Jump to content

О вечности мучења нераскајаних грешника. Исправљање погрешних мишљења о томе како усагласити Божије милосрђе са вечношћу мучења - Св.Теофан Затворник

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 411
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Pa Crkva ispoveda tog Hrista...ja ne znam u kog ti Hrista verujes...ima i Hrista u necrkvenim jevadjeljima,pa Hrista kao hindustickog avatara brame....mislim svejedno je verovatno po tebi?

34. Тада ће рећи Цар онима што му стоје са десне стране: Ходите благословени Оца мојега; примите Царство које вам је припремљено од постања свијета.

35. Јер огладњех, и дадосте ми да једем; ожедњех, и напојисте ме; странац бијах, и примисте ме;

36. Наг бијах, и одјенусте ме; болестан бијах, и посјетисте ме; у тамници бијах, и дођосте ми.

37. Тада ће му одговорити праведници говорећи: Господе, када те видјесмо гладна, и нахранисмо? Или жедна, и напојисмо?

38. Кад ли те видјесмо странца, и примисмо? Или нага, и одјенусмо?

39. Кад ли те видјесмо болесна или у тамници, и дођосмо ти?

40. И одговарајући Цар, рећи ће им: Заиста вам кажем: кад учинисте једноме од ове моје најмање браће, мени учинисте.

 

Е у тог Христа верујем.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Црква је једини сигуран пут до Бога, што не значи да не постоје алтернативни (= несигурни) правци. Како рече патријарх Павле, чини ми се, Црква је као брод, ко је на броду неће се удавити, ко је у мору, само Бог зна шта ће са њим бити.

Mozes li da mi navedes koji su to alternativni pravci i na cemu zasnivas svoju tvrdnju?

 

Poštujte Sina da se ne razgnevi, i vi ne izginete na putu svom, jer će se gnev Njegov brzo razgoreti.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mozes li da mi navedes koji su to alternativni pravci i na cemu zasnivas svoju tvrdnju?

 

Не знам који су, то само Бог зна а ми ћемо једном видети. На личном веровању, тачније изгледа ми здраворазумски претпоставити да Бог неће дозволити да пропадну милијарде људе само зато што нису били хришћани. Многи нису ни имали прилику да буду. 

 

А реци ми је л' би ти волео да се сви спасу, да се спасу и нехришћани и атеисти... сви? Не питам те да л' верујеш у ту могућност, него је л' би желео то, је л' би био срећан кад би сазнао засигурно да ће тако бити?

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

34. Тада ће рећи Цар онима што му стоје са десне стране: Ходите благословени Оца мојега; примите Царство које вам је припремљено од постања свијета.

35. Јер огладњех, и дадосте ми да једем; ожедњех, и напојисте ме; странац бијах, и примисте ме;

36. Наг бијах, и одјенусте ме; болестан бијах, и посјетисте ме; у тамници бијах, и дођосте ми.

37. Тада ће му одговорити праведници говорећи: Господе, када те видјесмо гладна, и нахранисмо? Или жедна, и напојисмо?

38. Кад ли те видјесмо странца, и примисмо? Или нага, и одјенусмо?

39. Кад ли те видјесмо болесна или у тамници, и дођосмо ти?

40. И одговарајући Цар, рећи ће им: Заиста вам кажем: кад учинисте једноме од ове моје најмање браће, мени учинисте.

 

Е у тог Христа верујем.

 

Ako je svrha svega biti dobar covek i da nas to spasava....zasto se onda Hristos zrtvovao na krstu?Onda je Njegova zrtva totalno besmislena.

Onda bi ja mogao da kazem da je Isus glup sto je uopste ulazio u nasu realnost...bio ponizenrazapet ,i mucen...a trebalo je samo biti veliki humanista......

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ako je svrha svega biti dobar covek i da nas to spasava....zasto se onda Hristos zrtvovao na krstu?Onda je Njegova zrtva totalno besmislena.

Onda bi ja mogao da kazem da je Isus glup sto je uopste ulazio u nasu realnost...bio ponizenrazapet ,i mucen...a trebalo je samo biti veliki humanista......

 

Верујем зато јер је једино Бог који је искусио како је то бити онај кога је створио, како је то бити човек, уз све радости и боли људског живота, достојан жеље да се буде са Њим. Само такав Бог може да нешто тражи од човека... Та Његова жртва, то што није само пружао руку са неба да би нас спасавао, већ сишао, обукао се у наше одело, осетио како то тачно изгледа бити човек, ишао поред нас, мучио се са нама, баш све то нас спасава јер само тако смо могли схватити колика је Љубав Бог и само тако је човек могао без резерви пожелети да буде са таквим Богом. Верујем...

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Верујем зато јер је једино Бог који је искусио како је то бити онај кога је створио, како је то бити човек, уз све радости и боли људског живота, достојан жеље да се буде са Њим. Само такав Бог може да нешто тражи од човека... Та Његова жртва, то што није само пружао руку са неба да би нас спасавао, већ сишао, обукао се у наше одело, осетио како то тачно изгледа бити човек, ишао поред нас, мучио се са нама, баш све то нас спасава јер само тако смо могли схватити колика је Љубав Бог и само тако је човек могао без резерви пожелети да буде са таквим Богом. Верујем...

