Jump to content

Драма породице Трифуновић

Оцени ову тему


Milan Savic

Препоручена порука

Заиста ово је туга шта држава ради народу како их није срамота. Изгледа да је социална служба изгубила смисао због ког постоји тј. да помогне угроженом народу, а не да им отима дјецу.Па шта ако човјек сиромашно живи мислим да је за дјецу битније да имају љубав и подршку своих родитељја него да живе у некој богатој породицџи.Колико видим на снимку да дјеца неумиру од глади да имају оброке а то што им родителји немогу приуштит разне ђаконије као чоколадице бомбоне и др. ништа страшно да ће Бог па ће доћ болја времена па ће им приуштит и више од овог што им сад могу приуштит.Подршка за породицуТрифуновић.ПС.Недајте своју дјецу Бог вам их је дао и нема нико право да вам их одузме.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Заиста ово је туга шта држава ради народу како их није срамота. Изгледа да је социална служба изгубила смисао због ког постоји тј. да помогне угроженом народу, а не да им отима дјецу.Па шта ако човјек сиромашно живи мислим да је за дјецу битније да имају љубав и подршку своих родитељја него да живе у некој богатој породицџи.Колико видим на снимку да дјеца неумиру од глади да имају оброке а то што им родителји немогу приуштит разне ђаконије као чоколадице бомбоне и др. ништа страшно да ће Бог па ће доћ болја времена па ће им приуштит и више од овог што им сад могу приуштит.Подршка за породицуТрифуновић.ПС.Недајте своју дјецу Бог вам их је дао и нема нико право да вам их одузме.

Pa zar ti onda nije cudno sto hoce da ih oduzmu, zar ti ne deluje snimak isuvise ulickano...?

Ko zna sta je u pitanju, a da hoce da ih oduzmu zato sto krov prokisnjava u to ne verujem, sumnjivo sumnjivo sumnjivo... <_< <_< <_< <_< <_<

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да, и треба да се пита, а не одмах да се баца камење на социјалне раднике, без основног познавања њиховог посла и овлашћења.

Ето,само сам то хтела да нагласим, јер ми је мука од пљувања по радницима Центара за социјални рад од стране људи који чак ни не знају шта је посао Центара за социјални рад.

Da, da, izvini sto ti je muka od pljuvanja po radnicima centra za socijalni rad od strane ljudi koji cak ni ne znaju sta je posao centra za socijalni rad.

Nemoj da zameris, ipak ja ne znam sta pricam i na koju profesiju sam ''udarila''.

Jer, centri za socijalni rad u ovoj zemlji su ...eto, kako da to opisem, u moru ovog besmisla i otudjenosti, opste socijalne bede, poremecenih vrednosti, nezaposlenosti, ponistene tradicije i porodicnosti...

oaze rada i reda, discipline, odgovornosti, profesionalnosti, morala, etike, ...

To je opstepoznato u ovoj drzavi.I, to je najbitnije ...

A, o cemu smo poceli da pricamo ?

O roditeljima koji podizu svoje petoro dece u nemastini, a neki socijalni radnici su dosli sa namerom da im oduzmu decu, u ime drzave...

O tome se govori u video klipu i nema nista o zlostavljanju i alkoholizmu roditelja...

Ali, nije to ono sto je najbitnije...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da, da, izvini sto ti je muka od pljuvanja po radnicima centra za socijalni rad od strane ljudi koji cak ni ne znaju sta je posao centra za socijalni rad.

Nemoj da zameris, ipak ja ne znam sta pricam i na koju profesiju sam ''udarila''.

Jer, centri za socijalni rad u ovoj zemlji su ...eto, kako da to opisem, u moru ovog besmisla i otudjenosti, opste socijalne bede, poremecenih vrednosti, nezaposlenosti, ponistene tradicije i porodicnosti...

oaze rada i reda, discipline, odgovornosti, profesionalnosti, morala, etike, ...

