Jump to content

Ко су људи који коментаришу вести из Цркве на интернету?


Guest - . . .-

Препоручена порука

[quote name=Милан Меденица :)' timestamp='1339274468' post='655954]

е, леба ти :D

ма ко се теби лично уопште обраћао? :D

сем тога, видиш ли да је упућено атеистима? :)

пс. нећу, свиђа ми се како реагујеш ;)

Kralju :D :D :D :D :D :D!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

+!

[quote name=Милан Меденица :)' timestamp='1339275744' post='655968]

- да ли личност мора да се правда и да ли ово својом вољом покреће, или то чини РКЦ (свештеник, верник, неки трећи тужитељ) у нечије име?

Katolik, koji želi osobno, svjesno i slobodno odstupiti iz Crkve, dužan je to učiniti u pisanom obliku,

te se traži i vanjska manifestacija te odluke.

Mjerodavne crkvene vlasti upisuju u knjigu krštenih za dotičnu osobu napomenu:

"defectio ab Ecclesia catholica actu formali".

Moguće posljedice tog čina za dotičnu osobu:

- otpad od sv. Vjere (nije kršćanin),

- krivovjerje (protestant)

- raskol (pravoslavac).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...