Jump to content

Митрополити на рачуну имају по 5 милиона евра

Оцени ову тему


Препоручена порука

Како преноси РТС са Верско Информативне Агенције која је у власништву Живице Туцића два митрополита грчке цркве имају на рачунима по 5 милиона евра.

Двојица грчких митрополита на рачуну имају по пет милиона евра, а немају објашњење одакле им толики новац. Те наводе атинских медија потврдиле пореске власти.

Грчке пореске власти потврдиле су писање атинских медија да двојица грчких архијереја на свом рачуну имају више од пет милиона евра и да нису у стању да објасне порекло тог новца.

Имена митрополита нису саопштена и поред притиска јавности, али и црквених кругова, само је наведено да су из Атике, области која окружује главни град Грчке. Они су позвани да што пре дају објашњење, пренела је Верска информативна агенција.

v235036p0.jpg

Претпоставља се да новац потиче од "утаје или корупције", јер у "нормалним околностима" ниједан архијереј не може да стекне толики иметак.

Митрополит Глифаде Павле тражио је да се двојица митрополита сами идентификују, јер је јавност "фрустрирана", а неки митрополити су рекли да се "осећају непријатно" јер у јавности и на њих пада сумња.

ВИА подсећа да је пре више година један митрополит рашчињен и осуђен на грађанском суду, јер је задржао за себе више милиона евра од продаје некретнина једног манастира.

Последњих месеци и у црквеним круговима говорило се о десетак митрополита са огромним свотама на рачунима у земљи или иностранству.

Синод се за сада није огласио поводом тог случаја.

Извор: РТС

This post has been promoted to an article

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ето, како оно беше...Црква нема пара, једва саставља крај с крајем...

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kao da nikada nisu čuli priču - da svako drvo koje ne donosi dobra ploda, seče se i u oganj baca.

Tih desetak mitropolita, ako je ovo zaista tačno, su ateisti, jer da veruju u Boga ne bi tako činili.

Mogu se iznenaditi kada jednog dana budu isterani napolje, sa - ali ja ne znam ko ste vi?,

a nekim deklarativnim ateistima bude rečeno - vi udjite, u radost Gospodara svoga, - ali kakvo smo Ti mi dobro učinili,

Tebe u našem životu nismo videli (upoznali). - Meni ste služil, jer ... (Mat. 25).

Gle, u Carstvu Bozijem mnogi prvi (uzvišeni) biće poslednji (najniži), a poslednji prvi - reč je Gospodnja.

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

šta bi bilo da se nisu zavetovali na siromaštvo?

Онда би имали по 15. :)

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kao da nikada nisu čuli priču - da svako drvo koje ne donosi dobra ploda, seče se i u oganj baca.

Tih desetak mitropolita, ako je ovo zaista tačno, su ateisti, jer da veruju u Boga ne bi tako činili.

Mogu se iznenaditi kada jednog dana budu isterani napolje, sa - ali ja ne znam ko ste vi?,

a nekim deklarativnim ateistima bude rečeno - udjite, a oni - ali kada smo Ti dobro učinili,

Tebe u našem životu nismo upoznali. - Meni ste služili, jer... (Mat. 25).

to prepuštamo Gospodu da kaže ko ulazi, a ko ne! Na nama nije tu da to komentarišemo

Царство Божије није у речи него у сили

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Tih desetak mitropolita, ako je ovo zaista tačno, su ateisti, jer da veruju u Boga ne bi tako činili.

Najveći problem današne Crkve i jeste ateizam sveštenstva

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Онда би имали по 15. :)

onda bi ja bio Robin Hud krao bio od bogatih i davao sirotinji(a ja bih bio ta sirotinja) ahhahahahahahaha

Царство Божије није у речи него у сили

Link to comment
Подели на овим сајтовима

to prepuštamo Gospodu da kaže ko ulazi, a ko ne!

Već je rekao, u Evandjelju.

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ccc. Prema vasem pisanju, pomislio bih da sam na svom maticnom AS forumu, a ne na Poukama.

Види ово си добро замјетио...

Хвала.

Надам се да разумеш зашто се захвалих.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...