Jump to content

Наручио рачунар нетбук, добио цепаницу!

Оцени ову тему


Препоручена порука

Исто као кад би рекао, иди на Епл и види да немају плаћање преко вестерн јуниона, вестерн јуниој је зато обично срање направљено да вара људе....што би била потпуно бесмислена и апсурдна тврдња. 

  Pa narravno das je sranje, uzmu ti 10% od vrednosti novca. A ja kada saljem preko banka placam fiksno 15 evra bez obzira na sumu koju saljem. Western Union je dranje koze.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  Pa PayPal je i napravljen za to. ZA kupovinu na nesigurtnim mestima od nesigurnih osoba. Kome to treba? Da ti stizu cepanice pa da se posle ti nesto juris sa nekim da ti vrati pare? Imam pametnija posla.

 

То кода нас на брдовитом балкану шаљу цјепанице, и идиотски продавци из Кине, умеју да пошљу фаличну робу, и знају бити максимално спори приликом комуникације, али то нема никакве везе са ПејПалом. Наручивао сам вриједних артикала из САД или Енглеске, све је стизало уредно и продавци су максимално респектабилни. 

 

Не можеш све купити преко Епла, или Амазона. За Амазон нисам још сигуран да ли би нешто из БиХ могао наручити јер није регулисан платни промет. Осим тога неке ствари не можеш наћи преко Амазона, а можеш на Ибеју, неке ствари нећеш куповати нове, него половне, и ибеј је због тога одличан. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  Pa narravno das je sranje, uzmu ti 10% od vrednosti novca. A ja kada saljem preko banka placam fiksno 15 evra bez obzira na sumu koju saljem. Western Union je dranje koze.

 

А то кад ти треба хитно новац у неком моменту и та провизија ти ништа не значи у том тренутку, и преко вестернуниона га моментално можеш добити без обзира са које тачке планете шаљеш, а преко банке треба проћи времена и неколико дана, нарочито ако су међудржавне и прекокеанске трансакције то је потпуно не битно и не важно.....

 

Хахаха нека ти буде, немам више шта додати на твоје "аргументе". 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

То кода нас на брдовитом балкану шаљу цјепанице, и идиотски продавци из Кине, умеју да пошљу фаличну робу, и знају бити максимално спори приликом комуникације, али то нема никакве везе са ПејПалом. Наручивао сам вриједних артикала из САД или Енглеске, све је стизало уредно и продавци су максимално респектабилни. 

 

Не можеш све купити преко Епла, или Амазона. За Амазон нисам још сигуран да ли би нешто из БиХ могао наручити јер није регулисан платни промет. Осим тога неке ствари не можеш наћи преко Амазона, а можеш на Ибеју, неке ствари нећеш куповати нове, него половне, и ибеј је због тога одличан. 

 

 

Sve je to OK samo da ne bude posle kriv internet i kupovina preko interneta kriv za prevare. Oni policajci su pogresiili samo jedno. Nisu trebali reci zasdto kupujes preko interneta vec zasto ne kupujes tamo gde treba i placas kako ne treba.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А то кад ти треба хитно новац у неком моменту и та провизија ти ништа не значи у том тренутку, и преко вестернуниона га моментално можеш добити без обзира са које тачке планете шаљеш, а преко банке треба проћи времена и неколико дана, нарочито ако су међудржавне и прекокеанске трансакције то је потпуно не битно и не важно.....

 

Хахаха нека ти буде, немам више шта додати на твоје "аргументе". 

Znas kako ja saljem pare? Od kuce nazovem banku, razgovor traje 2-3 minuta i gotovo. Pare stignu za 2 dana u Srbiju. Western Union i njihovo dranje mi uopste nisu potrebni.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Znas kako ja saljem pare? Od kuce nazovem banku, razgovor traje 2-3 minuta i gotovo. Pare stignu za 2 dana u Srbiju. Western Union i njihovo dranje mi uopste nisu potrebni.

