Jump to content

Холандски лист: Ђоковић долази из нецивилизоване земље и личи на лешинара

Оцени ову тему


Ратко :(

Препоручена порука

Холандски лист: Ђоковић долази из нецивилизоване земље и личи на лешинара

Холандски лист "Троув", тачније новинарка Никол Лукас, потпуно непримерено и примитивно је покушала да оцрни Новака Ђоковића у једном од текстова објављеном овог лета.

Текст има за тему ривалитет Роџера Федерера и Новака Ђоковића, који је у најмању руку представљен негативно, али и свакако погрешно.

Погрешно, јер је Новаков наглашени патриотизам претворен у негативну особину, па чак и толико искривљен да је тешко поверовати да се неко ко не прати спорт дрзнуо да толико дубоко зађе у процену карактера једне особе коју је спорт практично искристалисао.

Novak%20Djokovic.jpg

И док је Федерер представљен као човек који без пуно емоција пролази кроз невероватне спортске успехе, као човек кога националност ни мало не одређује, Ђоковић је сушта супротност.

За Федерера ауторка сматра да "готово нема националност", те истиче да је то "последње што се може рећи за Ђоковића".

"Прича о Ђоковићу је прича о његовом пореклу, о земљи са лошом репутацијом која је умногоме утицала на његов карактер. Новак је имао 12 година у време када је НАТО бомбардовао Србију, а бомбардовање касније заузима важно место у његовом животу и каријери.

"Рат је од мене начинио бољег човека зато што сам научио да ценим неке ствари, а не да их прихватам здраво за готово. Учинио ме је и бољим тенисером, зато што сам се заклео да ћу свету показати да постоје и добри Срби", цитира Троув Новакове изјаве о свему што је преживео 1999. године.

Ђоковић и његова вршњакиња Ана Ивановић можда и јесу били жртве НАТО бомбардовања, али је за све то крива Србија, која је спроводила етничко чишћење на Косову. Звог свега тога западни медији често виде Ђоковића и на један други начин, оцењује новинарка.

"Он потиче из нецивилизованог дела света, његови родитељи и навијачи не знају правила понашања на тениским стадионима, већ све то личи на фудбалску публику. Фотографије на којима су приказане његове победе најчешће су са стиснутим песницама и гримасама. Све то је ружно и агресивно. Један холандски новинар га је недавно описао као човека са 'кошчатом лобањом, кукастим носом и црном косом, попут лешинара. У медијима се појавило и мишљење једног психијатра, који тврди да се Ђоковић посветио тенису услед жеље за доминацијом", стоји између осталог у тексту.

Такође, наводи се да Ђоковић заостаје за Федерером и Надалом по инкасирању новца од спонзорских уговора само зато што превише истиче своје порекло.

(Вести)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dinarac. Mogu holandjani da mu pljunu pod prozor.

Bolje neka ta novinarka tovi svinje kao njeni zemljaci i ne razmislja puno jer je poznato da Holandjani i nisu neki mislioci.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Живо ме интересује какав ли су закључак извукли из тога на какав се начин Надал концентрише када треба да сервира, и да прими сервис.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Једва чекам холандска условљавања у вези "наставка придруживања" Србије ЕУ. :0104cheesy:

Драго ми је што им смета Ђоковићева националност јер то одлично пoказује србофобију Запада.Такав је и овај текст који заиста ни не вреди нарочито коментарисати нити "обрађивати".

Али ово је најјаче:

[quote name=Ратко :(' timestamp='1347977548' post='712868] Федерер представљен као човек који без пуно емоција пролази кроз невероватне спортске успехе

Пишем, братијо, пред лицем Бога свог: смирите срца своја и видећете милост Господњу још овде на земљи и познаћете Творца небеског и ваша душа неће моћи да се насити љубави.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[quote name=Ратко :(' timestamp='1347977548' post='712868]

"Он потиче из нецивилизованог дела света,

.smeha. .smeha. .smeha. .smeha. .smeha. .smeha.

