Jump to content

Ћирилица и Latinica


Препоручена порука

Na poslu latinicom, jer su svi obrasci na latinici!

U školi ćirilicom!

Privatno takođe ćirilicom!

Potpis mi je ćirilicom (nemam latiničnog potpisa)

Na kompjuteru koristim oba pisma!

Ћирилица је љепше писмо, a latinica brže za pisati ! :)

Благо онима који плачу, јер ће се утjешити; (Матеј; 5,4)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 year later...

Бићанићу па ово нешто ново, "debut: Dec 11, 2013" ( http://www.myfonts.com/fonts/storm/josef-sans/ ). Баш си ме пријатно изненадио, кад си пре успео да нађеш ту ћирилицу?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Koristim oba pisma podjednako. Krivo mi je što mi ovaj kompjuter, koji trenutno koristim nema ćirilicu, pa sam ovdje "jednoličan" (tj. pišem samo latinicom). 

"Ох, та ја сам Човек! Човек!" 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Krivo mi je što mi ovaj kompjuter
koji trenutno koristim nema ćirilicu

 

Учиниш "мали корак" те ју "инсталираш" ....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Латиницу користим само када морам , а ћирилицу свуда где могу. 

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Latinicom na kompu, lakše mi, a i navik'o sam (ponekad ćirilicom), a olovkom ćirilicom. Međutim, to ručno nije nimalo lep prizor, premda sam u srednjoj bio tek treći po ružnoći rukopisa :)

"Gledajući ljude sažali mu se, jer bejahu smeteni i rasejani kao ovce bez pastira."
(Mat. 9, 36)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Бићанићу па ово нешто ново, "debut: Dec 11, 2013" ( http://www.myfonts.com/fonts/storm/josef-sans/ ). Баш си ме пријатно изненадио, кад си пре успео да нађеш ту ћирилицу?

одакле теби овај цитат, кад на теми нисам ништа писао?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Истом брзином пишем оба писма, али увек радије ћирилицу. Више је волим, и то нема везе са срБством.

Потпис:

Надање је моје- Отац;

Прибежиште моје- Син;

Покров мој- Дух Свети;

Тројице Свесвета, слава теби.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ćirilica je ljepše i savršenije pismo od latinice kad je naš jezik u pitanju,ali ja dosta brže čitam latinicu,jer imam daleko više iskustva sa njom,али користим и ћирилицу,некако ми мрско да пребацујем језике тастатуре због тога што је то доста лоше ријешено на компјутеру,па ми се дешава да ми у једном прозору ради латиница у другом ћирилица и онда настане хаос...због посла ми је латиница приоритет.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 ...službeno pismo RH i EU latinica...služim se najviše latinicom, ćirilicom u smislu, ako šta piše pa pročitam, vrlo retko pišem na ćirilici...ne smeta mi ni ćirilica ni latinica, svejedno mi je koje je pismo, važno je da se razumemo...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dvostruko brze pisem Cirilicu, na popiru a jos lakse mi kad procitam na mapi neki grad koji oznacen nekim stranim jezikom lako zapamtim... sve memorisem preko cirilice prfekt... oduvek sam se pitao u skoli sto neke stvari nemogu da zapamtim, ondak sam dosao do zakljucka to je latinica zajebaja me, a sutina bila cirilica taj moj dobar drugar, neke stvari sto mi treba da zapamtim uglavnom prepisem na papir cirilicu i zapamtim sta mi treba za neke stvari.

 

 

najbolje ucenje vrsi se preko cirilice jer je sigurnija, dobro ispeglana i zna se da se ne moze pogresiti, cak neki put sam sebe preskocim ono sto sam napisao na latinici kao sto ovo pisem.

 

 

mada procitajte hebrejski jeste ono su znaci nihova azbuka ali se citaju isto kao i cirilica  samo 3 slova se razlikuju od cirilice 0703_read    

“Ја нисам нешто посебно талентован. Само сам страствено радознао.” Алберта Ајнштајна 0513_music

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...