Jump to content

Венчања, свадбе

Оцени ову тему


Препоручена порука

Најгоре је оно кад зовеш на свадбу неког а у животу га видео једном или ниједном, неки даљи рођак.

Мени није јасно како неко може имати свадбу од 600 и више људи. Па како може са свима тима бити добар, свака част. 

Шта знам ја сам покушао с тим минимализмом, приде с пола родбине немам никакве односе ( у смислу немамо скоро никакав контакт) па је опет испало око 100 људи. После сам се чудио од куд 100 људи најгоре је што смо резервисали за 20-30 људи мање, па је онда после журка око докупљивања свега што треба...

 

Тешко је у Србији правити минималистичку свадбу чак и кад немаш везе са српском традицијом.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тешко је у Србији правити минималистичку свадбу чак и кад немаш везе са српском традицијом.

Cisto da se ne uvrede ljudi koje si video par puta u zivotu...  :D

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

                                                                                                                         можда овако али...сад ће ово моје блебетање да се претвори у машту али заиста сам овако замишљао своју свадбу,под условом да ја одлучујем о томе,знам да је то тешко изводљиво због разних околности (родбина,пријатељи,обичаји,традиција...)...уз сагласност вољене особе - грађанско венчање негде у природи,поред реке или мора,на заласку сунца,тамбураши или на центру маракане...црквено - у неком манастиру на косову и метохији,није неопходно да владика служи,за певницом деца и дечански или ковиљски монаси,наравно,пре тога пост,исповест и причешће...весеље - сав новац предвиђен за свадбу у добротворне сврхе или још боље,чак идеално,само најужи круг породице и позвао би све бескућнике (посебно децу) које видим у граду,средили би их,нахранили и подели сав остатак хране што остане...и тако су живели срећно :1502_baby:
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pesme koje kao gost ne bi trebao da narucis. 

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=xPWy1931-rs

 

http://www.youtube.com/watch?v=YffepjDTGxk

 

http://www.youtube.com/watch?v=PO5EJDPnRh

 

Ne znam planiram malu svadbu ali kad samo pomilim na Babu i njenih dva sestara+celo potomstvo, delovi porodica od pokojnih deda (za kojim i imamo kontakt i bili n svadbama dobrim delom) Ujka i porodicu, moje drugove. Jedino da pravim u Becu. 

 

Ispod 50 tesko ce ici.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мрзим свадбе.

 

"Парада пијанства и кича" што рече песник...

Један мој рођак толико не воли свадбе па каже да му ја лакше отићи на сахрану него на свадбу :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да ли можете да замислите неку српску средњевековну свадбу, рецимо Немањића, уз баханалије, вриску, откачињање, психоделију као што је уобичајено на данашњим свадбама?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Један мој рођак толико не воли свадбе па каже да му ја лакше отићи на сахрану него на свадбу :D

 

Nisam taj rođak ali se prepoznajem :))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да ли можете да замислите неку српску средњевековну свадбу, рецимо Немањића, уз баханалије, вриску, откачињање, психоделију као што је уобичајено на данашњим свадбама?

 

Колико знам, нисам од Немањића, ал` ја сам то био забранио. Само узан круг пријатеља, венчање, мало дружење после тога и крај.

 

После смо ја и жена отишли у биоскоп да гледамо Terminator 2. :)

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Колико знам, нисам од Немањића, ал` ја сам то био забранио. Само узан круг пријатеља, венчање, мало дружење после тога и крај.

 

После смо ја и жена отишли у биоскоп да гледамо Terminator 2. :)

 

Отворите Јутјуб сајт. И претражите снимке свадба од Загреба до Техерана.

Видећете да је готово идентичан аранжман. Да се играју кола око стола. Да је мелос и музика малте не иста, једино што свако пева на свом језику.Да су обичаји слични или идентични. Да је вриска саставни део оријенталних весеља.

И онда ћете схватити зашто неки овде од форумаша нису ради таквим весељима.

Просто је то ствар културног опредељења.

Они који нагињу европској култури не готиве оријенталне свадбе. Они који нагињу оријенту "западњачке" свадбе називају мртвачким.

 

Исти случај је и подела на народњаке и забавњаке у музичком укусу.

 

У питању је просто подела народа на две културне матрице.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa ne znam, s obzirom na moju veeeliku familiju, a i na mene koji sam cetvrto dete, pa musko (tri starije sestre) mislim da u pregovorima sa roditeljima unapred gubim za bilo kakav vid "ne-svadbe", medjutim, ja sam smislio plan (samo jos kad bih nasao zenu svog zivota da ga realizujem :D

Dakle, crkveno vencanje po starim pravoslavnim obicajima, sa jednim mirnim ruckom, sve da bude umereno i lepo, ali i etno, dok ovo drugo, opstinsko, prepustam porodici, pa nek rade sta hoce :D ja cu da se veselim i da pijem! :D 

Приносим себе на жртву Теби; предајем се Теби. Немам жеља, осим жеље да испуним вољу Твоју. Научи ме молити се. Сам у мени моли се. Амин.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...