A holandjani su ti civilizovani. Silovali su i ubijali africku nejac do pre neku godinu u Juznoafrickoj Republici a da ne pominjemo da osim ludog Van Goga i onog plackasa Dutch Sulca niko nije cuo za nekog holandjanina. Jesu li izmislili nesto ti holandjani? Cak ni opanke nisu bili kadri da izmisle vec su stavljali, a i danas to cine, nekakve daske na noge i u tome hodali ... Cuj Holandjani i civilizacija ...

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mogu holandjani da mu pljunu pod prozor.

напокон да се сложим са тобом... .smesko.

[quote name=Ратко :(' timestamp='1347977548' post='712868] Федерер представљен као човек који без пуно емоција

шта је човек без емоција...?

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

.smeha. .smeha. .smeha. .smeha. .smeha. .smeha.

A holandjani su ti civilizovani. Silovali su i ubijali africku nejac do pre neku godinu u Juznoafrickoj Republici a da ne pominjemo da osim ludog Van Goga i onog plackasa Dutch Sulca niko nije cuo za nekog holandjanina. Jesu li izmislili nesto ti holandjani? Cak ni opanke nisu bili kadri da izmisle vec su stavljali, a i danas to cine, nekakve daske na noge i u tome hodali ... Cuj Holandjani i civilizacija ...

Željo, to tamo pišu tako da ti ovakvi njihovi Holanđani

nemaju kompleks kad čitaju u novinama o nama ,

njima imponuju Balkanci al neće to da priznaju.

57441399-a-gay-couple-lying-in-bed-together-and-reading-photos-com.jpg?v=1&c=IWSAsset&k=2&d=8A33AE939F2E01FF659EFB0D4BB3FAF8105553802A74B5E04222ACC6A438F4B1E30A760B0D811297

A ovako izgleda danas normalan Holanđanin,

ostali su isto tako Holanđani al nisu normalni.

:rolleyes:

nederland.mohammed.bouyeri.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Шта ти је цивилизована и теолерантна Холандија! Уз то и позната као најлибералнија у Европи!

Призван или не, Бог је увек ту

Link to comment
Подели на овим сајтовима

.smeha. .smeha. .smeha. .smeha. .smeha. .smeha.

A holandjani su ti civilizovani. Silovali su i ubijali africku nejac do pre neku godinu u Juznoafrickoj Republici a da ne pominjemo da osim ludog Van Goga i onog plackasa Dutch Sulca niko nije cuo za nekog holandjanina. Jesu li izmislili nesto ti holandjani? Cak ni opanke nisu bili kadri da izmisle vec su stavljali, a i danas to cine, nekakve daske na noge i u tome hodali ... Cuj Holandjani i civilizacija ...

Rembrant, Brojgel, Boš, Spinoza....Rutger Hauer gringrin

Ali to nije važno, poenta je da se ljudi opet primaju kad neki retard odvali nešto. Normalno da svi imaju nekakve predrasude, nije valjda da mi ne mislimo i lupamo sve i svašta o drugim narodima? ;) Jednostavno ignorisati takve 'osobe', ne zaslužuju pažnju.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Rembrant, Brojgel, Boš, Spinoza....Rutger Hauer gringrin

Ali to nije važno, poenta je da se ljudi opet primaju kad neki retard odvali nešto. Normalno da svi imaju nekakve predrasude, nije valjda da mi ne mislimo i lupamo sve i svašta o drugim narodima? ;) Jednostavno ignorisati takve 'osobe', ne zaslužuju pažnju.

Spinoza ti je Jevrej .... holandjani znaju da malaju i tove prasice ... i ubijaju nejac po africi ...

A, da ne zaboravim ... i vestice super spaljuju ...

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sta ti je ovo?Popis stanovnika? Ima li ovde koji da da ga osim roditelja poznaje jos ko?

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[quote name=Ратко :(' timestamp='1347977548' post='712868] Холандски лист "Троув", тачније новинарка Никол Лукас

`De li samo nalazite sve ovo stamparske autsajdere, da vas covek pita... gringrin

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...