,?????? ??????? ? ?? ?? ????? ????? ? ??????????? ? ???? ???? ????? ???? ?????? ????.

???? ?? ?? ?????????
Velika Remeta
Link to comment
Подели на овим сајтовима

?? ?? ?? ?????? ?? ???? ???? ????? ???? ???? ????...

A sta da se kaze...uostlaom sta covek posle pricescivanja ima da se zadrzava medju  hladnim zidovima.....ja odmah zapalim kuci

Preko ljeta je drugo, mozes sasit jelenka ispred il casu vina klapklap

????? ????? ?????? ??????? ??? ???? ???? ? ???? ?? ?? ?? ??????? ? ???????.... 8084.gif

?? ?? ?? ????? ?? ???? ?????? ???????

u svakom slucaju-Dosao bih 8084.gif
potpisp.jpg
Link to comment
Подели на овим сајтовима

???? ????? ?? ?????????? ??? ??? ? ?.?. , ????? ?? ?? ????? ?????? ??? ?? ??????, ?? ?? ???? ?? ??????? ??? ?? ??????.

?????? ? ????????????? ????? ??? ???? ?? ?????,??? ??? ????? ?????????? ???? ??? ?? ?? ????? ? ????? ????,?? ?? ????.

???????????? ?? ?? ? ???????? ???? ?????,? ???? ??? ????. 0104_cheesy

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Treba traziti mogucnost za okupljanje a ne pronalaziti modele okupljanja ili sablone ponasanja, scenarije medjuljudskih odnosa na Agapama. Da se potrudimo da ih ostvarimo a sami modeli ophodjenja ce doci po sebi a u zavisnosti od samog drustvenog i kulturoloskog miljea kojem pripadaju parohijani odredjene crkvene celije - parohije. Ne postoji univerzalnost po tom pitanju posto su i ljudi razliciti kao i mesta u kojima zive... to je jasno kao dan ali takodje i ne bitno po sebi i mimo Liturgijskog konteksta. Jenom recju, da ne komplikujemo previse, okuipimo se samo... te ostavimo Samom Hristu da Svoje prisustvo pokaze medju to dvoje ili troje okupljenih u Ime Njegovo, logicno, nacinom ljubavi a modelom poverenja. Sto bi Amerikanci rekli - JUST DO IT!!! Mislite o tome.

Otvorenog uma-otvorenog srca, mir vam - Ugrin

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Treba traziti mogucnost za okupljanje a ne pronalaziti modele okupljanja ili sablone ponasanja, scenarije medjuljudskih odnosa na Agapama. Da se potrudimo da ih ostvarimo a sami modeli ophodjenja ce doci po sebi a u zavisnosti od samog drustvenog i kulturoloskog miljea kojem pripadaju parohijani odredjene crkvene celije - parohije. Ne postoji univerzalnost po tom pitanju posto su i ljudi razliciti kao i mesta u kojima zive... to je jasno kao dan ali takodje i ne bitno po sebi i mimo Liturgijskog konteksta. Jenom recju, da ne komplikujemo previse, okuipimo se samo... te ostavimo Samom Hristu da Svoje prisustvo pokaze medju to dvoje ili troje okupljenih u Ime Njegovo, logicno, nacinom ljubavi a modelom poverenja. Sto bi Amerikanci rekli - JUST DO IT!!! Mislite o tome.

Otvorenog uma-otvorenog srca, mir vam - Ugrin

0913_sport

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Ovde kao da je sve zamrlo... evo, ne bi li malo pokrenuo temu dajem vam mogucnost da sami izaberete sadrzinu mog sledeceg teksta. Naime, ciji mi se naslov bude najvise svideo njemu (autoru naslova), i po njemu (tekstu naslova), cu tekst napisati. Vi ste na potezu; mada malu prednost ima F. koja se eto zainteresovala za moje neke ranije radove.

Otvorenog uma-otvorenog srca, mir vam - Ugrin

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...