To je opstepoznato u ovoj drzavi.I, to je najbitnije ...

A, o cemu smo poceli da pricamo ?

O roditeljima koji podizu svoje petoro dece u nemastini, a neki socijalni radnici su dosli sa namerom da im oduzmu decu, u ime drzave...

O tome se govori u video klipu i nema nista o zlostavljanju i alkoholizmu roditelja...

Ali, nije to ono sto je najbitnije...

Ma otkud znas da nema. Opet, ne kazem da ima, ali NIJE POZNAT uzrok!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@ Katarina

Pa, ne znam da nema toga u toj porodici.I od sveg srca zelim da nema toga.

Ali, mi pricamo o onome sto je prikazano i receno, valjda?

I ja sam bila nekorektna sto sam pomenula socijalne radnike u negativnom kontekstu,ali...nije to najbitnije u ovoj situaciji.

Radi se o petoro male dece, ej ljudi, ...

Izvinjavam se Magdaleni i ostalima na temi...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@ Katarina

Pa, ne znam da nema toga u toj porodici.I od sveg srca zelim da nema toga.

Ali, mi pricamo o onome sto je prikazano i receno, valjda?

I ja sam bila nekorektna sto sam pomenula socijalne radnike u negativnom kontekstu,ali...nije to najbitnije u ovoj situaciji.

Radi se o petoro male dece, ej ljudi, ...

Izvinjavam se Magdaleni i ostalima na temi...

To sto je prikazano i receno moze biti i gluma, dok se ne cuje i druga strana, tj. Centar za socijalni rad, mi u sustini nemamo pojma o cemu se radi. To plakanje ucveljenog oca nad malisanima moze biti i manipulacija suzama, a isuvise mi je snimak ulickan.

Tacno, radi se o petoro male dece, oni su najbitniji. Nije bas uvek najbolje deci sa roditeljima i ne oduzimaju im se tek tako bezveze, jer krov prokisnjava, malo vlage udarilo...mislim daaaaj <_< , a pritom kca na snimku izgleda sasvim pristojno.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da, da, izvini sto ti je muka od pljuvanja po radnicima centra za socijalni rad od strane ljudi koji cak ni ne znaju sta je posao centra za socijalni rad.

Nemoj da zameris, ipak ja ne znam sta pricam i na koju profesiju sam ''udarila''.

Jer, centri za socijalni rad u ovoj zemlji su ...eto, kako da to opisem, u moru ovog besmisla i otudjenosti, opste socijalne bede, poremecenih vrednosti, nezaposlenosti, ponistene tradicije i porodicnosti...

oaze rada i reda, discipline, odgovornosti, profesionalnosti, morala, etike, ...

To je opstepoznato u ovoj drzavi.I, to je najbitnije ...

A, o cemu smo poceli da pricamo ?

O roditeljima koji podizu svoje petoro dece u nemastini, a neki socijalni radnici su dosli sa namerom da im oduzmu decu, u ime drzave...

O tome se govori u video klipu i nema nista o zlostavljanju i alkoholizmu roditelja...

Ali, nije to ono sto je najbitnije...

Извини што браним своју професију, која се бави тако периферним стварима Just_Cuz_19

Сигурна сам да су све остале професије заиста светионици овога што си навела, а ми,ето, вештице на метли, грозоморни мрзитељи породица, који ни за шта примају плату и који заслужују да их свако пљује како стигне, све и да нема појма о каквој је професији реч

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И ја не бих желео да верујем само једној страни, увек је потребно чути обе стране. Додуше, мало ми је чудно да никакав папир није приказан, никакво решење (ваљда мора неко да одлучи и да обавести родитеље, у супротном би била отмица у питању), чудно је да радници Центра нису хтели да се појаве на снимку (можда и јесу а телевизија није емитовала)....много непознаница.

