Jump to content

Перановић: Нисам намерно убио, цело друштво саучесник


Препоручена порука

На крају, мајке и очеви тих несрећника дискутоваху још пре три године и прихватиху већином (или су нам бар тако медији приказали), методе оца Бранислава....

Pa eto zašto je zakon da ne smeš tući ljude motkom ili lopatom stariji od konsenzusa grupe ljudi da smeš.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 825
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Istina je, u ovome potpuno delim tvoje misljenje.

Od juce, kad sam procitao vest, neprestano razmisljam o svemu ovom.

I jedino sto mi, posle svega, dolazi na um jeste kolika je neizmerna odgovornost drzave i drustva u celini, i u ovom i u mnogo drugih slucajeva, manje ili vise slicnih ili razlicitih.

Posle ovoga, svi oni najnajtezi slucajevi narkomana bice opet jedino sebi prepusteni, tj. izgubice i onu jednu slamcicu za koju su se neki od njih hvatali.

Setimo se samo, da je posle afere sa Crnom Rekom 6 ljudi, nakon povratka na ulice, vrlo brzo umrlo. O njima niko i nikad, do dana danasnjeg, nije nista ni rekao narocito, a kamoli postavio to kao goruce pitanje drustva. Kao da oni nisu ljudi.

Kasnije je, kao sto je o. Ivan vec pomenuo, jedan u Jagodini obezglavio rodjenu majku (!). Ni o toj mucenoj zeni nije bilo nista vise od obicne dnevne senzacije u novinama.

...

Да су се тих шест људи за помоћ обратили некој од црквених, државних или приватних установа за лечење зависности, а не конц-логору , не би се нашли на улици.

И не, ово није одговорност читаве цркве и читаве јавности, већ оног дела Цркве и оног дела јавности који нема два грама мозга у глави и који је толико идеолошки заслепљен да успева да и поред свега што се догодило пренебрегне све оно што раде људи који се у такве ствари заиста разумеју и заиста помажу људима на цивилизован и хришћански начин, и нађе оправдање за Перановићево лудило.

Катодна цев све трпи, а интернет свакога.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Tukli ga motkom po glavi sat vremena, ili što bi gospodin Bilbija rekao: natural causes.

Ne, to ti treba da se odlucij da li ga je ubio udarcem metalnom sipkom u glavu ili ga je tukao sat vremena motkom pa je ovaj posle otisao 2 km dalje i ugusio se prilikom povracanja. I sta je uzrok smrti.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Vrlo cesto je uzrok smrti narkomana davljenjr zbog povracanja.

Znači nema veze s mlaćenjem ? Ugušio se povraćanjem jer je narkoman?

“There are four questions of value in life... What is sacred? Of what is the spirit made? What is worth living for, and what is worth dying for? The answer to each is the same. Only love.”
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да су се тих шест људи за помоћ обратили некој од црквених, државних или приватних установа за лечење зависности, а не конц-логору који води лудак у мантији, не би се нашли на улици.

И не, ово није одговорност читаве цркве и читаве јавности, већ оног дела Цркве и оног дела јавности који нема два грама мозга у глави и који је толико идеолошки заслепљен да успева да и поред свега што се догодило пренебрегне све оно што раде људи који се у такве ствари заиста разумеју и заиста помажу људима на цивилизован и хришћански начин, и нађе оправдање за Перановићево лудило.

A kad taj-i-taj ne zeli da se javi jednoj od tih ustanova, kao sto ni ovaj nesrecni covek nije zeleo, kako svedoci njegova majka?

I jeste odgovornost celog drustva, itekako jeste, zalud je zmuriti pred tim...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne, ja kazem da narkomani cesto tako umiru. I da i to moze biti uzrok smrti.

Čekaj, a je l to znači da nije bitno šta je izazvalo povraćanje i gušenje?

Ne mogu da verujem da neko na ovako slabašn, neargumentovan način, nevešto pa čak i smešno pokušava da opravda nečije ubistvo.

Čovek je umro jer je mlaćen, sad vidim sa više od 50 udaraca motkom u glavu ( naravno ako je ovaj izveštaj tačan), jedan udarac motkom u glavu može da bude koban a kamoli više od 50.Više od 50 ( ako je istina, ograđujem se) je čisto iživljavanje.

