Jump to content

Dinkić se hvali s novih milijardu dolara duga

Оцени ову тему


Crveni Baron

Препоручена порука

Dinkić se hvali s novih milijardu dolara duga

desk

- 27. septembar 2012. u 18.23

20120928_dinkic.jpg

Ministar finansija i privrede Mlađan Dinkić kaže da je Srbija uspela da se zaduži na svetskom tržištu milijardu dolara „po veoma povoljnim kamatama” izdavanjem nove serije evroobveznica.

Ministar finansija i privrede Mlađan Dinkić izjavio je večeras u Beogradu da je Srbija danas uspela da proda evroobveznice na međunarodnom tržištu u vrednosti od milijardu dolara, čime je obezbeđeno finansiranje budžetskog deficita za ovu godinu.

Prinos (kamata koja se plaća kupcu po dospeću) na evroobveznice je 6,63 odsto godišnje, mnogo povoljnije od prodaje koju je organizovala prethodna vlada koja je prodala evroobveznice za milijardu dolara sa prinosom od 7,5 odsto, rekao je ministar Dinkić novinarima u Skupštini Srbije.

Tokom današnjeg reotvaranja postojeće emisije euroobveznica koje dospevaju za naplatu 2021. godine, od 10 do 19 sati, tražnja je bila iznad četiri milijarde dolara ili više od četiri puta i među zainteresovanima je bilo oko 200 investitora, a najviše kupaca je bilo iz Sjedinjenih Američkih Država i Velike Britanije, rekao je Dinkić.

Vlada je tokom dana, kada je videla rast tražnje, odlučila da podigne ponudu evroobveznica sa 750 miliona dolara na milijardu, rekao je Dinkić.

Dinkić je, takođe, podsetio da bi do kraja 2012. Ruska federacija trebalo da odobri Srbiji milijardu dolara, čime će time biti završena finansijska konstrukcija za finansiranje budžeta za ovu godinu.

Što se kamatnih stopa na evroobveznice tiče, koje se u Srbiji po drugi put predstavljaju „izuzetno povoljnim” i „istorijskim probojem”, treba pogledati po regionu ako već ne u EU. Poređenja radi, Bugari čijoj privredi daleko da cvetaju ruže ali su član EU, u julu su se zadužili za 950 miliona evra sa kamatom od 4,25 odsto. Makedonija ima privredu u lošijem stanju od srpske, a u aprilu su se zadužili po 6,83 odsto, kada i Hrvati po 6,3 odsto.

U Zapadnoj Evropi kamata na državno zaduživanje na međunarodnom tržišti je ispod 3 odsto, a Nemačka se zadužuje za po manje od 1,25 odsto - manje od stope inflacije, tako da investitori zapravo gube novac kupujući obveznice. (Mondo, Tanjug)

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

U Zapadnoj Evropi kamata na državno zaduživanje na međunarodnom tržišti je ispod 3 odsto, a Nemačka se zadužuje za po manje od 1,25 odsto - manje od stope inflacije, tako da investitori zapravo gube novac kupujući obveznice. (Mondo, Tanjug)

Mozda malo da se prekontrolise ovo i vidi kolike su kamate za italijanske ili spanske obveznice ... ;)

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

s novih ili novom milijardom duga... pitanje je sad

obećao sam sebi da ću na svakoj temi ukazivati na ovo

http://www.scribd.com/doc/104263906/Dru%C5%A1tvo-za-za%C5%A1titu-predloga-SA

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Њему то није проблем. Он од једног прави осам евра.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A ми ни у најбољим годинама нисмо имали стопу раста преко ове каматне стопе... :)

Заиста, заиста вам кажем да што год заиштете од Оца у име Моје, даће вам. (Јн 16,23)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jadničak...mora da je jedva skupio pare da kupi auto na kredit. Garant je pešačio do sad:

Dinkić kupio FIAT 500L na kredit

Izvor: B92, Tanjug

Beograd -- Ministar finansija Mlađan Dinkić je, dan pre početka zvanične prodaje novog modela Fijat 500L, potpisao kupoprodajni ugovor i postao vlasnik ovog automobila.

