Jump to content

Хитно помози, хришћанине!

Оцени ову тему


Препоручена порука

Draga braco i sestre, dragi prijatelji, po zamisli naseg brata Ivana Nedica, pokrecemo ovu vaznu temu, koja ima za cilj da prikuplja sve vrste materijala, koji nam ukazuju na ugrozene ljude - na one, naime, kojima je potrebna ili hitno potrebna neka pomoc.

Brat Ivan objasnice vam u toku teme jos detalja koje je on zamislio, a ja cu vec od sad da pocnem sa samom temom, jer je u pitanju hitno potrebna ruka pomoci.

...

Naime, danas, dok sam boravio u Beogradu, sticajem okolnosti upoznao sam samohranu majku koja ima 4-ro dece.

Svi oni vec sutra zavrsice na ulici, ukoliko ne skupe jos 70e novca za kiriju (150 vec ima).

Nema ogranicenja, mozete da posaljete koliko imate, vise nas i skupljeno je. Samo je vazno da bude odmah, jer je zena vec danima pokusavala da skupi novac, ali bez uspeha (ovo sto ima sakupila je od soc. pomoci koju prima).

Nevolja je nastala jer je njen bivsi gazda, kome je manje placala, iznenada prodao kucu, i dao im rok 7 dana da se isele (istice sutra).

Novi stan je nasla, ali po ceni od 220e mesecno.

Svako ko misli da moze da pomogne u ovoj situaciji, nek mi se javi na PP, da mu ostavim njen broj.

Naravno, i pomoc u vidu predloga za neko povoljnije stambeno resenje je takodje svakako dobro dosla.

Njeno ime je Aleksandra, pa je pomenite u vasim molitvama.

Hvala unapred svima...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Одлично! Свака част на покретању ове теме-акције!

Призван или не, Бог је увек ту

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zaboravio sam da dodam da je u ovom konkretnom slucaju, koji sam naveo gore, dovoljno novac poslati post-netom.

Dakle, nema nikakvih posebnih komplikacija.

Zato bih i dao broj ove zene na PP svima koji bi mogli da joj posalju bar nesto...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

U medjuvremenu, brat Ivan je dobio dodatne podatke putem kojih je jos lakse pomoci ovoj porodici, pa evo da ih postavimo ovde...

...

Александра Павловић

105000040505731449

Аик банка

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

U medjuvremenu, brat Ivan je dobio dodatne podatke putem kojih je jos lakse pomoci ovoj porodici, pa evo da ih postavimo ovde...

...

Александра Павловић

105000040505731449

Аик банка

Ко планира да помогне нека пожури. Њена банка данас ради до 12, па још треба и неко време да легну паре. Фали јој још 150 евра.

"В церкви смрад и полумрак..." (В. Высоцкий, Моя цыганская)

"Утопија је место где се рађају секте и расколи" (ђакон Андреј Курајев)

--- Упокој, Господи, души усопших раб твојих: дједа мојего Мирослава, оца мојего Слободана. ---

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Није још сакупљено, а викенд је, па бисмо апеловали људе из градова у којима постоје дежурне банке да се активирају

"В церкви смрад и полумрак..." (В. Высоцкий, Моя цыганская)

"Утопија је место где се рађају секте и расколи" (ђакон Андреј Курајев)

--- Упокој, Господи, души усопших раб твојих: дједа мојего Мирослава, оца мојего Слободана. ---

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ова породица је сада још увек код старог газде, који им је вечерас искључио воду и струју

"В церкви смрад и полумрак..." (В. Высоцкий, Моя цыганская)

"Утопија је место где се рађају секте и расколи" (ђакон Андреј Курајев)

--- Упокој, Господи, души усопших раб твојих: дједа мојего Мирослава, оца мојего Слободана. ---

Link to comment
Подели на овим сајтовима


Rok od sedam dana da se isele? Kako to?

 

Ха-ха. Па, побогу, ово је Србија

"В церкви смрад и полумрак..." (В. Высоцкий, Моя цыганская)

"Утопија је место где се рађају секте и расколи" (ђакон Андреј Курајев)

--- Упокој, Господи, души усопших раб твојих: дједа мојего Мирослава, оца мојего Слободана. ---

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Rok od sedam dana da se isele? Kako to?

Sta da ti kazem, brate, sve sto bi poceo zavrsilo bi se psovanjem...

Dakle, opet molim sve vas koji mozete bar po 500 ili 1000 din da odvojite, ni ja nisam nesto puno vise, samo da ne budu ljudi na ulici, ipak je to 4-ro dece, a zena samohrana (muz je napustio)...

...

Александра Павловић

105000040505731449

Аик банка

...

Ko zeli licno da cuje tu zenu, nek se javi na PP, dacu mu broj telefona...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Него, Драги је л' ти можеш како овој мученици да помогнеш?

Остало јој је да сакупи још 4-5 хиљада. Сутра поште не раде, ако има кога из Београда да је вољан да жени помогне, па да јој се на руке паре однесу. Сваки динар јој значи, заиста.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

дал је касно у понедељак да се уплате паре?

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

дал је касно у понедељак да се уплате паре?

Mislim da nije, bicemo u toku... kontaktiracu je sutra da vidim koliko jos treba...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sad se javilo par nasih ljudi odavde sa foruma, i mislim da je cifra skupljena... videcu sutra vec sa Aleksandrom da li je to to, provericu tacno, i napisacu na temi u toku dana.

Hvala i zdravlje od Boga svima koji su odgovorili na ovu molbu, zaista smo Crkva... :)

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

napokon da se neko seti da ovako nesto pokrene.

potpuno smo zaboravili da smo DRUSTVO - ZAJEDNICA.

Nemam ni dinara trenutno za njih ( jos sam u skoli ), ali sam voljan da uplacujem za buduce slucajeve

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Aleksandra se danas javila porukom: "Hvala vam svima, neka nam vas Bog sacuva".

Dakle, ocigledno je uplaceno ili poslano dovoljno novca za stan.

Jos jednom se i u ime urednistva zahvaljujem svima koji su pomogli ovoj porodici... :)

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...