Jump to content

Писмо које морам да поделим са вама (од посетиоца портала Поуке.орг)

Оцени ову тему


Guest - . . .-

Препоручена порука

Srbi pravoslavci se stide reći u Hrvatskoj da su pravoslavci, nosi to često konotaciju, prizvuk nečeg neprijateljskog, tuđeg itd. da ne bih upotrebio i išao za još jačim izrazima. Moje rođake muž je bio također pravoslavac Srbin, u Zagrebu i jako se za to stidio. Iako je u Zagrebu najmanje problema s tim. Poslije se moja rođaka od njega razvela, naravno ne radi toga što je bio Srbin ali valjda radi toga što je bio kompleksaš i inače u životu, ne samo što se tiče svog porijekla. Zato ne možete kriviti opet samo Hrvate, ako se neki pojedini iskompleksirani Srbi stide ili imaju od tog kompleks što su Srbima u Hrvatskoj a nisu nešto drugo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 73
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Nisi osetio da sam ciničan.

Не нисам осетио да си циничан, ових дана ми не раде осећаји.

Знам за твоје белаје у Србији са хулиганима разнијех врста , али кажем ти није исто, бем ли га па пола рвацке је протерано због вере, то се у самој Србији још није десило и надам се да неће.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Moja sestra,sa majčine strane majci,dakle Srpkinja, živi u Zagrebu,udata za Hrvata.

Zet je vojno lice i na poslu su mu rekli da sa hrvatskim parama hrani četničku decu.

Kad je sestra našla novi posao,ja je pitam kako joj je na drugom radnom mestu a na kaže kao iz topa:" Odlično,vlasnik ne gleda ko je koje nacionalnosti".

Ne treba završiti psihološke škole da bi čovek mogao da proceni u kakvoj sredini živi.

Meni kad je umro jedan rođak u Hrvatskoj, u kapeli se ja pored sanduka prekrstim, umalo babe nisu popadale sa stolica sa sve upiranjem prsta i komentraima :"Vidi ga kako se krsti", a ljudi koji mi se ljubazno jave i osmehnu iza leđa vrlo podlo komentarišu moju ekavicu i naglasak...

Razumem zašto ljudi kriju da su pravoslavni,to bi im donelo dosta šikaniranja,naročito u manjim sredinama...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пр пар година моје удружење Траблмејкер је издало један зборник урбане поезије, у којем су се нашли радови песника из неколико држава са простора бивше СФРЈ. На промоцију зборника су дошли и неки од аутора из Хрватске. Пошто нисмо имали могућности да их после промоције водимо на неко отменије место, заболи смо се сви заједно у паркић испод СКЦа - Мањеж.

У првом тренутку смо приметили да је гостима из Хрватске мало непријатно, и да се згледају међусобно.

Онда су нас коначно питали: А смемо ли ми са вама да седимо у парку?

Нама у првом тренутку није било јасно шта нас заправо питају, а кад смо схватили, објаснили смо им да нема никаквих проблема, и да су скроз безбедни.

Касније те ноћи (а био је 24. децембар) пратио сам једну од гошћи до банкомата. Било је већ око пола 3 ујутру, и почео је био да пада снег. Она се сва била распилавила, па је пролазницима у Кнез Михаиловој махала и викала: Сретан Божић!

Онда се у тренутку следила, и рекла - Аух, замисли како би изгледало да је сада 6. јануар, и да смо у Загребу, и да вичемо овако пролазницима Срећан Божић - не бисмо живу главу извукли!

Ни изблиза није исто...

Катодна цев све трпи, а интернет свакога.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Moja sestra,sa majčine strane majci,dakle Srpkinja, živi u Zagrebu,udata za Hrvata.

Zet je vojno lice i na poslu su mu rekli da sa hrvatskim parama hrani četničku decu.

Kad je sestra našla novi posao,ja je pitam kako joj je na drugom radnom mestu a na kaže kao iz topa:" Odlično,vlasnik ne gleda ko je koje nacionalnosti".

Ne treba završiti psihološke škole da bi čovek mogao da proceni u kakvoj sredini živi.

Meni kad je umro jedan rođak u Hrvatskoj, u kapeli se ja pored sanduka prekrstim, umalo babe nisu popadale sa stolica sa sve upiranjem prsta i komentraima :"Vidi ga kako se krsti", a ljudi koji mi se ljubazno jave i osmehnu iza leđa vrlo podlo komentarišu moju ekavicu i naglasak...

Razumem zašto ljudi kriju da su pravoslavni,to bi im donelo dosta šikaniranja,naročito u manjim sredinama...

A kad je умро мој рођак, у Лици, пре пар година, дошло нас је са разних страна било је и поприлично хрвата. Долази наш свештеник, и поздравља ме, ја му цијеливам руку.

Не зна се ко је био "угодније" изненађен дал срби ил хрвати. гледали су ме као да сам са крушке пала.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A kad je умро мој рођак, у Лици, пре пар година, дошло нас је са разних страна било је и поприлично хрвата. Долази наш свештеник, и поздравља ме, ја му цијеливам руку.

Не зна се ко је био "угодније" изненађен дал срби ил хрвати. гледали су ме као да сам са крушке пала.

I ja sam iz Like :)

Činjenica jeste da je pad Srpskog narod veoma veliki.

Kada sam se vraćao iz Hrvatske ,na dan kada je umro patrijarh Pavle,došlo mi je da izađem na pola puta i idem peške samo da ih ne slušam šta komentarišu....

Uglavnom 90% Srba iz Like ,koje ja znam , imaju takve stavove.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Желим да вас обавестим да наш брат који је и послао ово писмо је задивљен овом темом и много му значи. Чули смо се поруком на мобилном. Захваљује се свима који су овде нешто написали и поручује да се веома радо сећа старих форумаша од којих неки нису сада са нама. Све вас поздравља и жели све најбоље од Господа.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Просто невероватно да се ово писмо објави јавно,зарад нечије сујете...

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...