Jump to content

Свештеник Руске православне цркве: Мадони не треба дати визу за Русију

Оцени ову тему


Препоручена порука

Исто као и сада. На сцену ступа полиција и ви правници да то и покажете и починиоца казните.

Али онда бисмо опет морали да имамо прописане казне за то понашање, што подразумева и законе? А врло вероватно и државу? А ако већ има законе, онда мора имати и некога ко ће те законе да спроводи, односно да има власт (монопол силе) у својим рукама? А ако има, онда је, као и сваки човек, склон јачању власти система и пререгулацији? То имамо сада на сцени и у САД и у ВБ, које су све до релативно скоро имали релативно мало регулативе?

Нема везе, да не спамујем тему, али није ми логично.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zato bi i postojao takav zakon, koji bi se jasno i konkretno sprovodio, pa ne bi nasli nacin da to ostvare.

I deci kad nesto branih ona gledaju da nadju neku rupu, ali ako si dovoljno istrajan i stojis iza onog sto kazes, ona brzo odustanu i zaborave sta su to hteli da iznude.

Ovo je ipak samo prazna tvrdnja, ni na cemu osnovana.

Obi,poenta je da ne možeš da zabraniš paradu jer ti , mi , današnja moralnost smatra da je to promovisanje razvrata.Onda bi stvarno trebalo zabraniti takođe neke stvari koje recimo ateisti smatraju da je za njih razvrat,ruglo i nametanje njima nečega što ne žele da gledaju.A te stvari su uglavnom vezane za Crkvu.

Prazna tvrdnja?PA ajd pogledaj u šta su se pretvorile države koje su to i učinile,poput islamskih i onih koje su pokušale to da sprovedu pa su dobile po njušci od naroda zbog toga?To je zabrana sloboda koje nikog ne ugoržavaju,ničiji život , a dok ne ugrožavaju imaju prava da se promovišu koliko hoće.

“There are four questions of value in life... What is sacred? Of what is the spirit made? What is worth living for, and what is worth dying for? The answer to each is the same. Only love.”
Link to comment
Подели на овим сајтовима

A posto je fakticki vecina onih kojima je gej parada jasan razvrat, a neuporediva manjina onih kojima je litija razvrat (iako ih ti licno znas, to ne znaci da ih ima mnogo, jelte), sta kazes - ko bi po tebi tu bio u pravu?

Mislim, ne vidim uopste poentu ovakve price, jer se svodi na trazenje dlake u jajetu.

Није то длака у јајету. Видиш, ја ћу можда да одем у Шведску. Тамо је далеко већи број оних који сматрају да је религија болест, него оних што сматрају да је хомосексуализам болест. Да ли то значи да треба да се договоре и јавно ми забране да упражњавам веру? Да ли се ти то залажеш да они којима се не свиђа већина просто напусте државу или ћуте и трпе? Не разумем.

Ne kapiram kako mozes/mozete da jednim klikom zanemarite tolike vekove ovog sveta u kojima je jasno bilo da razvrat jeste naopak, da polni zivot treba da bude iskljucivo privatna stvar njegovih vlasnika, itd., a da zauzvrat pravdate i branite nicim utemeljena naklapanja sacice savremenih psevdoliberalnih grupica, i da to zovete najboljim i najnormalnijim drustvom koje je moguce?

Zaista strashno...

У којим је то вековима било јасно? :lol:

Узгред, либерално уређење не значи наметање разврата, него дозвољавање.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A gde si ti do sad ikad video da je neko bio fizicki ugrozen zato sto je gej?

Ja ih znam nekoliko licno, i nikad nikom od njih niko nije ni rec rekao o tome.

Ali javno promovisanje istog je zaista krajnje besmisleno i pokvareno.

Da ne govorim one ostale cinjenice u vezi toga - kad je to "pitanje" pocelo da se forsira? Od strane koga? Pod kojim uslovima? ... itd ...

Kazem ja da si se ti bas nagutao ove propagande... kao da citam B92 kad citam tvoje postove.

