Jump to content

Да ли је пријатељство према свету непријатељство према Богу


Препоручена порука

El to po Miroljubovom receptu? :10900:

Nije Miroljub to izmislio.Iako i tu preteruje ali ima istine.Nije sve sto bilo ko prica 100% lose ili dobro.

Ova kriza je mnoge vratila na selo.I tu su ljudi razvili poslove od kojih zive i zaradjuju.Nije nesto previse ali ko ima kefalo i neki pocetni kapital moze da bude uspesan i na selu.Uglavnom je selo mnogo veca sigurnost za mladog coveka nego grad, mislim na ovo krizno vreme.Nisam protiv toga da covek zivi u gradu, ali me nervira to potcenjivanje sela koje datira iz posleratnog perioda.Pa mog pradedu su jedva naterali da ostavi selo i imanje i ode da radi u rudnik jer nije hteo da mu tamo neki sef komanduje, ali naterali su ga silom.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 256
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Da,ti se žrtvuješ kod njega a on će kod tebe a usput je to neko ustaljeno ponašanje u društvu...jednostavno takva je potreba,efikasno je i jeftino...

Pa ustalilo se zato sto ljudi bili okrenuti jedni drugima a sada je vecina okrenut sebi i misle da su centar univeruzma i da se sve vrti oko njih.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa ustalilo se zato sto ljudi bili okrenuti jedni drugima a sada je vecina okrenut sebi i misle da su centar univeruzma i da se sve vrti oko njih.

Zato sto su bili potrebni jedni drugima, prestani sa tim sunshine rainbow lollipops tripovima kako je nekad bilo sjajno :D!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa ustalilo se zato sto ljudi bili okrenuti jedni drugima a sada je vecina okrenut sebi i misle da su centar univeruzma i da se sve vrti oko njih.

Ako se drvo po plodu poznaje onda se postavlja pitanje da li su zaista bili okrenuti jedni drugima ili je to bilo ono seljačko moralisanje tipa-šta će komšiluk da kaže?
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ako se drvo po plodu poznaje onda se postavlja pitanje da li su zaista bili okrenuti jedni drugima ili je to bilo ono seljačko moralisanje tipa-šta će komšiluk da kaže?

Ju ju ju, sta ce komsiluk da kaze :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nisam protiv toga da covek zivi u gradu, ali me nervira to potcenjivanje sela koje datira iz posleratnog perioda.Pa mog pradedu su jedva naterali da ostavi selo i imanje i ode da radi u rudnik jer nije hteo da mu tamo neki sef komanduje, ali naterali su ga silom.

Upravo u tom grmu leži zec. Urbanizovanje Srbije nije teklo normalnim tokom i nije bilo logična posledica razvoja društva, već prisilno. Zato je ogroman broj 'prisilno urbanizovanih' zadržao svest i način razmišljanja iz mesta iz kojih su preseljeni. Da se razumemo, ovde ne govorim o seljacima, koji su pošteni i vredni ljudi, nego o mutantima koji žive u velikim gradovima, a funcionišu na seoski način (a selo videli nisu, osim možda na slikama :)). I oduvek sam mrzeo da ih zovem "seljacima", jer to sugeriše da su seljaci i selo nešto prljavo i nečasno, ali avaj, taj izraz se odomaćio u govoru...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Upravo u tom grmu leži zec. Urbanizovanje Srbije nije teklo normalnim tokom i nije bilo logična posledica razvoja društva, već prisilno. Zato je ogroman broj 'prisilno urbanizovanih' zadržao svest i način razmišljanja iz mesta iz kojih su preseljeni. Da se razumemo, ovde ne govorim o seljacima, koji su pošteni i vredni ljudi, nego o mutantima koji žive u velikim gradovima, a funcionišu na seoski način (a selo videli nisu, osim možda na slikama :)). I oduvek sam mrzeo da ih zovem "seljacima", jer to sugeriše da su seljaci i selo nešto prljavo i nečasno, ali avaj, taj izraz se odomaćio u govoru...

s takvo ponasanje u beograd nece da moze :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...