Jump to content

Неписменост, недостатак стила, непристојност у писаном и говорном језику


Guest Светлана

Препоручена порука

A be donja usna 

a sta je skorup?

Скоруп је кајмак са тек скуханог млијека.

Господе, буди милостив мени грешној.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Скоруп би требало да буде кајмак. (ако на то мислите)

 

Ja mislim da je skorup -  sir  .mislise.

 

 

A kocanj bi trebalo da bude sisarka od kukuruza.

Код нас се то звало "класурка".

Требало би направити речник тих речи. :)

Шта је "талка"?

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

mislim da je ona drvena šipka na zaprežnim kolima na koju smo ko klinci sedali... verovatno si čuo za izraz - zanosi se ko kotlajka na srčanicu (kotlajka-kotlić)

 

nego... ko će da mi kaže šta je buZA

Да, то је то. Остали делови су ако се добро сећам руда, канате, такам, слупци...

Шта је буза?

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А ово прво је: и даље. То му дође као кад ми дођу рођаци из Босне, али они то изговарају избосне .smesko.

 

E pa znao sam da je I dalje a sestra me ubedjuje da je pogresno. :D

Mnogo smo nepismen narod. :D

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Скоруп је кајмак са тек скуханог млијека.

Moguce nisam ni ja 100% sigurna .... Ostalo mi je secanje iz detinjstva kada me je pokojna baba Mika iz CG terala da jedem " skorup" i pijem "vareniku" :) .

Sve sto dise neka hvali Gospoda !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
w.a.mozart, on 23 Dec 2012 - 10:49, каже: mislim da je ona drvena šipka na zaprežnim kolima na koju smo ko klinci sedali... verovatno si čuo za izraz - zanosi se ko kotlajka na srčanicu (kotlajka-kotlić) nego... ko će da mi kaže šta je buZA Да, то је то. Остали делови су ако се добро сећам руда, канате, такам, слупци... Шта је буза?

 

 

 

ако је оно што мислим, само ако се можда мало другачије изговара као код македонаца оно њихово дц - не знам како се то пише,

 

онда је то код нас усна - уста, буза, будца..., ово се не пише овако како ми то изговарамо!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

само да напоменем, то је јестиво

 

 

 

Да није... Хм... Као стабљика од неког поврћа? Нешто што може, а и не мора да се одстрани приликом конзумирања/кувања?

Link to comment
Подели на овим сајтовима


E pa znao sam da je I dalje a sestra me ubedjuje da je pogresno. :D Mnogo smo nepismen narod. :D

 

Ја се најежим када ми неко пошаље поруку, а напише: самном, нај бољи, нај већи, би сте... :0104cheesy:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А ко зна шта је "дзиндза" има пиво... :)

"Дз" је онај глас за који немамо слово. Мене су звали "Дзвонко", па ме деца питају "а како ти се пише име кад нема слово 'дз'?"

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

@@Срђан Ранђеловић,

 

јесте, стабљика али баш за одређено то поврће,

 

делимичан погодак, само ти још мало фали хехехе...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

@,

 

значи разумемо се хехехе, то слово нам фали,

 

значи - Будза је код нас уста, усна, види колка ти будза хехехехехе

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја се најежим када ми неко пошаље поруку, а напише: самном, нај бољи, нај већи, би сте... :0104cheesy:

 

Ja iskreno pola greski koje pravim nisam ni bio svestn da pravim. A ima ih verovatno josh, ali kada naucim, ispravim se. 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...