Онај тип скоро једва извуче живу главу када је рекао родитељима у свом месту да је геј? Стефан Радовић беше? Да ли си икада игде видео да се гејеви држе за руке и размењују нежности? Ја нисам, не знам никог ко јесте. А да ли зато што их нема, што то не желе или зато што нису безбедни? Говорим на нивоу идеје, то ко је сада и овде код нас заступа нема никакаве везе са идејом самом. Хајде конкретно : шта би ти радио да си одговоран са случајевима напада на гејеве због таквих ствари? Шта би поручио руљи која би да линчује и ломи, а шта хомосексуалцима поводом тога што очигледно не смеју да то исказују јавно онолико колико смеју хетеро људи?

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Али онда бисмо опет морали да имамо прописане казне за то понашање, што подразумева и законе? А врло вероватно и државу? А ако већ има законе, онда мора имати и некога ко ће те законе да спроводи, односно да има власт (монопол силе) у својим рукама? А ако има, онда је, као и сваки човек, склон јачању власти система и пререгулацији? То имамо сада на сцени и у САД и у ВБ, које су све до релативно скоро имали релативно мало регулативе?

Нема везе, да не спамујем тему, али није ми логично.

Мислим да би то баш личило са англосаксонско право, али је Урош прави човек за дискусију, тим пре што је он десни анархиста, па би и судство и полицију приватизовао. Ја сам ипак за малу државу уз нека одступања (финансирање образовања и здравства за оне који не могу, финснсирање непрофитних области науке и културе и слично). Знам да постоји литература о томе како би право функционисалу и у минархизму и у десној анархији, али ме никада то није посебно занимало. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Није то длака у јајету. Видиш, ја ћу можда да одем у Шведску. Тамо је далеко већи број оних који сматрају да је религија болест, него оних што сматрају да је хомосексуализам болест. Да ли то значи да треба да се договоре и јавно ми забране да упражњавам веру? Да ли се ти то залажеш да они којима се не свиђа већина просто напусте државу или ћуте и трпе? Не разумем.

Ma Svedska ti je odlican primer, isto kao kad bi naveo i Saudijsku Arabiju. 0205_whistling

У којим је то вековима било јасно?

U svim prethodnim, tja do 20.-og.

Узгред, либерално уређење не значи наметање разврата, него дозвољавање.

Dozvoljavanje? I ti smatras da takvo drutvo moze da opstane i zivi normalno?

  • Волим 1

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Онај тип скоро једва извуче живу главу када је рекао родитељима у свом месту да је геј? Стефан Радовић беше? Да ли си икада игде видео да се гејеви држе за руке и размењују нежности? Ја нисам, не знам никог ко јесте. А да ли зато што их нема, што то не желе или зато што нису безбедни? Говорим на нивоу идеје, то ко је сада и овде код нас заступа нема никакаве везе са идејом самом. Хајде конкретно : шта би ти радио да си одговоран са случајевима напада на гејеве због таквих ствари? Шта би поручио руљи која би да линчује и ломи, а шта хомосексуалцима поводом тога што очигледно не смеју да то исказују јавно онолико колико смеју хетеро људи?

Ovo sto je skoro bilo je posledica upravo nametanja parade kao norme: ljudima je prakticno prekipelo.

A decku niko nije pretio zivotom, to si svakako zlonamerno ubacio ovde kao jos jedan spin.

Jesam, video sam da se drze za ruke, a zasto toga nema puno - pa zato sto kod nas nema puno onih koji pripadaju gej populaciji.

Sta bih porucio?

Ne bih nista porucio, jednostavno bih zabranio paradu, ali isto tako bih zestoko gonio i one koji zele da se sa gejevima fizicki obracunavaju.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Svedska ti je odlican primer, isto kao kad bi naveo i Saudisjku Arabiju.

?

U svim prethodnim, tja do 20.-og.

Ал мало сутра. То се једино подразумевало када је црква одозго наметала, а и тада су сви врдали, од краљева и царева, па до сељака.