 

Да, назовеш банку, јер зовеш своју матичну земљу.....а кад ти хитно треба новац, да га подигнеш у неколико сати, а налазиш се у једном Бангладешу гдје су регулације државе тако стриктне, да ти ниједна банка неће дозволити подизање новца са рачуна који није локални...а новац ти треба хитно, разболио си се, повриједио, треба ти за лијекове, или за болницу, мораш платити хотел, мораш покрити неке неочекиване трошкове...и то је један примејр, а може бити ситуација када ти је потребан хитно новац кад био у држави у којој није трако стриктно регулисано....рецимо мени је била оваква ситуација као студент. Био је крај године, и одлучио сам остати преко љета у  Србији. Ноћ прије селидбе, имао сам 100 евра у новчанику, и ујутро сам се одселио заборавивши торбицу у ормару, након пар сати се сјетим, но кад сам се вратио пара није било, неко ја мазнуо чистачиће или ко већ...поздравио сам се са парама, И како ријешити ситуацију? Требају ми паре, за храну и остале трошкове, нема никога да позајмим, а и што би позајмљивао, то није на част...и како ефектно ријешити, а тад је још платни промет између БиХ и Србије био компликован...једини начин да се пошаље вестерн ујиноном, и тако је било провизија од 8 евра на 100 евра није ништа колико су мени у том тренутку требале паре....и добио сам их за пар сати. Ето ако теби ово не ваља ок, ти никад у животу ниси имао незгодне ситуације или мислиш да ти се то не може догодити. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да, назовеш банку, јер зовеш своју матичну земљу.....а кад ти хитно треба новац, да га подигнеш у неколико сати, а налазиш се у једном Бангладешу гдје су регулације државе тако стриктне, да ти ниједна банка неће дозволити подизање новца са рачуна који није локални...а новац ти треба хитно, разболио си се, повриједио, треба ти за лијекове, или за болницу, мораш платити хотел, мораш покрити неке неочекиване трошкове...и то је један примејр, а може бити ситуација када ти је потребан хитно новац кад био у држави у којој није трако стриктно регулисано....рецимо мени је била оваква ситуација као студент. Био је крај године, и одлучио сам остати преко љета у  Србији. Ноћ прије селидбе, имао сам 100 евра у новчанику, и ујутро сам се одселио заборавивши торбицу у ормару, након пар сати се сјетим, но кад сам се вратио пара није било, неко ја мазнуо чистачиће или ко већ...поздравио сам се са парама, И како ријешити ситуацију? Требају ми паре, за храну и остале трошкове, нема никога да позајмим, а и што би позајмљивао, то није на част...и како ефектно ријешити, а тад је још платни промет између БиХ и Србије био компликован...једини начин да се пошаље вестерн ујиноном, и тако је било провизија од 8 евра на 100 евра није ништа колико су мени у том тренутку требале паре....и добио сам их за пар сати. Ето ако теби ово не ваља ок, ти никад у животу ниси имао незгодне ситуације или мислиш да ти се то не може догодити. 

  Eto. Imas verujem oko 30 godina i jednom u zivotu ti se desilo da si ostao bez para kako si opisao. Tolika je potreba za Western Unionom. U stvari jos je manja. Pametnije bi uradio da si pozajmio 100 evra od nekoga i posle dan-dva ga castio 10, kao sto sai castio Western Union. 

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovo ima samo u Srbiji da se prave ovakve žešće sprdačin sa ljudima. Ovo je neko iz provokacije uradio.  

  Desava se ovo svuda. I u italiji nekoliko puta sam gledao na TV emisije o slicnim prevarama. I ono sto savetuju je upravo ovo sto ja pisem. placanje kreditnom karticom i kupovina na proverenim sajtovima od proverenih lica. A ove price sa uplati mi pa cu da ti posaljem ja ne znam kod koga mogu da upale.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Баја отпаковао лап, склонио, спаковао цепаницу, сликао и подигао дреку.

Тако би требао да гласи одговор паметног продавца.

Да видимо који би сервис слао "људе у црном"(!) на адресу. Неко овде мисли да је дивљи запад још актуелан...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sve je to OK samo da ne bude posle kriv internet i kupovina preko interneta kriv za prevare. Oni policajci su pogresiili samo jedno. Nisu trebali reci zasdto kupujes preko interneta vec zasto ne kupujes tamo gde treba i placas kako ne treba.

