Jump to content

Свештеник Руске православне цркве: Мадони не треба дати визу за Русију

Оцени ову тему


Препоручена порука

Aj navedi koje to probleme imaju homoseksualci u drustvu?ZastO im je potrebna parada?

Npr. Par miliona ljudi ih smatra za bolesnike, izopacenike, ekstremne gresnike, sodomite, nemoralne... a tome treba dodati i jos odvratne, prljave, manje vredne, nepozeljne, dzakovima za udaranje... itd

A to su, slozicemo se, sasvim normalne okolnosti da se svako oseca lepo i zadovoljno u drzavi srbiji... a s tim u vezi, zasto da uopste pravi bilo kakvu paradu... jel tako? :D

:*

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Oni kazu da jeste... a sama cinjenica da postoji vise hiljada ljudi koji su spremni da se biju sa policijom, da bi nekako stigli do homoseksualaca, da i njih prebiju... kao i to da daleko veci broj ljudi smatra da nemaju prava da javno postoje... dovoljno svedoci o tome da su ugrozeni...

Ma kad oni kazu, mora da je tako... :rolleyes: 0205_whistling

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Npr. Par miliona ljudi ih smatra za bolesnike, izopacenike, ekstremne gresnike, sodomite, nemoralne... a tome treba dodati i jos odvratne, prljave, manje vredne, nepozeljne, dzakovima za udaranje... itd

A to su, slozicemo se, sasvim normalne okolnosti da se svako oseca lepo i zadovoljno u drzavi srbiji... a s tim u vezi, zasto da uopste pravi bilo kakvu paradu... jel tako? :D

:*

I nudisti se osecaju ugrozeno al ne prave paradu niti lobiraju da se goli setaju po ulici.Eto i njihova ,,prava,, su ugrozena a niko se time ne bavi nego se brinete o ,,ugrozenoj vrsti,, homoseksualcima. Just_Cuz_19

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Npr. Par miliona ljudi ih smatra za bolesnike, izopacenike, ekstremne gresnike, sodomite, nemoralne... a tome treba dodati i jos odvratne, prljave, manje vredne, nepozeljne, dzakovima za udaranje... itd

A to su, slozicemo se, sasvim normalne okolnosti da se svako oseca lepo i zadovoljno u drzavi srbiji... a s tim u vezi, zasto da uopste pravi bilo kakvu paradu... jel tako? :D

:*

Постоји узречица:"Ако ти тројица кажу да си пијан, ти се придржи за ограду, за сваки случај"

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Npr. Par miliona ljudi ih smatra za bolesnike, izopacenike, ekstremne gresnike, sodomite, nemoralne... a tome treba dodati i jos odvratne, prljave, manje vredne, nepozeljne, dzakovima za udaranje... itd

A to su, slozicemo se, sasvim normalne okolnosti da se svako oseca lepo i zadovoljno u drzavi srbiji... a s tim u vezi, zasto da uopste pravi bilo kakvu paradu... jel tako? :D

:*

Niko to nigde nije izrekao javno pre nego sto su poma`nitale vlasti krenule da forsiraju "zdrav" zivot.

Pre nego sto ih je neko pricvrljio da mora da se odrzi parada.

Drugim recima, ako ti kazes da je to povod za paradu (izjave nekih miliona o tome-i-tome...), kako to moze da bude kad je to bilo reakcija na nju, nije joj prethodilo?

Dakle - gde je javni povod za drzanje parade?

Vidi, nema ga... neverovatno...

A zamisli ovu slucajnost: to (parada) je jedna od onih bolesnih inicajativa koje su nam dosle bas sa prispecem demokrace...

C, c, c, ko bi rek`o... kakva slucajnost... 0212_rolleyes

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Npr. Par miliona ljudi ih smatra za bolesnike, izopacenike, ekstremne gresnike, sodomite, nemoralne... a tome treba dodati i jos odvratne, prljave, manje vredne, nepozeljne, dzakovima za udaranje... itd

A to su, slozicemo se, sasvim normalne okolnosti da se svako oseca lepo i zadovoljno u drzavi srbiji... a s tim u vezi, zasto da uopste pravi bilo kakvu paradu... jel tako? :D

:*

А парада ће све то да поправи - КАКО? Тако што ће да гурају прст у око тим грађанима који их не разумеју? Или тако што ће уз кордон полиције, потрошених пар милиона евра, свесно да доведу до лупања пола града (да, знам да хулигани лупају град, али да нема параде, не би било лупања града)?

И онда ће, после те и такве параде, сви њихови проблеми да се реше? Не бих рекао.

Да сам на њиховом месту, пре бих се определио за лагани и смирени пут суживота. А прво бих истерао оне којима је професија хомосексуалац. Посебно бих најурио оне невладине лешинаре који са хомосексуализмом имају везе утолико што зарађују паре на њему, као и на бројању лешева.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да сам на њиховом месту, пре бих се определио за лагани и смирени пут суживота.