Ево мало литературе за тебе.

http://sr.wikisource.org/sr/Црвен_Бан

Dozvoljavanje? I ti smatras da takvo drutvo moze da opstane i zivi normalno?

Наравно да би. Ти заборављаш да би у либералном друштву свако имао слободу да пропагира неразврат и убеђује људе да не буду развратни. Занимиљиво је такође да далеееко више разврата данас има у једној Русији, него у већини западних далеко либералнијих земаља.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Obi,poenta je da ne možeš da zabraniš paradu jer ti , mi , današnja moralnost smatra da je to promovisanje razvrata.Onda bi stvarno trebalo zabraniti takođe neke stvari koje recimo ateisti smatraju da je za njih razvrat,ruglo i nametanje njima nečega što ne žele da gledaju.A te stvari su uglavnom vezane za Crkvu.

.......................

Koje to stvari lice na paradu a vezane su za Crkvu?

Prazna tvrdnja?PA ajd pogledaj u šta su se pretvorile države koje su to i učinile,poput islamskih i onih koje su pokušale to da sprovedu pa su dobile po njušci od naroda zbog toga?To je zabrana sloboda koje nikog ne ugoržavaju,ničiji život , a dok ne ugrožavaju imaju prava da se promovišu koliko hoće.

Kakve veze ima ovo sto pricamo sa islamskim zemljama?

Zakon o kome ja govrim ni u cemu ne bi bio ni slican njihovim zakonima.

Zabrana promovisanja razvrata nije zabrana slobode, nego bas to - zabrana promovisanja.

Ovo sto ti ovde kazes je ista ta mainstream prica koju (bezuspesno) forsiraju nasi isprani mediji.

Ne razumem kako mozes da nasednes na tako nesto providno...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovo sto je skoro bilo je posledica upravo nametanja parade kao norme: ljudima je prakticno prekipelo.

A decku niko nije pretio zivotom, to si svakako zlonamerno ubacio ovde kao jos jedan spin.

Jesam, video sam da se drze za ruke, a zasto toga nema puno - pa zato sto kod nas nema puno onih koji pripadaju gej populaciji.

Sta bih porucio?

Ne bih nista porucio, jednostavno bih zabranio paradu, ali isto tako bih zestoko gonio i one koji zele da se sa gejevima fizicki obracunavaju.

Докле ћеш да ме прозиваш за злонамерност? Нисам злонамеран, мислио сам на то да кад неко прети да те бије, иако жели само да те мало клепи, а не убије или обогаљи, то је за мене угрожавање живота.

Ја нисам, али ако ти мислиш да их има толико мало да их ја не видим нигде, овде код мене и у Београду за 21 годину, у реду.

Добро, моја поента је све време да не би могао да нађеш фер и утемељено образложење забране једне (наглашавам следеће!) пристојне шетње, без скаредности, непристојног облачења и понашања.

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

?

Sto je Saudijska u jednoj krajnosti, to je Svedska u drugoj.

Ал мало сутра. То се једино подразумевало када је црква одозго наметала, а и тада су сви врдали, од краљева и царева, па до сељака.

Ево мало литературе за тебе.

http://sr.wikisource.org/sr/Црвен_Бан

Kao i do sad, ti opet vadis zrnca i mrvice neceg, spram svega onog sjajnog i bozanstvenog iz tih vekova.

Наравно да би. Ти заборављаш да би у либералном друштву свако имао слободу да пропагира неразврат и убеђује људе да не буду развратни. Занимиљиво је такође да далеееко више разврата данас има у једној Русији, него у већини западних далеко либералнијих земаља.

Vidim. Danasnje vreme je bas primer kako liberalna drustva odlicno zive.

A ovo za ruse je podatak odakle?

Mislim, odakle li je samo dosla ta silna pornografija, i gej parade, i sve ostalo tome slicno... bas se pitam... grin.gif

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Добро, моја поента је све време да не би могао да нађеш фер и утемељено образложење забране једне (наглашавам следеће!) пристојне шетње, без скаредности, непристојног облачења и понашања.

