Jump to content

Проблеми савременог доба- Владика Давид крушевачки (аудио & видео)

Оцени ову тему


Препоручена порука

Како је дошао до овога?

Па вероватно је дошао сазнањем да смо пет векова били под турцима,балканске ратове и први и други преживели као и братоубилачке и опет опстали и Богу се молили и у Диптихе Светих многа имена прибројали.

  • Волим 1

Extra ecclesiam nulla salus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јел помињао остала три?

Свашта, како је дошао до овог закључка?

Немој бзв да ти сад доносиш закључке,кад ниси ни одслушао!

Није у том контексту мислио на српство,као нешто ултра узвишено,самим тим што си србин,већ на све ово што се дешава Србији, муке,патње,ратови, да смо опстали и веру сачували .

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ова беседа ме је дирнула као што ме ништа није дирнуло већ дужи период. Да се овако приступило од самог почетка проблем би био неупоредиво мањи и не би било простора да се догоди раскол

"В церкви смрад и полумрак..." (В. Высоцкий, Моя цыганская)

"Утопија је место где се рађају секте и расколи" (ђакон Андреј Курајев)

--- Упокој, Господи, души усопших раб твојих: дједа мојего Мирослава, оца мојего Слободана. ---

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ова беседа ме је дирнула као што ме ништа није дирнуло већ дужи период. Да се овако приступило од самог почетка проблем би био неупоредиво мањи и не би било простора да се догоди раскол

Тако је.

Extra ecclesiam nulla salus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Немој бзв да ти сад доносиш закључке,кад ниси ни одслушао!

Није у том контексту мислио на српство,као нешто ултра узвишено,самим тим што си србин,већ на све ово што се дешава Србији, муке,патње,ратови, да смо опстали и веру сачували .

Уздржаћу се од коментара само зато што нисам послушао, јер видим да је то много важно.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Онако најискреније,од срца и из душе,

толико сам срећна због овога што се десило и што ће ова беседа ући у историју,сигурна сам у то.

Коначно,ето некога,ко има љубави,смирења али Богами има и достојанство очинско,непоколебљивост,неустрашивост.

Колико смо само дуго на ово чекали?Истина,Владика Атанасије је увек волео да објасни и да разговара али Владика Давид има још нешто-живце,млађи је човек.

Коначно осећам,да неко предстоји за нас и да говори и у моје име и свих нас,који смо препознали истинске вредности а били пљувани и лажно оптуживани и клеветани.

Extra ecclesiam nulla salus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

moze li nekako da se preuzme ovaj snimak? Ne mogu nikako da ga preslusam uvijek mi pise error.

Pozdrav svima!

Пробај ово да скинеш:


http://www.eparhijakrusevacka.com/audio/2012-01-29_1-1.mp3
[/CODE]

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ова беседа ме је дирнула као што ме ништа није дирнуло већ дужи период. Да се овако приступило од самог почетка проблем би био неупоредиво мањи и не би било простора да се догоди раскол

Искрено - сумњам...

Дубоки су корени наше црквене кризе, много дубљи него што нам се чини, и превише је чинилаца у игри...

Катодна цев све трпи, а интернет свакога.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Онако најискреније,од срца и из душе,

толико сам срећна због овога што се десило и што ће ова беседа ући у историју,сигурна сам у то.

Коначно,ето некога,ко има љубави,смирења али Богами има и достојанство очинско,непоколебљивост,неустрашивост.

Колико смо само дуго на ово чекали?Истина,Владика Атанасије је увек волео да објасни и да разговара али Владика Давид има још нешто-живце,млађи је човек.

Коначно осећам,да неко предстоји за нас и да говори и у моје име и свих нас,који смо препознали истинске вредности а били пљувани и лажно оптуживани и клеветани.

Да, ја осећам ово као неки преломни тренутак, не знам...мада ће бити тешко и чупаво.

Ево ускоро је готово, тј. прекуцана беседа, до 80. минута, треба ми још само десетак минута времена да завршим свој део, а Валентина је урадила свој.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Искрено - сумњам...

Дубоки су корени наше црквене кризе, много дубљи него што нам се чини, и превише је чинилаца у игри...

Али би за све те чиниоце било много мање простора.

"В церкви смрад и полумрак..." (В. Высоцкий, Моя цыганская)

"Утопија је место где се рађају секте и расколи" (ђакон Андреј Курајев)

--- Упокој, Господи, души усопших раб твојих: дједа мојего Мирослава, оца мојего Слободана. ---

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...