Jump to content

Da li je sex između supruznika uzvišen čin, ili je to nešto sto činimo zbog slabosti, i ne treba mu pridavati značaja?

Оцени ову тему


Дејан

Препоручена порука

a sad stavi prst na celo(kurzor na tvoj nick) pa se podseti sopstvene misli...

a ja se izvinjavam sto sam spamovao, nece se vise ponovi u konverzaciji stobom.

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[quote name=Милан Меденица :)' timestamp='1319559548' post='517386]

значи, једини благословени секс пре (црквеног) брака (ако икад и дође до њега) је у комбинацији крштен и некрштен ... благословен им је однос, деца су им света, код Бога у тефтеру све бело :)

ček, ček, kako to misliš kršten i nekršten... kakva je to kombinacija rodova

:)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

не спрдај се. .hvala.

А осталима говорим ја, а не Господ: Ако неки брат има жену невјерујућу и она се приволи да живи с њим, нека је не оставља.

И ако нека жена има мужа невјерујућег и он се приволи да живи с њом, нека га не оставља.

Јер се невјерујући муж посвети женом, и жена невјерујућа посвети се мужем; иначе дјеца ваша била би нечиста, а сада су света.

Ако ли се невјерујући раздваја, нека се раздвоји; брат или сестра у таквом случају нису ропски везани; јер на мир нас је позвао Бог.

Јер шта знаш, жено, можда ћеш спасти мужа? Или шта знаш, мужу, можда ћеш спасти жену?

Само како Бог свакоме додијели, сваки како га је Господ призвао, онако нека живи. И тако заповиједам по свима Црквама.

Коринћанима посланица прва (светог Апостола Павла), глава 7, стих 12-17

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 months later...

intima do bola... kao i uvek-dogovor je najbitniji

mogu ti poslati svoje mišljenje na pp ako ti uopšte znači jer mislim da je ovde apsolutno nebitno iskustvo drugih

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Радо бих учествовао у теми да нисам ожењен. Овако, што каже mocart - интима

"В церкви смрад и полумрак..." (В. Высоцкий, Моя цыганская)

"Утопија је место где се рађају секте и расколи" (ђакон Андреј Курајев)

--- Упокој, Господи, души усопших раб твојих: дједа мојего Мирослава, оца мојего Слободана. ---

Link to comment
Подели на овим сајтовима

kazu doce da nema problema do par poslednjih nedelja..

samo je nekako cudno i povezati, iz muske perspektive, zenino izobliceno telo i strast..

A mislim i da je psihicki neprijatno, pogotovo muskarcima,,,

"Видети свет у зрнцу песка,

И небо у дивљем цвету,

Држати бесконачност на длану

А вечност у једном часу"

В.Блејк

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Чуо сам да је један професор нашег факултета говорио како се он и супруга до краја трудноће нису раздвајали по том питању. Не знам је ли истина, зато и кажем да сам чуо из друге руке

"В церкви смрад и полумрак..." (В. Высоцкий, Моя цыганская)

"Утопија је место где се рађају секте и расколи" (ђакон Андреј Курајев)

--- Упокој, Господи, души усопших раб твојих: дједа мојего Мирослава, оца мојего Слободана. ---

Link to comment
Подели на овим сајтовима

kazu doce da nema problema do par poslednjih nedelja..

samo je nekako cudno i povezati, iz muske perspektive, zenino izobliceno telo i strast..

A mislim i da je psihicki neprijatno, pogotovo muskarcima,,,

Мислим да мушкарцима треба оставити да одлуче шта им је психички (не)пријатно :buba:

"В церкви смрад и полумрак..." (В. Высоцкий, Моя цыганская)

"Утопија је место где се рађају секте и расколи" (ђакон Андреј Курајев)

--- Упокој, Господи, души усопших раб твојих: дједа мојего Мирослава, оца мојего Слободана. ---

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И очекивао сам ову затвореност sFun_bat Ја сам ожењен, још немам искуство са овим али даће Бог да буде...али и као будућег духовника ме занимају мишљења других! тако да молио бих и нека размишљања на ПП ако вам није тешко... .hvala.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја немам потребе да будем затворена по том питању.

Није ме срамота да кажем,родила сам троје деце и супруг и ја смо се добровољно у љубави,раздвојили у то време,као и једно време после порођаја.Због тога смо се обоје осећали добро и здраво,пре свега.

Шта ко ради у кревету не занима ме,али бих ти препоручила,да оваква озбиљна питања пре поставиш неком старијем свештенику или јеромонаху,боље ће те посаветовати.

Extra ecclesiam nulla salus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zapravo, ovo nije pitanje za svestenika, vec ginekologa :rolleyes: .

Ako je sve u redu i ako se supruznici tako dogovore-zasto da ne.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја немам потребе да будем затворена по том питању.

Није ме срамота да кажем,родила сам троје деце и супруг и ја смо се добровољно у љубави,раздвојили у то време,као и једно време после порођаја.Због тога смо се обоје осећали добро и здраво,пре свега.

Шта ко ради у кревету не занима ме,али бих ти препоручила,да оваква озбиљна питања пре поставиш неком старијем свештенику или јеромонаху,боље ће те посаветовати.

Мислим да оваква питања нема смисла постављати калуђерима, а ни старост свештеничка не значи пуко духовно искуство!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...