Jump to content

Game of Thrones - нова хит серија! (опаки спојлери, улазите на сопствену одговорност!)

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 1 сат, Pontifex Emeritus рече

изабрала је погрешног саветника. кад год га је послушала, погрешила је. мало је глупава, зар не. мислим, мало више. ако трампиш змаја за зомбија, онда си тотални кретен. Серсеи је за њу Катарина Велика.

Nije ako dobije male Targerijane.:D

Sersi je više puta ispadala glupa naročito kod vrapčića pa su je ponizili najgore,zaludeli joj sin koji se ubio,ćerku dala Dorjanima koju su opet ubili.

Nju će Ajra da ubije sa licem maloprstića :ani_biggrin:

 

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Кратос рече

 

Nju će Ajra da ubije sa licem maloprstića :ani_biggrin:

 

postoji teorija da ce dzejmi da je zadavi. 
Ima jedno prorocanstvo, ako se secas onog dela kad je sersi bila mala i ona neka vestica joj je dala prorocanstvo.
"twins are born together, they will die together"(dzejmi i sersi) 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Pontifex Emeritus рече

 а она је ипак одјахала на змају да спасе синовца, тј. ћаћу своје будуће ђеце :D 

Covece koja je serija nama favorit, serija ima rekordan broj incesta. Mislim da moze da udje u ginisovu knjigu rekorda po broju pomenutih incesta u seriji. 

ALI! 

mislim da je JRR Martin sve to planski uradio jer je za dogadjaj izabrao realno socijalno, tehnolosko okruzenje srednjeg veka. U srednjem veku se vlastela tako uzimala, bas incestarski. 

Zapravo kada pogledam pricu i okruzenje, kompletna serija je genijalana. Imas stalnu "pretnju" te je Aristokratski sistem odlicna opcija. Upravljaci vojske su vrhovna vlast i sve se oko toga okrece. Da se recimo u westerosu desi demokratska revolucija, kompletan kontinent bi vrlo brzo bio pobijen od strane whites.
 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Pontifex Emeritus рече

погрешна је била сама та замисао да се хвата неки ходајући мртвац да би се ето Серсеи убедила у нешто,

Hehe pa nije to njen motiv mislim da je to više nego očigledno.Previše racionalizujete ipak je ovo serija,mora ga malo zakomplikuju.

 

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Pontifex Emeritus рече

не, сценаристи су засрали. серија је до сад била сјајна зато што је ток догађаја био разложан и зато једини могућ. а онда убацују лажни избор- спалити Кингслендинг или га не спалити. па зашто мораш да спалиш град, довољно је да змајевима спалиш палату на брду, сви грађани има да побегну главом без обзира. комплетна одбрана доживела би колапс. значи, глуп избор због глупог сценарија.

Opet zaboravljaš da one ne želi da bude poput svog oca i drugo ona je neko ko ruši postojeći robovlasnički poredak i ne želi da vlada strahom.Demokrata žena.:D

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Pontifex Emeritus рече

не, него си ти прогутао глупаву причу сценариста. зашто би морала да спали град? може да спали бедеме и улазне капије и отвори пролаз војсци која чека напољу. и град би пао. такорећи шапатом. и где је ту суровост? народ би је дочекао као ослободиоца, јер имам утисак да о Серсеи мисле све најгоре.

Ma Sersi ide niz vodu....il će je zadavi bata ili Arja,a Deneris će da bude na tronu sa Aegonom.Ti pričaš ko kad je Hitler mogo da pobije 300 000 Engleza u Dankirku a Gering uzme pa leti avijacijom iznad njih i prave od aviona kukaste krstove a mogo je da ih osakati ali nije jer mu je bilo potrebno savezništvo za istok i engleze je video kao takve.Vojska mrtvih je velika pretnja za sve ljude što svi shvataju osim glupe Sersi.

 

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 57 минута, Pontifex Emeritus рече

не, него си ти прогутао глупаву причу сценариста. зашто би морала да спали град? може да спали бедеме и улазне капије и отвори пролаз војсци која чека напољу. и град би пао. такорећи шапатом. и где је ту суровост? народ би је дочекао као ослободиоца, јер имам утисак да о Серсеи мисле све најгоре.

I ko je citao knjige il izna istoriju, zna da je vec neko zmajem uradio nesto slicno sa minimalnim zrtvama :) 

Na kraju krajeva mogla bi da doleti zmajevima do odaja gde je sersi i da baci tamo ultra-super-nindza kobat ekipu koju svakako ima, koli bi ubili planinu i kidnapovali sersi ocas posla.... 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Pontifex Emeritus рече

Серсеи уопште није глупа. у стварном свету она би владала, а Денерис би врло брзо окончала своју каријеру слушајући савете Ланистера. да ли се сећаш шта јој је у приватном разговору рекла мудра бакица лејди Олена.

U stvarnom svetu ne bi imali deneris i sersi. Oni su izmisljeni likovi. :) 
Jedna jase zmajeve i produkt je ko zna koliko godina incesta. 
Druga ima dzina kog niko ne moze da ubije. 

U stvarnom svetu vladaju ljudi kao LittleFinger i Varis. 

bez planine sersi bi u onakvom scenariju odavno bila rikavela kao i deneris bez zmajeva i magije. 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...