Jump to content

Štetnosti rafinisanog šećera i glukozno-fruktoznog sirupa


Препоручена порука

  • Гости

Мишљења сам да треба максимално избегавати рафинисани шећер.

 

И сад ја, као, рекао неку претерану мудрост...

 

 

Волео бих да заиста и ја чујем стручно мишљеније.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Чек` кочи...

Човек на снимку је професор нутрициониста и то, како је наведено, водећи стручњак у тој области.

Које квалификације треба да има неко ко ће да потврди ове наводе?

Шећер није проблем избегавати, проблем је избегавати производе који садрже наведене штетне материје јер су се произвођачи досетили па састав штампају фонтом 0,005. Као и са чувеним рекламама које данас иду са ситно исписаним ограничењима у понуди или у тачности наведених предности производа, у трајању од пола секунде (понуде мобилних оператера које имају трајање од 24 сата или иду уз обавезу плаћања 24 месеца и сл.)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А, опет, професор прича у функцији продаје својих производа (или фирме за коју ради, небитно).

Дакле, као и у многим другим случајевима, тешко је наћи некога ко нема интерес већ му је погонско гориво чист алтруизам.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da li su štetni: dekstroza, fruktoza i maltodekstrin?

Koliko je meni poznato to je ok uzimati u umerenim dozama, a koji gram više nakon napornog rada ili učenja.

Jedino što nije dobro tj. opasno je, uzimati  šećere (i med!) ujutru, 

jer se znatno povecava mogucnost od dobijanja sećerne bolesti.

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Што природније то боље, што је више удаљено од природног то је мање добро и можда штетно. Универзално правило. 

 

Мед је закон за заслађивање. Али и њега треба користити умерено.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Већ неколико година искључиво користим смеђи или жути шећер, мало је скупљи од белог али ионако га користим само за кафу тако да није претеран проблем.

Ако си пао, немој да се каљаш; ако си се укаљао, немој да се ваљаш! —Св. Јустин Ћелијски
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Већ неколико година искључиво користим смеђи или жути шећер, мало је скупљи од белог али ионако га користим само за кафу тако да није претеран проблем.

 

У питању је такође рафинисан шећер, само је разлика у пореклу. Шећер може да се произведе из разних сировина, али је принцип да је шећер прерађевина у свим тим случајевима исти.

Мислим да је идеја у уводном клипу да треба користити непрерађене (или што мање прерађене) природне изворе хране. Рецимо, со уопште није потребна човековом организму ако се храни разнолико јер све намирнице садрже довољно соли за организам. Е, сад, што смо ми навикли да солимо и да пресољујемо, то је посебна прича.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mogu i betona sipai ali nije to to ;)

 

Ех сад. Нисам имао намеру да зезам. Пио сам више пута кафу са медом, зато сам то и рекао.

 

Пиј брате Дејо како ти је воља. Све нам је слободно... ;)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A po čemu je to med u kafi zdraviji od dekstroze?

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...