Jump to content

O piscima Novog Ateizma

Оцени ову тему


Препоручена порука

Brate, piši ovde i izražavaj svoje mišljenje kao normalno ljudsko i forumsko biće, niko ne želi da bude edukovan tim linkovima i snimcima što non-stop kačiš.

Zašto ste sigurni da "NIKO ne želi da bude edukovan tim linkovima i snimcima što NON-STOP kačim" ? Kako tj. na osnovu čega to znate ? Na osnovu čega ste sigurni da pokušavam bilo koga ovde da obrazujem i na osnovu čega znate šta su uopšte moje namere na ovom forumu ? I drugi kače linkove i snimke na ovom forumu uključujući i Vas. Takođe, ja pišem na ovom forumu i izražavam svoje mišljenje, pa mi nije jasna Vaša potreba da ljude stavljate u kategorije NORMALNIH LJUDSKIH i FORUMSKIH BIĆA. Da li Vi smatrate da spadate u te dve isključive grupe ljudskih bića ?

Na kraju, ono što ste izjavili u Vašem odgovoru koji sam citirao nema nikakve veze sa temom diskusije, za razliku od linkova i snimaka koje sam zakačio. Vaše mišljenje o meni i mojim postupcima nema ništa sa tim, ali ima sa Vašim ličnim osećanjima koje projektujete na ovom forumu. Moj savet Vam je da pre nego što bilo šta slično napišete, duboko udahnete i tako se uzdržite od takvih Vaših postupaka, kako takvo Vaše mišljenje ne bi postalo bespotreban i beskoristan osobeni komentar koji oslikava Vašu ličnost, a ne ličnost onoga kome Vaše mišljenje predočavate. Molim Vas da se još prisetite da Vi niste SVI i da je svaka osoba ličnost za sebe.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zašto ste sigurni da "NIKO ne želi da bude edukovan tim linkovima i snimcima što NON-STOP kačim" ?

Siguran sam. ><

Kako tj. na osnovu čega to znate ?

Pa ne znam, šta Vi mislite?

Na osnovu čega ste sigurni da pokušavam bilo koga ovde da obrazujem i na osnovu čega znate šta su uopšte moje namere na ovom forumu ?

Na osnovu prosvetljujućih linkova koje non-stop kačiš na ama baš svakoj temi, potpuno izolovano od bilo kakve priče ili trenutne diskusije, apsolutno izvan svakog konteksta.

I drugi kače linkove i snimke na ovom forumu uključujući i Vas.

Tačno, ja ponekad okačim neki link u kojem je objašnjenje ili potvrda onoga što pričam sa nekim.

Takođe, ja pišem na ovom forumu i izražavam svoje mišljenje, pa mi nije jasna Vaša potreba da ljude stavljate u kategorije NORMALNIH LJUDSKIH i FORUMSKIH BIĆA. Da li Vi smatrate da spadate u te dve isključive grupe ljudskih bića ?

Nešto nisam primetio izražavanje mišljenja, nego ispuštanje tona edukacionog materijala, zato imam primedbu, isključivo je za Vaše i naše dobro, nema potrebe za tako agresivnim odgovorom.

:)

Na kraju, ono što ste izjavili u Vašem odgovoru koji sam citirao nema nikakve veze sa temom diskusije, za razliku od linkova i snimaka koje sam zakačio. Vaše mišljenje o meni i mojim postupcima nema ništa sa tim, ali ima sa Vašim ličnim osećanjima koje projektujete na ovom forumu. Moj savet Vam je da pre nego što bilo šta slično napišete, duboko udahnete i tako se uzdržite od takvih Vaših postupaka, kako takvo Vaše mišljenje ne bi postalo bespotreban i beskoristan osobeni komentar koji oslikava Vašu ličnost, a ne ličnost onoga kome Vaše mišljenje predočavate. Molim Vas da se još prisetite da Vi niste SVI i da je svaka osoba ličnost za sebe.

Ma poštedi(te) me.

Samo sam ukazao na praksu načina pisanja na ovom forumu i dao konstruktivnu primedbu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Siguran sam. ><

Pa ne znam, šta Vi mislite?

Na osnovu prosvetljujućih linkova koje non-stop kačiš na ama baš svakoj temi, potpuno izolovano od bilo kakve priče ili trenutne diskusije, apsolutno izvan svakog konteksta.

Tačno, ja ponekad okačim neki link u kojem je objašnjenje ili potvrda onoga što pričam sa nekim.

Nešto nisam primetio izražavanje mišljenja, nego ispuštanje tona edukacionog materijala, zato imam primedbu, isključivo je za Vaše i naše dobro, nema potrebe za tako agresivnim odgovorom.

:)

Ma poštedi(te) me.

Samo sam ukazao na praksu načina pisanja na ovom forumu i dao konstruktivnu primedbu.

Očekivao sam ovakav odgovor od Vas. Da bi se sijalica u glavi upalila, potrebna je i dobra infrastruktura i adekvatno napajanje :).

Hvala Vam na odgovoru, jer mislim da mi je jasniji koncept ovog foruma i njegova svrha. Obezglavljena manjinska "Vlast" ipak treba da zna sta njeni "potcinjeni" misle. Uci u umove sirokih "potcinjenih" narodnih masa je informacija od neprocenjive vrednosti onima "nadredjenima". Takodje, postoje tu i ostale dimenzije svrsishodnosti, kao sto su:

1. Hranjenje ljudske sujete i samohvalisanja kroz katarzu emotivnih praznjenja na drugome izvan sebe sama i kroz "pricajte usta da niste pusta";

2. Narcisoidno napajanje pojedinih ucesnika :) kroz psiho-emotivnu eksplataciju drugog.

U sustini retko kad tu ima kritickog i samokritickog misljenja, a jos manje "konstruktivnih primedbi". Svi treba da slede nepisanu "praksu nacina pisanja na ovom forumu".

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Izvinjavam se što se nismo dovoljno oduševljavali edukativnim materijalima, kojih ima previše, i hvala vam na demonstraciji mehanizma projekcije [samim svojim prosvetljujućim klipovima, koji nas ne zanimaju, na svakoj temi, Vi sami zahtevate Narcissistic supply, a u isto vreme optužujete drugog (mene), interesantno].

Ja sam neko vreme bio moderator, i upozorio bih vas i kao moderator na Vaš blogerski i spamerski pristup forumu, temi, diskusiji i sagovorniku.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dakle, George Robert Price i William Donald Hamilton su ideolozi koji su uticali na Richard Dawkins-a da prvo sebi usadi u glavu "sebični gen", a onda i drugima koje je video kao komjuterske mašine sa DNK programom:

The Monkey In The Machine and the Machine in the Monkey (TD):

http://vimeo.com/30107451

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Konacno na red stiglo i "God is Not Great: How Religion Poisons Everything" ,posto sam bio van zemlje i nisam bio pre internetu pa sam citao sta sam imao i reko da procitam i ovu knjigu.

Ukratko,knjiga nije nista posebno,glavni argument je da uzima primere iz istorije i kritikuje vernike (bilo koje religije) sta su lose rekli ili uradili

Plus,jasno se vidi oko nekih stvari da nema pojma o cemu prica (ili mozda cak laze),sto je poprilicno bezveze.

Sve u svemu knjiga nije losa za ubijanje vremena

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...