Jump to content

Ivica Stamenković, propoved Matej 6:10 'Neka bude volja tvoja na zemlji kao i na nebu'

Оцени ову тему


Препоручена порука

http://www.youtube.com/watch?v=2QFd7tH1Srw&feature=youtu.be

Propoved mog brata u Hristu Ivice Stamenkovića, autora knjige 'Pravoslavlje obasjano evanđeljem' na osnovu stiha iz molitve ''Oče naš''.

Možete na ovaj način da upoznate i čujete autora ove knjige iz prve ruke i čujete Reč Božiju iz njegovih usta i onda date komentar o njemu.

Hvala

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne zvuči pravoslavno.I nije pravoslavno.I opet guranje sektašenja pod okriljem pravoslavlja.Ovo NIJE pravoslavlje.

“There are four questions of value in life... What is sacred? Of what is the spirit made? What is worth living for, and what is worth dying for? The answer to each is the same. Only love.”
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Преозбиљно и престрого изгледа и звучи за једног проповедника Благе вести...

Више успеха би имао када би се обрео у политици.

Не могу да замислим Џизаса са оволиком дозом хладноће у обраћању.

Наши свештеници су због тога краљеви. ;)

Поуке.орг разбија концепцију атеиста Србије, артемита и осталих секташа.

"МАМЛАЗИ И КРИПТОМАРКСИСТИ" у псеудоморфози анархо-левичара и ауто-деструктивних либерала (-често гејева, мазохиста, шмркача итд).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovo je deo foruma pod nazivom: Dijalog sa PROTESTANTIMA!!! Nema nimalo poturanja sektašenja, već je jasno pod kojom je temom postavljen ovaj link...

Ne zvuči pravoslavno.I nije pravoslavno.I opet guranje sektašenja pod okriljem pravoslavlja.Ovo NIJE pravoslavlje.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нема брате за нас ту ништа интересантно, празна прича. Не верујем да ће ико издржати да одгледа до краја.

Није то "реч Божија", него "реч Ивицина"... И крајње је досадно. Реч Божија никада није досадна.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Meni bode oči naziv knjige " Pravoslavlje obasjano jevanđeljem".A knjiga nema veze sa pravoslavljem,a " obasjava pravoslavlje". Znači protestanti objašnjavaju pravoslavlje, naravno iskrivljeno i " modifikovano".Što se tiče ovog predavanja, suviše je strogo i hladno a i teološki je diskutabilno.Tako da, meni se ne sviđa.

“There are four questions of value in life... What is sacred? Of what is the spirit made? What is worth living for, and what is worth dying for? The answer to each is the same. Only love.”
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nisam ni mislio da će vam biti interesantno..samo da upoznate čoveka o kome ste dosta govorili do sada...

Нема брате за нас ту ништа интересантно, празна прича. Не верујем да ће ико издржати да одгледа до краја.

Није то "реч Божија", него "реч Ивицина"... И крајње је досадно. Реч Божија никада није досадна.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovo je deo foruma pod nazivom: Dijalog sa PROTESTANTIMA!!! Nema nimalo poturanja sektašenja, već je jasno pod kojom je temom postavljen ovaj link...

Ма све је ок, нека га клип.... Неће га нико дирати.

Он сам говори о себи.

Јасно показује сиромаштво опитне духовности код протестаната.

Када посматрам протест. проповеднике не знам зашто имам стални осећај да гледам Барака Обаму или неког другог амер. политичара?!

Демагогија и полемичка теологија.

Поуке.орг разбија концепцију атеиста Србије, артемита и осталих секташа.

"МАМЛАЗИ И КРИПТОМАРКСИСТИ" у псеудоморфози анархо-левичара и ауто-деструктивних либерала (-често гејева, мазохиста, шмркача итд).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јеси ли чуо некада акатист Господу Христу?

То ти је реч Божија која отвара срце и тера сузе на очи...

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Taj 'Džizas' koga si spomenuo se obraćao slušateljstvu na različite načine u zavisnosti od okolnosti i potreba. Ponekada je bio blag, ponekad govorio tiho, a nekada vikao i pretio... npr u Mt. 11:20 piše da je karao stanovnike nepokajanih gradova rečima: ''Teško tebi...'', u Mt. 17:17 rekao je: ' o neverni i naopaki naraštaju...'' u Mt. 23 glavi, na mnogo mesta: Teško vama, licemeri..koji ste kao okrečeni grobovi''... i slično. Pretpostavljam da ne mislite da je Isus ovo govorio blago i sa osmehom?? Ili možda: ''I pogledavši ih naokolo s gnevom, tužan zbog okorelosti njihovog srca...'' Mk. 3:5.

A što se tiče propovedanja, da li mislite da treba pričati viceve za vreme propovedi? Ili od poruke Božije praviti lakrdiju? Ti vaši sveštenici kraljevi uglavnom ne propovedaju nego opevaju na sahranama ili na krštenjima i venčanjima... gde uglavnom 98% ljudi ništa niti razume niti je zainteresovano da razume...

A što se tiče ozbiljnosti u nastupu evanđeliste, niste li čitali ap. Pavla koji je Titu rekao:

''Opominjući isto tako mladiće da budu razboriti, dajući u svemu samoga sebe kao primer dobrih dela, u nauci - neiskvarenost, dostojanstvenu ozbiljnost, zdravu i nezazornu reč... (Titu 6-7).

Naravno, ja znam da ćete vi pre pući po pola, nego priznati da su evanđeoski propovednici ozbiljni i dostojanstveni... Samo uporedite govor ovog čoveka i mnoge zapisane ili audio/video govore vladika, uporedite sadržaj govora i ''količinu'' hristocentričnosti, pa iskreno kažite...

Преозбиљно и престрого изгледа и звучи за једног проповедника Благе вести...

Више успеха би имао када би се обрео у политици.

Не могу да замислим Џизаса са оволиком дозом хладноће у обраћању.

Наши свештеници су због тога краљеви. ;)

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Naravno, ja znam da ćete vi pre pući po pola, nego priznati da su evanđeoski propovednici ozbiljni i dostojanstveni...

Ево ја признајем човек је озбиљан и достојанствен...али нажалост ништа друго. А требало би да буде" Не гораше ли наше срце у нама кад нам говораше", а ово је само досадно. Као што и рече Звонко , нисам могао да издржим до краја. Не желим никог да увредим нити да ниподаштавам али стварно јесте тако. Не кажем да треба причати вицеве али људима не треба теолошка расправа него (сад ћу да испаднем шлихтара али баш ми тај израз одговара) жива реч утехе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...