Jump to content

Nadbiskup Hočevar: Papa neće posetiti Jasenovac dok Srbi i Hrvati ne utvrde istinu o njemu

Оцени ову тему


Препоручена порука

Vi opet samo Hrvati, Hrvati i Hrvati... Evo koliko je rimokatoličkih sveštenika umrlo samo u koncentracionom logoru Dachau:

Ne sporim to. Mnogi Nemci su umrli od nacistickog rezima. Gledamo ponasanje vrha RKC i NDH za vreme WW2. Nemojmo da se lazemo, da je Hitler dobio rat sada bismo se zvali Fric, Hans...... ne bi se oni odupirali tome uopste.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

isto tako je bilo i domacih izdajnika

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

! A pravim Rimokatolicima treba pomoći, pružiti im ruku,.

Naravno da nesmataram sve Hrvate ili Katolike za naciste, taman posla. Citaj sta pisem i videces da namerno napoiminjem vrh RKC i vrh NDH, bas zbog toga da bih odvojio obicne ljude od zlih vodja.

utvrditi ih u veri.

Samo u Pravoslavnoj.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И шта ће се тиме постићи? Тиме што хрвате треба преобратити у православце? Неки мир потписан на неколико векова? Међубратска љубав и разумевање. Ма јок...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И шта ће се тиме постићи? Тиме што хрвате треба преобратити у православце?

Ne zelim da nikog preobratim u Pravoslavlje bez njegove slobodne volje. Ali ne bih mogao da katolike utvrdjujem u njihovoj veri koju ne smatram za pravu istinu. Na to sam mislio.

Неки мир потписан на неколико векова? Међубратска љубав и разумевање. Ма јок...

Nego sta da radimo ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И адвентиста верује да је њгова вера јединствена и права. Исто тако и сваки католик мисли да је њгова вера права и не можеш тек тако неког "преобратити". Што бих ја неког православца упућивао на то да је његова вера погрешна, и причао да је он изгубљен у лавиринту и да лута у мраку? Не видим разлог. Уосталом верујемо у истога Бога.

Да има такве љубави не би се мрзели Грузијци и Руси и не би Бугари убијали Србе у два светска рата, тако да...

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Можемо расправљати до сутра да ли треба папа да дође у Јасеновац или не, а шта је то Србија и Српски народ учинио да је Јасеновац данас битна стратешка тачка и раздор правосавља и католичанства? Јасеновца се само сетимо када дође месец август. тада знамо и да пишемо по медијима и да се присећамо да је ту давно некад био покољ, а зашто не причамо сваки дан о томе, зашто се сваке недеље не одржи молебан за невино страдале? Зашто не докажемо свету да нам је стварно стало за тај Јасеновац не битно које смо вере? Зашто смо лењи и нас мрзи да пишемо текстове и правимо филмове о Јасеновцу? Зашто патријарх није отишао у јасеновац последњи пут када је ишао у посету Загребу? Зар не бисмо доказали свима, целоме Свету колико нам је то важна и болна тема. Најлакше је седети скрштених руку, сетити се Јасеновца пар пута када је прослава срамног "домовинског рата" и то је то. И тако све изнова, нико нас не схвата озбиљно што се тиче тога јер ето "такви смо".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Што бих ја неког православца упућивао на то да је његова вера погрешна, и причао да је он изгубљен у лавиринту и да лута у мраку? Не видим разлог. Уосталом верујемо у истога Бога.

Opet sikretizam i New Age filozofija.

Evo, sto se tebe licno tice, ja tebe smatram za veoma dobrog i pozitivnog coveka bez obzira na versko opredeljenje, ali zaista to mislim, ne lazem. Medjutim, ako si ti recimo musliman ja se ne mogu sloziti da je tvoja religija istinita i ne mogu te utvrdjivati u toj veri samo zbog toga sto si ti dobar covek i zato sto je Bog samo jedan.

Jednostavno receno Hriscanstvo ne dopusta hindu filozofiju po kojoj svi putevi vode do vrha planine tj, do Boga.

Istina moze biti samo jedna, ne moze istina biti i Pravoslavlje i Rimokatolicizam. Ili je jedno ili drugo.... iii nesto trece. To ne iskljucuje mogucnost da katolik moze biti dobar covek ili pak svetitelj, ili da je svaki pravoslavac dobar samo zato sto se krstio u PC.

Coveka treba uputiti na pravi put ( onaj za koji mi smatramo da je pravi ) samo ako on to hoce i zeli bez nametanja ili ne daj Boze prisile.

Bog jeste jedan ali je i samo jedan tesan put koji vodi do Njega. Ovo nije slucajno receno i u startu iskljucuje tu filozofiju kako sve religije vode do Boga.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Хвала на искрености, али гледај ово примера ради: ако седенем са тобом на пиће или кафу, да ли ћеш ми ти причати о томе како је католичанство нешто измишљено, неправедно и неистинито? И ако смо сели само да попијемо кафу, то је онда већ неки комплекс на шта су највише склони атеисти који ни из чега праве свашта. Не желим да утичем на човека који је праволавац који одлази у цркву и на причест и да му ја филозофирам како је све "супер" у католичанству и како је он на погрешном путу а ја на правом. Не. Да ли ја тиме ширим веру? Мислим да не, јер је човек већ мој сабрат у Христу и боримо се за исту ствар а то је вера у једнога Бога.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Хвала на искрености, али гледај ово примера ради: ако седенем са тобом на пиће или кафу, да ли ћеш ми ти причати о томе како је католичанство нешто измишљено, неправедно и неистинито? И ако сме сели само да попијемо кафу, то је онда већ неки комплекс на шта су највише склони атеисти који ни из чега праве свашта. Не желим да утичем на човека који је праволавац који одлази у цркву и на причест и да му ја филозофирам како је све "супер" у католичанству и како је он на погрешном путу а ја на правом. Не. Да ли ја тиме ширим веру? Мислим да не, јер је човек већ мој сабрат у Христу и боримо се за исту ствар а то је вера у једнога Бога.

Naravno da te necu daviti religijskim pitanjima. Lepo sam rekao :

Coveka treba uputiti na pravi put ( onaj za koji mi smatramo da je pravi ) samo ako on to hoce i zeli bez nametanja ili ne daj Boze prisile.

Kao sto @@Дејан, rece, nije ovde tema o toj temi :)

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...