Jump to content

Kuran tvrdi da je zemlja okrugla


Препоручена порука

Poslije toga je Zemlju rasprostro...“Arapska riječ DEHAHA izvorno dolazi od riječi koja znači- jaje,i to ne bilo koje, već se njeno značenje specijalno odnosi na NOJEVO JAJE! Danas nam je poznato da Zemlja nije potpuno okrugla kao lopta,već ima elipsoidan oblik-blago spljoštena na polovima i izdužena na ekvatoru. Ako pogledate nojevo jaje ono ima baš takav oblik odozgo blago spljošteno,a izduženo sa strana. Dakle, Kur'an nam daje precizan opis elipsoidne Zemlje još prije 1400 godina! Doskora smo vjerovali da Mjesec ima svoju svjetlost. Tek nedavno je otkriveno da Mjesečeva svjetlost ustvari refleksija svjetlosti sa sunca.

Od kad je to nedavno posto od kad znam za sebe,znam da je to refleksija?A mlad sam :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jel mogu da dodam nesto onako iz Srvca? I to me briga sta kuran tvrdi, ne tvrdi cak i da tvrdi ne menja cinjenicu da je knjiga u koju treba da se veruje a ne knjiga nauke i znanja. :)

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jel mogu da dodam nesto onako iz Srvca? I to me briga sta kuran tvrdi, ne tvrdi cak i da tvrdi ne menja cinjenicu da je knjiga u koju treba da se veruje a ne knjiga nauke i znanja. :)

Ali ima dokaza da je knjiga od nauke. Evo ja cu da ti dam jedan, a ti kao covek koji voli nauku ospori to.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ali ima dokaza da je knjiga od nauke. Evo ja cu da ti dam jedan, a ti kao covek koji voli nauku ospori to.

Не можеш дати ниједан, за кога знање већ није било познато од раније. Све остало је подложно двосмисленом, тросмисленом или четверосмисленом тумачењу...

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не можеш дати ниједан, за кога знање већ није било познато од раније. Све остало је подложно двосмисленом, тросмисленом или четверосмисленом тумачењу...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А то кад те мишићи боле, кад боли зуб, кад боли глава, кад боле бубрези, кад боли желудац то све наводно има везе са кожом, а не нервним завршецима у самим органима и нарочито обрадом информација у мозгу? Е да има везе, тако да ова тврдња да су рецептори бола само у кожи уопште није тачна, осим за саму кожу, што наравно није никакава мудрост. Рецептори бола (нервни завршеци) су у свим органима, не само у кожи. Тако да ти је ово практичан примјер незнања које су људи некад имали, а не знања.

Ајде даље нови "доказ".

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А то кад те мишићи боле, кад боли зуб, кад боли глава, кад боле бубрези, кад боли желудац то све наводно има везе са кожом, а не нервним завршецима у самим органима и нарочито обрадом информација у мозгу? Е да има везе, тако да ова тврдња да су рецептори бола само у кожи уопште није тачна, осим за саму кожу, што наравно није никакава мудрост. Рецептори бола (нервни завршеци) су у свим органима, не само у кожи. Тако да ти је ово практичан примјер незнања које су људи некад имали, а не знања.

Ајде даље нови "доказ".

Znaci ovaj dermatolog sto je presao u Islam se zeznuo.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

1000 ZASTO ?....1000,E ZATO !!!321650_257873690922287_1420344536_n.jpg

Ahmed(ar.- veoma pohvaljen, nejpohvaljeniji) je jedno od imena Poslanika Muhammeda a.s. a salat (namaz) je jedan od načina pokoravanja Uzvisenom Bogu i slijedjenje Njegovog Poslanika i Miljenika Muhammeda s.a.v.s.

''A tebe smo, Muhammede, samo kao milost svjetovima poslali.'' (El-Enbija', 107.)