Pokusali su to... par hiljada godina... nije upalilo... onda su u nekim drzavama poceli da se organizuju i da protestvuju protiv diskriminacije nad njima... i upalilo je...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ma kad oni kazu, mora da je tako... :rolleyes:>

ne znam sto ignorises nastavak:

Oni kazu da je tako... a sama cinjenica da postoji vise hiljada ljudi koji su spremni da se biju sa policijom, da bi nekako stigli do homoseksualaca, da i njih prebiju... kao i to da daleko veci broj ljudi smatra da nemaju prava da javno postoje... dovoljno svedoci o tome da su ugrozeni...

A bas bih voleo da cujem retoricku akrobaciju po kojoj ove cinjenice ne ukazuju na to da su ugrozeni...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pokusali su to... par hiljada godina... nije upalilo... onda su u nekim drzavama poceli da se organizuju i da protestvuju protiv diskriminacije nad njima... i upalilo je...

Упалило је, после жестоких медијских кампања и заједничког суживота. Не заборави да су те земље имале сто - двеста година мира више него Србија, а да су по образовној структури били пар векова испред Србије, а и данас су.

А што се тиче "пар хиљада година", није баш тако. У свим друштвима хомосексуализам се посматрао као дефект личности, као болест, негде се толерисао, а негде чак и подстицао. До Средњег века. Додуше, и ту је у високом друштву био толерисан до крајњих граница, али не и међу народом. Мада ни то опет не стоји до краја, јер се за такве појаве знало, али се о томе, једноставно, није причало. Али ретко када су, тачније, никада до појаве комунизма а касније и нацизма, хомосексуалци били сматрани преступницима и прогоњени.

Таква је ситуација и данас. Једноставно, због чега би некоме основна одредница у животу била хомосексуалац?

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Упалило је, после жестоких медијских кампања и заједничког суживота. Не заборави да су те земље имале сто - двеста година мира више него Србија, а да су по образовној структури били пар векова испред Србије, а и данас су.

Naprotiv, krenulo je bas sa javnim protestima... u drzavi-drustvu koje ne da nije bilo spremno za to, vec su na tim protestima (za razliku od nasih) homoseksualci protestvovali zbog policijskog nasilja nad njima i tukli se sa policajcima... dakle, postojala je ne samo drustvena diskriminacija nad njima, vec i otvorena diskriminacija drzavnih organa prinude...

link1

link2

А што се тиче "пар хиљада година", није баш тако. У свим друштвима хомосексуализам се посматрао као дефект личности, као болест, негде се толерисао, а негде чак и подстицао. До Средњег века. Додуше, и ту је у високом друштву био толерисан до крајњих граница, али не и међу народом. Мада ни то опет не стоји до краја, јер се за такве појаве знало, али се о томе, једноставно, није причало. Али ретко када су, тачније, никада до појаве комунизма а касније и нацизма, хомосексуалци били сматрани преступницима и прогоњени.

Таква је ситуација и данас.

Nisam siguran kako je ovo suprotno od onoga sto sam napisao? Osim ako ne smatras da je progon u vidu hapsenja jedini vid diskriminacije? (pri cemu je bilo ozbiljnih progona i ranije... pa kod nas je tek 90ih dekriminalizovana homoseksualnost)

Dakle, ovako je bilo i ovako jeste... oni se tolerisu... dok se kriju... eventualno, ako imaju dovoljno novca onda ih bas briga za diskriminaciju... tako da mi je nejasno kako ce bilo sta da se promeni "odrzavanjem suzivota" kao i do sada?

Једноставно, због чега би некоме основна одредница у животу била хомосексуалац?

Ne razumem pitanje.

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ne znam sto ignorises nastavak:

Oni kazu da je tako... a sama cinjenica da postoji vise hiljada ljudi koji su spremni da se biju sa policijom, da bi nekako stigli do homoseksualaca, da i njih prebiju... kao i to da daleko veci broj ljudi smatra da nemaju prava da javno postoje... dovoljno svedoci o tome da su ugrozeni...

A bas bih voleo da cujem retoricku akrobaciju po kojoj ove cinjenice ne ukazuju na to da su ugrozeni...

Ajde nemoj da spinujes sad...

Ko je njih ikad i igde dirao pre te parade?

Niko i nigde...

Cela stvar je jedna katastrofalna namestaljka, i nista drugo...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако је прво била парада па онда реакција у виду хулигана, онда је јасно шта је узрок а шта последица.

Ако неко дође у твоју земљу и најави да планира да прекрши закон јавном подршком нечему што је забрањено, онда је реакција на то јасна. Или "мадона" може сутра да најави подржавање абортуса и да посвети концерт томе? Педофилију? Некрофилију? Неку другу филију?