 

Превара је превара. Било да је разлог за успех преваре мањак интелигенције жртве или надпросечна вештина преваранта, не мења чињеницу да је у питању превара. Крив је онај ко превару начини а не онај који је жртва преваре.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  Eto. Imas verujem oko 30 godina i jednom u zivotu ti se desilo da si ostao bez para kako si opisao. Tolika je potreba za Western Unionom. U stvari jos je manja. Pametnije bi uradio da si pozajmio 100 evra od nekoga i posle dan-dva ga castio 10, kao sto sai castio Western Union. 

 

Зашто би позајмљивао, то уопште није на част, од некога тражити паре, а нарочито не у у ситуацији када немаш од кога. Ја не волим такве ствари чинити. 

 

Иамо сам једну такву хитну. Скоро смо у Бангладешу имали хитну ситуацију као фирма, требао нам је новац да платимо трошкове смјештаја, а понестало нам је у кешбоксу, и није било начина да добијемо брзо те паре од управе, осим преко вестерн јуниона. 

 

Онда слао сам паре људима којима је требао новац, а нису имали банковни рачун. То није хитан случај, него одређена ситуација. 

 

Даље, шта ако хоћу да избјегнем да ми паре сједају на банковни рачун, да се послије морам замајавати код пореских служби да га правдам, када овако могу добити паре независно од било какве пореске службе. Ово је погсоно нарочито када трошкови провизије су знатно мањи него што би платио пореској служби проценат од примљеног новца. 

 

Тако да опет, као у ПејПалу, имаш неко искривљно виђење ствари. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Баја отпаковао лап, склонио, спаковао цепаницу, сликао и подигао дреку.

Тако би требао да гласи одговор паметног продавца.

Да видимо који би сервис слао "људе у црном"(!) на адресу. Неко овде мисли да је дивљи запад још актуелан...

 

"Људи у црном" је само метафоричан израз, да прикаже озбиљност компанија попут ПејПала које ће предузети све правне мјере да добију свој новац, након што испалте обештећене купце, који су преварени од кварних продаваца. Не ради се о томе да нико са пиштољима некоме упада у кућу. 

 

Када је у питању трговина, све је по среди да је на дјелу дивљи исток, а не дивљи запад.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Криви су учиниоци преваре. Ако те неку упуца ниси ти крив што ниси носио пиштољ. Бар не у неком законском смислу те речи, ни ти треба да будеш крив. Полиција која не може да те заштити од итернет преваре је бескорисна полиција.

 

А ако причамо о некој личној одговорности, свакако да треба да будеш паметан када купујеш на било који непроверен начин.

Међутим твоја грешка не треба да буде опрадвање да судови и полиција не раде свој посао.

Valjda bi vi libertarijanci trebali da imate razumevanja za moj stav. Zbog dvadesetak evra treba da se angazuje policijski aparat i sudski i sve ostalo sto sledi. Ko ce to da plati? Opet porez i po dzepu neduznih gradjana. Zato, pamet u glavu libertarijanci i kada kupujete mislite gde i od koga kupujete. Nemojte posle da mi moramo da placamo za vase greske.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Valjda bi vi libertarijanci trebali da imate razumevanja za moj stav. Zbog dvadesetak evra treba da se angazuje policijski aparat i sudski i sve ostalo sto sledi. Ko ce to da plati? Opet porez i po dzepu neduznih gradjana. Zato, pamet u glavu libertarijanci i kada kupujete mislite gde i od koga kupujete. Nemojte posle da mi moramo da placamo za vase greske.

 

Ја не заузимам став либертаријанца јер ја нисам либертаријанац. Не залажем се за минималну државу. Ја се залажем за што слободније тржиште и капитализам. Либертаријанци иду једно три корака даље од мене.

Ја мсилим да је количина социјализма неопходна а то си могао да видиш из дискусија мене и Звонка.

 

 

Zbog dvadesetak evra treba da se angazuje policijski aparat i sudski i sve ostalo sto sledi. Ko ce to da plati?

 

 

Где сам рекао да због 20 евра то треба да се ради? Не знам где си то видео. Ово типу су узели 120.

Такве ствари треба да се обезбеде од пореза које плаћају фирме које се баве тиме.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...