Posto sam vise stvarno zamoren od ovog okretanja u krug, samo mi kazi jos ovo: ti stvarno mislis da bi oni organizvoali pristojnu setnju, bez skarednosti?

Pa gde ti zivis uopste...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Koje to stvari lice na paradu a vezane su za Crkvu?

Kakve veze ima ovo sto pricamo sa islamskim zemljama?

Zakon o kome ja govrim ni u cemu ne bi bio ni slican njihovim zakonima.

Zabrana promovisanja razvrata nije zabrana slobode, nego bas to - zabrana promovisanja.

Ovo sto ti ovde kazes je ista ta mainstream prica koju (bezuspesno) forsiraju nasi isprani mediji.

Ne razumem kako mozes da nasednes na tako nesto providno...

Pa ne znam , možda zvona na crkvi , samim tim što smo hrišćani im smeta,veronauka recimo ne mora da liče na paradu ali u njihovim očima je tako kao što su oni " nama u našim očima" razvratni".

Jeste zabrana slobode je zabrana promovisanja dok god to promovisanje ne ugrožava ničije živote.Recimo drugo bi bilo da se ta parada javno pretvori u nekakvo orgijanje.

Zakon o kome ti govoriš mnogo podseća baš na islam i njihovo sprovođenje zakona protiv razvrata i promovisanja.

Naši mediji jesu isprani,ali čoveče ne razumem te kako zamišljaš da u ovom veku u ovj civilizaciji kakva danas jeste sprovedeš zakone koji zabranjuju javno promovisanje nečega što ne ugrožava živote ljud?

“There are four questions of value in life... What is sacred? Of what is the spirit made? What is worth living for, and what is worth dying for? The answer to each is the same. Only love.”
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Posto sam vise stvarno zamoren od ovog okretanja u krug, samo mi kazi jos ovo: ti stvarno mislis da bi oni organizvoali pristojnu setnju, bez skarednosti?

Pa gde ti zivis uopste...

Не мислим, залажем се за то да се донесе закон који би све који желе да се шетају у јавности приморавао да се понашају пристојно и без скаредности. Ни у једном тренутку нисам рекао да сам за или против одржавања параде у Србији и сада, већ све време причам на нивоу идеје и нечега што је далеко од стварности и ћему треба да се тежи... Међутим, пракса диктира своје, од идеја се не живи обично, тако да сам против одржавања параде овде и сада, јер је цена превисока а резултати такође у пракси никакви.

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa ne znam , možda zvona na crkvi , samim tim što smo hrišćani im smeta,veronauka recimo ne mora da liče na paradu ali u njihovim očima je tako kao što su oni " nama u našim očima" razvratni".

Jeste zabrana slobode je zabrana promovisanja dok god to promovisanje ne ugrožava ničije živote.Recimo drugo bi bilo da se ta parada javno pretvori u nekakvo orgijanje.

Zakon o kome ti govoriš mnogo podseća baš na islam i njihovo sprovođenje zakona protiv razvrata i promovisanja.

Naši mediji jesu isprani,ali čoveče ne razumem te kako zamišljaš da u ovom veku u ovj civilizaciji kakva danas jeste sprovedeš zakone koji zabranjuju javno promovisanje nečega što ne ugrožava živote ljud?

1) Znaci, u poslednih nekoliko godina sacica potplacenih krenula da dize buku oko nepostojeceg problema, i ti sad to poredis sa crkvenim zvonima koja zvone na crkvama sirom sveta vec 20-tak vekova? Neverovatno...

2) Nije zabrana slobode, jer im se ne brani da budu gejevi, nego da to javno promovisu.

3) Mainstream prica nasih medija, prekopirana u tancine.

4) Mainstream prica nasih medija, prekopirana u tancine. Ne ugrozava fizicki, ali mentalno itekako ugrozava.

...

Nego, da te pitam ovo: sta mislis, kad bi recimo Crkva odustala od svojih litija po gradu o velikim praznicima, da li bi to zadovoljilo gej paradere i da li bi onda oni prestali sa trazenjem da paradiraju?

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...