“There are four questions of value in life... What is sacred? Of what is the spirit made? What is worth living for, and what is worth dying for? The answer to each is the same. Only love.”
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Čekaj, a je l to znači da nije bitno šta je izazvalo povraćanje i gušenje?

Upravo je ovo bitno. I to ce istraga utvrditi. Zbog cega je povracao. Zbog batina ili droge. I na osnovu toga ce suditi.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A kad taj-i-taj ne zeli da se javi jednoj od tih ustanova, kao sto ni ovaj nesrecni covek nije zeleo, kako svedoci njegova majka?

Установе за лечење наркоманије, или било које друге болести зависности, могу помоћи само онима који желе да се лече и који желе да им се помогне.

Ономе ко не жели да се лечи се не може помоћи.

Катодна цев све трпи, а интернет свакога.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Vrlo zanimljiv tekst ali na žalost na češkom, o odvikavanju od droga u zatvorima. Iz letimičnog pregleda barem tih ključnih riječi i ostalih kojie su razumljive može se ustanoviti kako je stvarno to na školovanje zahtjevna i stručno komplikovana problematika i koliko mnogo toga treba o svemu tome znati da bi se uspješno ili uopšte ikako moglo raditi i upustiti u te projekte. Zanimljiv je spisak i aktivnosti i način tretmana prema zatvorenicima zavisnicima, narkomanima, alkoholicima, gamblerima itd. po zatvorima a nigdje tamo ne postoji fizička prisila ili nekakvo fizičko kažnjavanje, osim izolacije, naravno, koja je u zatvorima normalnom stvari, normalnom pojavom. Čak imaju pravo odbiti bilo kakvu anketu, upitnik, istraživanje pa i anonimno ako im se čini da se tim zalazi previše u njihov privatni život ili im to izgleda kao napad, agresija na njihovu osobu, ličnost i privatnost, prekoračivanje granica njihovog prava na privatnost a kamo li šta drugo. O nekakvom fizičkom kontaktu nema ni govora, taj ako nije nužno potreban (pokušaj bijega, nedisciplina i sl.) je najstrožije zabranjen u oba smjera na relaciji kažnjenik-pedadog ili kažnjenik-čuvar. Kad tolika prava imaju kažnjenici-narkomani ili kažnjenici-alkoholičari, onda ti slobodni po tim ustavima i centrima koji su se na liječenje javili dbrovoljno i još to dobro zaplatili bi trebali imati najmanje ista ili i veća, nikako manja prava od kažnjenika i zatvorenika. Hoću s tim reći da uopšte nikakva to šala nije, treba biti zaista kvalifikovan i visoko profesionalan i kao pedadog, ljekar ili pripremljen i obučen profesionalno kao zatvorsko osoblje - čuvar. Stvarno ne može to svako da radi kome to padne na pamet i misli si sam od sebe da to može, ne bi to smjelo biti tako. Fizički kontakt u zatvorima je veliki "tabu", svako kršenje zabrane tog kontakta od strane bilo koga, zatvorenika ili pedagoga, čuvara, policajca, radnika zatvora se vrlo strogo kažnjava.

http://is.muni.cz/th...nghammerova.txt

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Upravo je ovo bitno. I to ce istraga utvrditi. Zbog cega je povracao. Zbog batina ili droge. I na osnovu toga ce suditi.

Dakle, nemam reči.

Jedno je truditi se ne osuditi čoveka, ali sasvim je nešto drugo ne osuditi ubistvo, samo zato što ga je izvršilo svešteno lice.

  • Волим 1
“There are four questions of value in life... What is sacred? Of what is the spirit made? What is worth living for, and what is worth dying for? The answer to each is the same. Only love.”
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Upravo je ovo bitno. I to ce istraga utvrditi. Zbog cega je povracao. Zbog batina ili droge. I na osnovu toga ce suditi.

Оно, истина, ко зна шта је узрок смрти - можда се надрогирао толико да је сам себе ударио 50 пута мотком, па се исповраћао од задовољства. А можда је и самога себе претукао док није повратио само да би напакостио Перановићу. А можда се и саплео па пао 50 пута узастопце на мотку.

Разумем да увек тераш инат, али у овом случају то је више него дегутантно...

Катодна цев све трпи, а интернет свакога.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...