Jump to content

Перановић: Нисам намерно убио, цело друштво саучесник


Препоручена порука

[quote name=malina :)' timestamp='1344348828' post='689430]

То што су родитељи прошли горе од пакла, не значи да су изгубили памет и да ће мање патити за својим сином од других родитеља чија деца наркомани нису..кажем да су због силних проблема само трезвенији..

Него, да ли да појасниш то о мом мишљењу о теби?

Ако један наркоман ,мајку инвалида баци са кревета ,туче је и тражи јој паре да ли ће она мање патити за својим сином или неки родитељ који пати за сасвим нормалним дететом?

Каже старац Порфирије да Бог воли све људе подједнако,не једнако већ подједнако...а шта ли је тек онда са људима?

Не би могао да ти појасним,јер мислим да си сасвим довољно интелигентна да за то нема потребе :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 825
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Pa ne znam kako bi drukčije nazvao one koji nisu u stanju da normalno funkcionišu, koji kradu i koji čine razni nemoral da bi došli do droge.

Nesretnicima, moj Protagora...

"Sad je tren velikih odluka! Bolje živjeti 100 godina kao milijunaš, nego 7 dana u bijedi!"
soliver_mouseover.png

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако један наркоман ,мајку инвалида баци са кревета ,туче је и тражи јој паре да ли ће она мање патити за својим сином или неки родитељ који пати за сасвим нормалним дететом?

Каже старац Порфирије да Бог воли све људе подједнако,не једнако већ подједнако...а шта ли је тек онда са људима?

Не би могао да ти појасним,јер мислим да си сасвим довољно интелигентна да за то нема потребе :)

Mislim da će ga voleti više nego urednog sina gastarbajtera kojeg viđa jednom godišnje ali koji joj redovno šalje pare.

"Sad je tren velikih odluka! Bolje živjeti 100 godina kao milijunaš, nego 7 dana u bijedi!"
soliver_mouseover.png

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kad vidis kakvi ga brane to i vise govori o Peranovicu. Bas kao i ovde na forumu.

Хвала оче на овом разврставању.

Могу да цитирам једино Лазара Нешића пост на некој од страна ове теме.

Није овде ствар у одбрани него у срцу.За то чисто срце и дух прави молимо се стално,поготово ти који служиш сваке Недеље и причешћујеш је Телом и Крвљу Христовом а нераскидиви део тог тела је и отац Бранислав и овај несретни момак.

Опрости оче,не замери али прек си и речи су ти оштре и осољене.

Extra ecclesiam nulla salus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Хвала оче на овом разврставању.

Могу да цитирам једино Лазара Нешића пост на некој од страна ове теме.

Није овде ствар у одбрани него у срцу.За то чисто срце и дух прави молимо се стално,поготово ти који служиш сваке Недеље и причешћујеш је Телом и Крвљу Христовом а нераскидиви део тог тела је и отац Бранислав и овај несретни момак.

Опрости оче,не замери али прек си и речи су ти оштре и осољене.

CCC. Miroljub se moli za Peranovića, a mi bacamo osude. Kakvi smo mi ljudi?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Предлажем да се закључа тема ако већ нема а нема шта паметно да се каже због ове тешке ситуације.

Најбоље је помолити се за душу овог момка и за оца Бранислава као и његову породицу.

Extra ecclesiam nulla salus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

PORODICA ZARUBAC: Ne krivimo sveštenika što nam je ubio sina!!!

07.08.2012 13:24 | Komentara: 9

"Nešto se moralo dogoditi, ne znam šta, pa da otac Branislav to uradi. Mi njega ne krivimo ni za šta. On nas nije terao da dođemo tamo, nego smo mi jurili njega", kaže Miloš Zarubac, otac ubijenog štićenika centra za odvikavanje od droge u blizini Loznice

Miloš Zarubac, otac Nebojše Zarupca, koga je metalnom šipkom ubio sveštenik Branislav Peranović, kaže u ekskluzivnoj izjavi za Telegraf da ne krivi Peranovića za tragediju koja se desila njegovom sinu!