1965788860505c4d00b0c5d783816202_640x426.jpg

Foto: Mlađan Dinkić u novom Fijatu na sajmu automobila u Ženevi (Foto: B92, Arhiva)

Dinkić je u izjavi dostavljenoj Tanjugu naveo da je Fijat 500L kupio na bankarski kredit sa rokom otplate od pet godina.

"Pre nekoliko godina, mnogi u Srbiji nisu verovali da će projekat koji sam pokrenuo sa Fijatom zaista uspeti i da će se u proizvodnim halama u Kragujevcu jednog dana proizvoditi automobili vrhunske svetske klase", dodao je ministar.

On je podsetio da je tada javno obećao da će biti prvi kupac novog modela automobila, jer je od samog starta duboko verovao u uspeh ove velike industrijske investicije koja je od ogromnog značaja za ukupni privredni razvoj Srbije.

Dinkić je izjavio da će Fijatom 500L njegova supruga i on zameniti Pežo 206 star 12 godina koji su do sada vozili, napomenuvši da će u skladu sa zakonom, ovu imovinsku promenu prijaviti i nadležnoj agenciji.

Najjeftinija verzija tog automobila u Srbiji košta 13.490 evra sa PDV-om, a najskuplja 18.690 evra.

Podsetimo da je svojevremeno, pre gotovo 10 godina tadašnji ministar finansija kupio automobile proizvedene u Kragujevcu. Reč je o Božidaru Đeliću koji je 2002. godine kupio jugo kabriolet, a taj auto i danas ponekad vozi.

B92

4chsmu1 4chsmu1

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A ми ни у најбољим годинама нисмо имали стопу раста преко ове каматне стопе... :)

Dulic je skoro izjavio da je Tadic rekao da ce pre da bude opozicija nego da mu Dinkic vodi ekonomiju. Zato je pokushao da se dogovri SPS/Ldp sto je dokazano bila nemoguca misija.

Pevaj Srbiju, zemljo dugova..

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dulic je skoro izjavio da je Tadic rekao da ce pre da bude opozicija nego da mu Dinkic vodi ekonomiju. Zato je pokushao da se dogovri SPS/Ldp sto je dokazano bila nemoguca misija.

Pevaj Srbiju, zemljo dugova..

Pa, istom tom Tadicu je Dinkic bio ministar ekonomije od 2007-12. :)

Sto se odjednom predomislio :)

Заиста, заиста вам кажем да што год заиштете од Оца у име Моје, даће вам. (Јн 16,23)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa, istom tom Tadicu je Dinkic bio ministar ekonomije od 2007-12. :)

Sto se odjednom predomislio :)

Opeko se njegovim radom. :)

Pazi mnogo je tu "komplikacija" jelte.. jer se mora sa nekim u vladu.

Medjim jasno je svakom ko dan da je sa dinkicme vise stete nego koristi.

Jos je mlada nasa demokratija i nasa politika. Imamo mi mnogo toga da prodjemo josh smo isuvise socijalisti i komunisti.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa, istom tom Tadicu je Dinkic bio ministar ekonomije od 2007-12. :)

Sto se odjednom predomislio :)

Opeko se njegovim radom. :)

Pazi mnogo je tu "komplikacija" jelte.. jer se mora sa nekim u vladu.

Medjim jasno je svakom ko dan da je sa dinkicme vise stete nego koristi.

Jos je mlada nasa demokratija i nasa politika. Imamo mi mnogo toga da prodjemo josh smo isuvise socijalisti i komunisti.

Ja sam iskreno do sada za DS glasao samo zbog Djindjica... sada ako Djilas pobedi planiram da batalim da im dajem vise glasove.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...