Jump to content

Све о другом кругу гласања за Председника Србије 2012

Оцени ову тему


Guest - . . .-

Препоручена порука

jesi-video-kako-se-st.jpg?1336911774

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Потруди се да прочиташ макар шта душмани мисле о твом народу. Они сигурно немају интерес, фикције ил' митоманије.

Ма то ми можемо да се тешимо само тим неким њиховим песничким покушајима...

Погледај око себе и видећеш.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ма то ми можемо да се тешимо само тим неким њиховим песничким покушајима...

Погледај око себе и видећеш.

"Џавид паша, турски заповедник Битоља, у телеграму упућеном у Цариград,

Дневна заповест немачког цара Вилхелма својим војницима пред полазак на Србију, Немачки генерал фелдмаршал Аугуст фон Мекензен, 1915, својим војницима пред полазак на српски фронт..."

А како би ти, рецимо, још окарактерисао ту "збирку поезије"? Поред тога што је "утешитељска"... да не гледам около.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Брате, мој прадеда се борио против Аустријанаца и после прошао преко Албаније. Кад су стигли пао је од исцрпљености па су мислили да је мртав и бацили га на гомилу са осталим лешевима које су бацали у море. Срећом, прошао је неки француски лекар и приметио да је жив па га спасио...

Деду су комунисти замало стрељали, а онда послали на Сремски фронт да погине зато што је био четник. Био је рањаван два пута, али је преживео. После су читаву породицу годинама малтретирали.

Значи, то су били други људи. То је фон Мекензен писао о њима. Њихови потомци су неки сасвим други и другачији народ.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Значи, то су били други људи. То је фон Мекензен писао о њима. Њихови потомци су неки сасвим други и другачији народ.

Јел то уопште могуће за пар генерација?

Иначе је и мени прадеда био Солунац, касније рањаван у ЈВуО, као и дедин брат ког су партизани заробили у болници па терали на немачке бункере, ал' је имао срећу те преживео рат. Породицу нису малтретирали јер је дедин најмлађи брат, мобилисан у партизане, "погинуо на Сремском фронту". Кад није борби, заправо су га послали у шуму по дрва, убили, променили име на гробу да сакрију природу повреда кад породица буде преузимала тело, тако да је остао тамо и сахрањен.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Џавид паша, турски заповедник Битоља, у телеграму упућеном у Цариград каже:

Дневна заповест немачког цара Вилхелма, својим војницима пред полазак на Србију:

Немачки генерал, фелдмаршал Аугуст фон Мекензен, 1915, својим војницима пред полазак на српски фронт:

Аустријски принц и мађарски маршал, надвојвода Јосиф Хабсбуршки, обраћајући се Јовану Дучићу:

Норвешки пуковник Карстен Ангел, учесник напада на Србију у I светском рату:

Ханс Фогел, немачки војни лекар:

Француски историчар Ернест Дени - "Велика Србија"; 1915

Емил Оман, сорбонски професор, 28. јуна 1915; започиње предавање речима: "

Мадлен де Беноа - Сигоаје - "Српска отаџбина"; Париз 1917:

Француска књижевница Женина Клапје - "Легендарна Србија"; Париз 1918:

Француски маршал и српски војвода, Франше д Епере:

Феликс Каниц:

Рене Пинон, француски публициста:

Јозеф Холочек:

Ернест Дени:

1. Ae objasni mi jednu stvar, kakve veze ima to kakvi su nekad bili sa danasnjim narodom? Ekstremno je glupa ideja da to ako su Srbi bili junaci u ovom ili onom boju da to ima veze sa time ko su i sta su Srbi danas. Prvo da ti nametnem jedno savrsheno logicno pitanje. Da li to tebe nedeljka i mene cini junacima?

2. Mnogo bih voleo da vidim "izvore" svih tih "hvalosepva" Direktne. Posto pises svud ko je izjavio nigde ne pise gde je izjavio gde moze da se proveri ta izjava.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Очигледно јесте. Њихови синови су већ певали "друже Тито љубичице бела"...

Ту си, донекле, управу... мада то шта су певали и не значи нешто посебно.

...

Каснија историјска дешавања, нарочито она после Другог светског рата, креирана од стране лојалних следбеника комунистичке револуције, начинила су једну историјску неправду ради очувања братства и јединства међу југословенским народима.

kolubara8.jpg

Наиме, на предлог и наредбу тадашњег високог функционера комунистичке партије, Јована Веселинова, негде пред прославу педесетогодишњице Колубарске битке (1964. год), број од 250000 српских војника који су учествовали у Колубарској бици је у спомен - костурници видно избрисан и преправљен на 120000, а све то на рачун осталих југословенских народа, који су истини за вољу учествовали у Колубарској бици, али засигурно не на нашој, српској већ непријатељској страни. Када је ушао у спомен – костурницу и видео на зиду бројку од 250000, рекао је "Много је то", и без скрупуле и трунке поштовања према тим жртвама одокативном методом рекао нека то буде например 120000. Шта друго рећи до "српска срамота". Прекрајали смо историју, одрицали се наших предака, очева, дедова, игнорисали смо њихове жртве на којима данас почива наша држава и наша слобода, стидели смо се свога имена и зато нам се данас дешава то што нам се дешава. Плашим се да из историје нисмо ништа научили, те смо дужни поново да је проживимо.

Свим овим жртвама за љубав и слободу свих нас нека је вечан помен, слава и хвала.

Амин.

На основу казивања и дугогодишњег служења Богу у храму Св. Великомученика Димитрија у Лазаревцу протојереја ставрофора Живорада Јаковљевића ( http://www.crkvaulazarevcu.org/istorijat/kolubarska-bitka/ )

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Очигледно јесте. Њихови синови су већ певали "друже Тито љубичице бела"...

Pevali su ono sto su naucili. Tako i danas nasi sinovi ce pevati ono sto ih mi naucimo. Ako ih naucimo izdaji i kukavicluku pevace izdajnicke i kukavicke pesme, ako ih ucimo junastvu i casti pevace pesme o hrabrosti i postenju.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...