Тамо одакле је, то не би изазвало никакве таласе који су тој испушеној муштикли одавно потребни. Зато тражи мирно језеро да баца каменчиће. Само, бацање каменчића понекад може да подигне велики талас који потопи онога ко баца каменчиће...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Naprotiv, krenulo je bas sa javnim protestima... u drzavi-drustvu koje ne da nije bilo spremno za to, vec su na tim protestima (za razliku od nasih) homoseksualci protestvovali zbog policijskog nasilja nad njima i tukli se sa policajcima... dakle, postojala je ne samo drustvena diskriminacija nad njima, vec i otvorena diskriminacija drzavnih organa prinude...

link1

link2

Уз ограду да у Америци заиста јесте било тако, узео си лош пример. Изузетно лош пример, обзиром да је у САД у то време било модерно и сасвим прихватљиво у неким државама спалити црнца пошто си га обесио о дрво. Америка је специфична по много чему. Између осталог, и по томе што је била најзатуцанија провинција што се људских права тиче све до Вијетнамског рата када је, притиснута ратом који је изнурује споља, морала дост да попусти изнутра. А томе је умногоме допринела и сексуална револуција, која се јавила као једно од крила антиратног деловања.

Дакле, јесте тај пример валидан што се тиче америчког протестантског пуританизма, али се не може применити и на друге земље, сем на комунистичке или нацистичке (и то тек после убиства Ернста Рема и расформирања СА трупа, где је хомосексуализам био подстицан).

Nisam siguran kako je ovo suprotno od onoga sto sam napisao? Osim ako ne smatras da je progon u vidu hapsenja jedini vid diskriminacije? (pri cemu je bilo ozbiljnih progona i ranije... pa kod nas je tek 90ih dekriminalizovana homoseksualnost)

Dakle, ovako je bilo i ovako jeste... oni se tolerisu... dok se kriju... eventualno, ako imaju dovoljno novca onda ih bas briga za diskriminaciju... tako da mi je nejasno kako ce bilo sta da se promeni "odrzavanjem suzivota" kao i do sada?

Код нас је прогон у виду организованог државног прогона дошао тек са комунизмом. И отишао је са комунизмом. Па и онда, само се првих пар година, држао привид комунистичке болесне моралне "чистоте", док нису раскрстили са Стаљином. Пре тога, у Краљевини Србији, па у Краљевини Југославији, било је крајње непристојно некоме говорити о својим сексуалним подухватима, остављано је за подручје спаваће собе. А знало се да је, рецимо, Мика Алас хомосескуалац, знало се чак да је у вези са старијим сином краља Петра, Ђорђем. Знало се и да је Душан Симовић, или Бора Мирковић (нисам сигуран који од њих двојице), хомосексуалац, па људима није сметало да их прате и направе пуч од 27. марта (до свих ових података је дошао историчар Предраг Марковић). А ако читаш Настасијевића, сазнаћеш и да је султан Мурат у поход на Косово кренуо са харемом дечака. У Византији је била иста ситуација. Једноставно, ствари које су за спаваћу собу, остајале су тамо. За Француску и остале феудалне монархије знаш и сам.

Шта је поента? Поента је да није истина да хомосексуално понашање није постојало, или да се нешто претерано крило, једноставно, људи нису осећали потребу да причају о томе. АКо хоћеш, мој колега са студија је хомосексуалац, сви смо то знали, али нико није обраћао пажњу на то, јер га нисмо гледали по томе да ли је хомосексуалац, швалер, моногамиста, невин, или било шта, за нас је био то што је био, пре свега једна личност, а све остало је била његова ствар.

Ne razumem pitanje.

Питање које стално потенцирам овде на форуму када се покрену овакве приче јесте: због чега би се неко декларисао само по томе што припада одређеној сексуалној групацији? Због чга неко не би био доктор, адвокат, мајстор, ТВ сервисер, водитељ, фризер..., него је прво хетеросексуалац, хомосексуалац, бисексуалац, или било који други "сексуалац"? То је тотално деградирајуће и спушта човека на ниво животиње. Значи, ништа није битно, него ми прво реци које ти је сексуално опредељење, па онда можемо да причамо?

Ето, то не разумем, чему толико потенцирање било чије сексуалности? У старту, да не бисмо трошили време на питања, подједнако бих, да могу, забранио голе жене у дневним новинама, приче о Бокију 13 и о певаљкама, подједнако бих третирао све што човека спушта на ниво скота који је прво сексуално биће, па онда евентуално нешто друго.

И, на крају, због чега се у те организације увек увуку лешинари, којима је професија да броје лешеве по ратиштима и на томе зарађују масне паре (сећаш се афере око милион евра за РЕКОМ), и због чега увек, али увек, изаберу опцију која води новим сукобима, поделама и неразумевањима?

Искрено, какав би положај хомосексуалаца после параде био? Бољи? Искрено сумњам.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ето, то не разумем, чему толико потенцирање било чије сексуалности?

Ako dva momka prodju gradom drzeci se za ruke i ljubeci se s vremena na vreme (bljak) i ako momak i devojka prodju gradom drzeci se za ruke i ljubeci se s vremena na vreme (bas me briga), mislim da onaj prvi par ima vece sanse da popije neprijatne provokacije, dobacivanja, a mozda i batine. Seksualnost je tu onda potencirana od siledzija koji nece da ih ostave na miru, zar ne?

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...