- Metode koje su se tamo primenjivale nisu bile tako jake. Znali smo za lopate, ali se Nebojša sa sveštenikom Branislavom jako lepo slagao. Bio je kod kuće pre 5 dana i baš nam je lepo pričao o njemu – počinje priču za Telegraf ucveljeni otac.

Nebojša Zarubac bio je zavisnik od droge više od 20 godina. Otkako je otišao na lečenje u Jadransku Lešnicu, u blizini Loznice, Nebojši je bilo bolje. Povećala mu se kilaža, a prestao je i da uzima narkotike.

- Moja ćerka je posredovala da ode baš tamo. U ovih devet meseci on se stvarno divno slagao sa sveštenikom, toliko da je tražio da mu poklonimo jednu stilsku fotelju. Imali smo u kući jednu fotelju od punog drveta, jako skupu. Nebojša je insistirao da je poklonimo ocu Branislavu zbog svega što je za njega uradio – iskren je Zarubac.

Otac kaže da porodica, iako potrešena gubitkom sina, ne krivi Peranovića za to što je uradio.

- Nešto se moralo dogoditi, ne znam šta, pa da on to uradi. U svakom slučaju, mi njega ne krivimo ni za šta. On nas nije terao da dođemo tamo, nego smo mi jurili njega – kaže Miloš Zarubac za naš portal.

Izvor: Telegraf

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако један наркоман ,мајку инвалида баци са кревета ,туче је и тражи јој паре да ли ће она мање патити за својим сином или неки родитељ који пати за сасвим нормалним дететом?

Каже старац Порфирије да Бог воли све људе подједнако,не једнако већ подједнако...а шта ли је тек онда са људима?

Не би могао да ти појасним,јер мислим да си сасвим довољно интелигентна да за то нема потребе :)

Чак мислим да ће више волети, бринути за своје дете и желети му излечење и помоћ зато што је такво...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Потсетио бих уважени аудиторијум форумски, .. :)

Да посипање пепелом, позивање на ревност оних који служе, оних који верују, и оних који изражавају другачији став,.. не узима одмах емотивно, и априори као супротан, негативан и осуђујући, јер се ради о веома суптилној теми где се ваљда (бар се искрено надам том минимуму) подразумева и НАША (форумашка) ДОБРА НАМЕРА и ЗА ЦРКВУ и за ЧОВЕКА ... Начелно бар..

Осим код атеиста, који не видим зашто би се бринули за Цркву.. :) док је за човека ка таквог , и за њих то неоспорно..

И немојмо АМАН, све звати осудом што се не слаже са нашим ставом.. па и знањем ... јер и то је некаква осуда, можда уме да буде и већа од критиковане ..која можда то и није..

Ипак је + 40 у хладу .. полако..

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Предлажем да се закључа тема ако већ нема а нема шта паметно да се каже због ове тешке ситуације.

Најбоље је помолити се за душу овог момка и за оца Бранислава као и његову породицу.

Слажем се, закључати!

Некога ни деценије живота у Цркви не науче да индивидуални грехови и врлине не постоје, на жалост.

Ово је тежак тренутак за све нас као сведоке Христове и нема шта ту да се прича.

Колико се год други ограђивали, отац Бранислав је део тог (нашег) тела и део нас самих. Жао ми је.

А оцу Б., (поред жеље да мушки прихвати последице свог греха) као и нама желим: "Покајанија двери отверзи ми Жизнодавче"!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A zasto bise tema zakljucala? da i mi zabijemu glavu u pesak i ne pricamo o sramoti koja se desila? I neverovatne su price; imaj razumevanja za njega; solidarisi se sa njim; ne mi treba da se solidarisemo sa zrtvom a ne zlocincem.

Not Available 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mislim da će ga voleti više nego urednog sina gastarbajtera kojeg viđa jednom godišnje ali koji joj redovno šalje pare.

Ја мислим да и порет све толике родитељске бриге и љубави ипак мисле,боље да га нема...
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...