 

Ti ne razumes.....sta te spasava to je pitanje ovde......tvoja dobrota  i humanizam ili Otelotvoreni Bog ....Bogocovek Isus Hristos u koga ti verujes?To je ono sto ja njega pitam....ako je samo do moje dobrote,humanosti itd....onda mi ne treba Hristos,crkva,post,liturgija,pricest i sve ostalo....

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ti ne razumes.....sta te spasava to je pitanje ovde......tvoja dobrota  i humanizam ili Otelotvoreni Bog ....Bogocovek Isus Hristos u koga ti verujes?To je ono sto ja njega pitam....ako je samo do moje dobrote,humanosti itd....onda mi ne treba Hristos,crkva,post,liturgija,pricest i sve ostalo....

 

Ма ни Звоне не каже да те то што си навео спашава само по себи, невезано за Бога... Оно као ако будеш добар, хуман итд. морају да те пусте у рај. Само кажемо да ће Бог да пусти, спасе својом милошћу и људе који су тако живели, ако они то пожеле у тренутку сусрета са Њим. Тј. верујемо. Тј ја верујем и верујем да Звонко верује слично. xD

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не знам који су,

 

 

Ako ne znas koji su, kako mozes da tvrdis da postoje?

 

 

то само Бог зна а ми ћемо једном видети. На личном веровању, тачније изгледа ми здраворазумски претпоставити да Бог неће дозволити да пропадну милијарде људе само зато што нису били хришћани. Многи нису ни имали прилику да буду. 

 

Nazaolst, mnogo je zvanih ali malo izabranih.

 

А реци ми је л' би ти волео да се сви спасу, да се спасу и нехришћани и атеисти... сви? Не питам те да л' верујеш у ту могућност, него је л' би желео то, је л' би био срећан кад би сазнао засигурно да ће тако бити?

 

 

Bilo bi mi drago, ali onda ne bih vidio svrhu vjere i crkve uopste.

 

 

Poštujte Sina da se ne razgnevi, i vi ne izginete na putu svom, jer će se gnev Njegov brzo razgoreti.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Covjek nije pozvan samo da bude human nego da se obozi, a to moze jedino u zajednici sa Hristom. Tako da sentimentalna naklapanja pojedinih ne piju vodu.

 

E upravo to.....kroz telo Njegovo koje je Crkva....inace je postojanje Crkve onda besmisleno.....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

 

Ako ne znas koji su, kako mozes da tvrdis da postoje?

 

Nazaolst, mnogo je zvanih ali malo izabranih.

 

Bilo bi mi drago, ali onda ne bih vidio svrhu vjere i crkve uopste.

 

 

Не могу да тврдим да постоје као што не бих могао да тврдим ни да не постоје. Само верујем. Јесте много званих а мало изабраних, али исто тако што је човеку немогуће, Богу је могуће. 

 

Мени то уопште не умањује смисао Цркве. Христос је доласком и жртвовањем за нас упутио један божанствени, сјајни позив сваком човеку. Неки су тај позив одмах чули и сабрали се у Цркву и одмах постали Његови и спасли се још за живота... Неки нису осетили тај позив никад. Али не мора да значи да неће моћи да осете онда кад се сретну са Христом, бар ја тако верујем и надам се.

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

E upravo to.....kroz telo Njegovo koje je Crkva....inace je postojanje Crkve onda besmisleno.....

 

Па то нико ни не спори. Спасти се може само кроз Христа и Цркву, схваћену као заједницу љубави између Бога и људи и самих људи између себе. Спорно је само питање да ли ће кроз Христа и Његову љубав људи моћи да се спасавају и након смрти, да ли ће кроз ту љубав моћи да се спасу и они који су је први пут осетили и сусрели се са њом тек на оном свету. Црква зато никако није бесмислена јер је Црква у ствари заједница Бога и људи и онда постоји у историји зато јер ће постојати и после историје, у вечности, и неће бити спаса ван те заједнице.

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па то нико ни не спори. Спасти се може само кроз Христа и Цркву, схваћену као заједницу љубави између Бога и људи и самих људи између себе. Спорно је само питање да ли ће кроз Христа и Његову љубав људи моћи да се спасавају и након смрти, да ли ће кроз ту љубав моћи да се спасу и они који су је први пут осетили и сусрели се са њом тек на оном свету. Црква зато никако није бесмислена јер је Црква у ствари заједница Бога и људи и онда постоји у историји зато јер ће постојати и после историје, у вечности, и неће бити спаса ван те заједнице.

 

Pa mogu molitvama onih koji su u Crkvi....a Crkva je zajednica i zivih i mrtvih u Hristu.....tako je po pravoslavanom ucenju.....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не могу да тврдим да постоје као што не бих могао да тврдим ни да не постоје. Само верујем. Јесте много званих а мало изабраних, али исто тако што је човеку немогуће, Богу је могуће. 

 

Мени то уопште не умањује смисао Цркве. Христос је доласком и жртвовањем за нас упутио један божанствени, сјајни позив сваком човеку. Неки су тај позив одмах чули и сабрали се у Цркву и одмах постали Његови и спасли се још за живота... Неки нису осетили тај позив никад. Али не мора да значи да неће моћи да осете онда кад се сретну са Христом, бар ја тако верујем и надам се.

To vjerovanje je osudjeno od strane Crkve.

Poštujte Sina da se ne razgnevi, i vi ne izginete na putu svom, jer će se gnev Njegov brzo razgoreti.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...