КАо што рекох, сви подаци којима Центар располаже су строго поверљиви и нико не сме да износи јавно податке корисника. Ми смо обавезани на чување поверљивости података странака.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Извини што браним своју професију, која се бави тако периферним стварима Just_Cuz_19

Сигурна сам да су све остале професије заиста светионици овога што си навела, а ми,ето, вештице на метли, грозоморни мрзитељи породица, који ни за шта примају плату и који заслужују да их свако пљује како стигне, све и да нема појма о каквој је професији реч

Ma, u pravu si Magdalena.

Potpuno.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

КАо што рекох, сви подаци којима Центар располаже су строго поверљиви и нико не сме да износи јавно податке корисника. Ми смо обавезани на чување поверљивости података странака.

Јасно је то када се ради о неким поступцима.

Међутим, овде имамо ситуацију да се доводи у питање исправност и искреност поступка Центра за социјални рад (не прејудицирам кривицу, и тај центар вероватно ради по налогу или по пријавама). И да се то пласира на јавном медију.

Крајње логично би било да неки представник Центра ЗСР изађе и каже : "Људи, таква и таква ствар, то што је изнето на снимку није тачно, изволите решење, изволите поступак, изволите пријаве, изволите закон па видите" и да тако оповргне нагађања и у крајњу линију блаћење професије. Овако, личи да се ради "испод жита" и није јасно на који начин су деца животно угрожена.

Мало дегутантно звуче покушаји да се родитељи представе као злотвори сопствене деце само ради оправдавања професије. Осим тога, то је оно што се зове шпекулација за разлику од презентоване ситуације од стране родитеља и комшилука. Ако имају такав комшилук који их "покрива" за злостављање деце или пијанчење, онда их све треба санкционисати. Само ми је то мало вероватно.

Углавном, битно је да се сви слажу да је добробит деце најважнија, испред професије, испред претпоставки...зар не?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јасно је то када се ради о неким поступцима.

Међутим, овде имамо ситуацију да се доводи у питање исправност и искреност поступка Центра за социјални рад (не прејудицирам кривицу, и тај центар вероватно ради по налогу или по пријавама). И да се то пласира на јавном медију.

Крајње логично би било да неки представник Центра ЗСР изађе и каже : "Људи, таква и таква ствар, то што је изнето на снимку није тачно, изволите решење, изволите поступак, изволите пријаве, изволите закон па видите" и да тако оповргне нагађања и у крајњу линију блаћење професије. Овако, личи да се ради "испод жита" и није јасно на који начин су деца животно угрожена.

Мало дегутантно звуче покушаји да се родитељи представе као злотвори сопствене деце само ради оправдавања професије. Осим тога, то је оно што се зове шпекулација за разлику од презентоване ситуације од стране родитеља и комшилука. Ако имају такав комшилук који их "покрива" за злостављање деце или пијанчење, онда их све треба санкционисати. Само ми је то мало вероватно.

Углавном, битно је да се сви слажу да је добробит деце најважнија, испред професије, испред претпоставки...зар не?

Magdalena: "КАо што рекох, сви подаци којима Центар располаже су строго поверљиви и нико не сме да износи јавно податке корисника. Ми смо обавезани на чување поверљивости података странака."

Sta nije tu jasno 0203_cool ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Magdalena: "КАо што рекох, сви подаци којима Центар располаже су строго поверљиви и нико не сме да износи јавно податке корисника. Ми смо обавезани на чување поверљивости података странака."

Sta nije tu jasno 0203_cool ?

Nije jasno dal' je to nuklearni institut pa ima vojne tajne? Ili javna sluzba gradjana Srbije?

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nije jasno dal' je to nuklearni institut pa ima vojne tajne? Ili javna sluzba gradjana Srbije?

Ocigledno je takva politika kuce 0203_cool , TACKA 0203_cool !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Није нуклеарни институт, него врло лични подаци о странкама, које они лично могу да износе коме хоће,али не и ми. И то није начело које је обавезно само за професију социјалног рада.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...