Naš mozak čini sedždu unutar lobanje. A je li mi to nemamo veze s mozgom

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Znaci ovaj dermatolog sto je presao u Islam se zeznuo.

Он уствари није погрешио ако је рекао да се рецептори бола у кожи налазе у кожи, што је и логично, као када савска река протиче испод савског моста. Али сасвим је бесмислено тврдити да су то једини рецептори бола у кожи и да рецимо бол у зубима има везе са рецепторима у кожи.

Мени уопште није јасно, како су муслимани повезали ајете о пржењу коже са комплетним осјећајем бола у осталим дјеловима тјела.

Тако да наравно, он се преварио. Што уствари није ни чудно. Има и у хришћанству много бивших научника који су постали религиозни фанатици и напросто су почели да причају ненаучне ствари.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

„On stvara par, muško i žensko, od kapi sjemena kad se izbaci...“

Naravno,ako se izbacuje, to znači da se radi o muškoj tečnosti. Znači Kur'an nam govori da je muškarac taj koji je odgovoran za pol djeteta!

Ово да дијете настаје од сјемена, стварно..... па ову су знали сви људи од првог хомосапиенса па на овамо. Мислим сви су се они рађали полним општењем између мушкарца и жене...оно јасно ко дан, само не знам какве везе одређивање пола дјетета има онај горе стих? Онај горе стих ништа не говори о полу дјетета, већ да оно само настајеод капи сјемена,.ништа о полу. Ово полу је произвољно тумачење базирано на савременим сазнањима која се подмећу у Курану. То нема никакве везе са генетиком.

Остало наравно све што слиједи у тексту је произвољно тумачење базирано на савременом знању, а уопште нема никакве везе са Куранским стиховима. Да не помињем смјехотресну извалу да је комплетан човјек смјештен у глави сперматозоида. Истина је да пол настаје од оца, али мајка носи Х Хромозом, а отац даје или Y ili X, од чега онда зависи пол. Тако да мајка подједнако учествује у формирању тијела, и дакако се види проваљивање када се тврди да комплетан човјек лежи у главићу спермића.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1000 ZASTO ?....1000,E ZATO !!!321650_257873690922287_1420344536_n.jpg

Ahmed(ar.- veoma pohvaljen, nejpohvaljeniji) je jedno od imena Poslanika Muhammeda a.s. a salat (namaz) je jedan od načina pokoravanja Uzvisenom Bogu i slijedjenje Njegovog Poslanika i Miljenika Muhammeda s.a.v.s.

''A tebe smo, Muhammede, samo kao milost svjetovima poslali.'' (El-Enbija', 107.)

Naš mozak čini sedždu unutar lobanje. A je li mi to nemamo veze s mozgom

Ово не бих ни коментарисао. Ово нема везе са науком, него личним доживљајем.

Неко може да види мозак тако, неко као човјека који каки...све зависи како гледаш.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Он уствари није погрешио ако је рекао да се рецептори бола у кожи налазе у кожи, што је и логично, као када савска река протиче испод савског моста. Али сасвим је бесмислено тврдити да су то једини рецептори бола у кожи и да рецимо бол у зубима има везе са рецепторима у кожи.

Мени уопште није јасно, како су муслимани повезали ајете о пржењу коже са комплетним осјећајем бола у осталим дјеловима тјела.

Тако да наравно, он се преварио. Што уствари није ни чудно. Има и у хришћанству много бивших научника који су постали религиозни фанатици и напросто су почели да причају ненаучне ствари.

A jos kada ti medicinska sestra grune penicilin u zadnjicu bol u kozi je najmanji problem ...

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мени уопште није јасно, како су муслимани повезали ајете о пржењу коже са комплетним осјећајем бола у осталим дјеловима тјела.
Pa oni i ne govore za kompletan osecaj bola vec samo za kozu,da kada oni izgori da covek vise ne moze da

oseca bol nanesen vatrom jer je koza izgorela.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...