Jump to content

Svilajnac: Opelo obavili rumunski sveštenci

Оцени ову тему


Zayron

Препоручена порука

Valentina, sestro.. pa jednostavno nemamo svi uvid u stanje na terenu u celoj Srbiji i $ire... niko ovde nece da iznosi (bar se nadam) neistinite podatke ... nego samo one za koje zna da su takvi kakvi su..

isto i sa ovom cifrom.. koju sma ja postavio..

to je TAKSA da... za vencanje.. ako hoce$, a vecina hoce da se venca u nekom manastiru...

pa onda plati taksu i parohijsku i "manastirsku i izadje toliko.. a mozhe da bude i veca ... zavisi od manastira..

kod na sdodje i do 9000 .. i vodi se kao taksa..

da ..to je ono $to dodatno ...boli

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Такса за венчање 7000дин?

Нема шансе.Можда све укупно толико.

Немојте ширити такве ствари,заиста није у реду.

Моја сестра је платила таксу 7500 динара кад се удавала, мада је сам обред био бесплатан.

А за овог домаћина мислим да је мало слагао да не би испао циција пред комшијама,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Posle se cudimo kad odzepare svestenika u autobusu i maznu mu 1000 evra iz zadnjeg dzepa! .smesko.

Реци искрено,или кад мазну из манастира 60000еура?

И тако можемо да посматрамо али нећемо,зар не?

:)

Extra ecclesiam nulla salus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Побогу...

Што се не жалите Епископу?

Ма јок, људи се плаше да не постану "неподобни хришћани" у заједници или тако нешто. Да их не гледају као ванземаљце. Мисле да је то тако и помирили се са тим... Жалосно, али то није нешто од јуче.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jedan moj ortak kad se krstio posle krstenja svestenik mu je trazio novac mislim da je bilo negde oko 50 dem a ovaj moj ortak ga pita:,,Oce koliko je Isus platio kad se krstio na reci Jordan,, a svestenik ce,,U redu je sinko ne treba nista,, ,,Ma Oce ocu ja da platim samo sam pitao,, ,,ne,ne ne treba nek te Gospod cuva,, greengrin

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ваистину били скупи српски попови :) . Код нас у Битољску епархију (МПЦ): канон на исхождение души + трисагија (одма после смрти) + трисагија пре изношење мртваца из куќи + опело у цркви + освештање воду по сахрану = 2500 денари (40 еври).

У ПОА бар за сада све је бесплатно.

Ти ме волиш, ал ја не осећам.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ваистину били скупи српски попови :) . Код нас у Битољску епархију (МПЦ): канон на исхождение души + трисагија (одма после смрти) + трисагија пре изношење мртваца из куќи + опело у цркви + освештање воду по сахрану = 2500 денари (40 еври).

У ПОА бар за сада све је бесплатно.

Вау,свака част,све то служе и читају,стварно за похвалу.

Extra ecclesiam nulla salus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ваистину били скупи српски попови :) . Код нас у Битољску епархију (МПЦ): канон на исхождение души + трисагија (одма после смрти) + трисагија пре изношење мртваца из куќи + опело у цркви + освештање воду по сахрану = 2500 денари (40 еври).

У ПОА бар за сада све је бесплатно.

Pa viste dobri, ovde kod nas se jos vode visoko teoloske rasprave da li postoji dusa,

pa svestenici vodjeni time jos se premisljaju ali naplate za svaki slucaj! gringrin

Jesus said to him, “Away from me, Satan! For it is written: ‘Worship the Lord your God, and serve him only.’'

Matthew 4:10

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Elem, a sad ozbiljno zasto nasi svestenici ne nose fiskalne kase sa sobom,

u smislu platne katrice, dina viza cekovi i te fore...vikend akcije?

Jesus said to him, “Away from me, Satan! For it is written: ‘Worship the Lord your God, and serve him only.’'

Matthew 4:10

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Elem, a sad ozbiljno zasto nasi svestenici ne nose fiskalne kase sa sobom?

Питање је потпуно на месту...

..Ако за одговор на питање ''колко кошта крштење'' добијеш : ''Крштење је Света Тајна и не наплаћује се - али се НАПЛАЋУЈЕ ТАКСА 6000 динџи''.. плус свећа од 250 и платно од 500 у истој валути...

У том случају да.. питање је потпуно на месту ...

;)

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

...ili za dva-tri krstenja da dobijes gratis opelo?

Хахахаха..

Добар предлог ..али брате, па ти ''тргујеш Светињом''... дакле

од тога нема ништа...

;)

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Питање је потпуно на месту...

..Ако за одговор на питање ''колко кошта крштење'' добијеш : ''Крштење је Света Тајна и не наплаћује се - али се НАПЛАЋУЈЕ ТАКСА 6000 динџи''.. плус свећа од 250 и платно од 500 у истој валути...

У том случају да.. питање је потпуно на месту ...

;)

Ако је све ово овако,онда је то грубо кршење етике и морала,бар нек буду искрени па нек кажу,толико ти је,а не не наплаћује се а уствари се наплаћује.

Е,не бих му платила толику таксу-никада,никада.

Extra ecclesiam nulla salus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...