Jump to content

О нашим монахињама...нешто и лично...али свакако лепо и поучно...


Препоручена порука

Марти, наравно да може да се пише и слика и о монахињама које нису из наших крајева.

Ове фотографије су сјајне које си поставио.

Живела сестра Теоксенија!

Слава Богу!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

То су дивне старице. Док сам ишао у Богословију, познавао сам сестринство манастира Ћелија Добрска (4-5 км од Цетиња). Било их је три. То су биле жене, које су тада имале преко 70 година. Биле су нам као миле мајке... Кад их сретне човек буде му прелепо, а камоли да разговара с њима. Увек би нас лепо дочекале, када би нас пут нанео до њих. А оне су сваке недеље долазиле у Цетињски манастир на службе, тако да смо их ту виђали...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jedna angdota vezana za nasu mati Evgeniju igumaniju manastira Raletinac

Jesenas smo pomagali mati oko zimnice u trpezariji i odjednom upada jedan stariji gospodin unutra i nenazvavsi Boga rece da mu treba igumanija, mati pridje i kaze brate kako mogu da ti pomognem , a on ce ,, Jesi li ti ovde glavna ? da ja sam igumanija odgovori mati ,! Pridoslica je dobro pogleda pa ce ,, Nije Bogdan budala ! ti nisi igumanija varas me nemas kao prvo zlatni krs na grudi a ni ono na glavu sto kaludjerke nose ( mati je podvila apostolnik da bi preko njega lakse nosila kecelju )kao trece igumanija neradi u kujnu ! Ajde idi mi zovi igumaniju stebe necu da pricam!!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...