Jump to content

Ко су људи који коментаришу вести из Цркве на интернету?


Guest - . . .-

Препоручена порука

  • Гости

Волео бих да мало поразговарамо о овоме. Често када одем на неки световни сајт и погледам неку црквену вест (било да је вест истинита или трач), та вест ми се свакако огади читајући коментаре посетилаца сајта. У огромној већини се вести коментаришу на најнегативнији начин: или коментаришу људи који никада нису ушли у Цркву и са друге стране имамо и црквене дрвене адвокате који такође критикују Цркву дајући лажне алтернативе у виду разних расколничих скупина, некаквој личној побожности (шта ће нам попови, они су само ту због пара) или нуђењу разних духовних алтернатива у виду овог или оног духовника. Ретко, готово никад не видим неки здрав, црквени став, а ако и буде такав став се "награди" са негативним оценама.

Овде можете постављати линкове или исечке из разних медија, па да мало прокоментаришемо...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Omiljena taktika medija je preusmeravanje besa ljudi radi jeftinog dizanja tiraža, a da bi to što bolje uspelo potrebni su senzacionalistički naslovi koji odmah u startu određuju raspoloženje onog ko čita vesti, a ne želi da se udubi i analizira sadržaj. Recimo, za B92, Crkva je jedna od "omiljenih" tema (pogledati samo njihove naslove na tu temu), druge popularne su regionalizacija ("Srbija radi, Beograd se gradi!", pa onda samo ponekad promene imenice u naslovu), plate državnih činovnika/javnih ličnosti ("XYZ zarađuje xxx.xxx.xxx evra mesečno!!!"), itd...

A što se tiče komentatora - isto kao i kod svih vesti, sve se gleda crno-belo i svi su sertifikovani analitičari koji sve znaju o svemu. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mislim da se takav duh prenosi i na sajtove poput ovoga.Odnosno da mnogi nađu za shodno da i neku vrlo lijepu vijest ili poruku konkretnog duhovnika "začine"svojim stavom. I usput dodaju "nemam ja ništa protiv , ali mi je bliže ovo-ono", odnosno favorizovanje nečega ili nekoga ko /šta je njemu/njoj bliže .To bi bilo u redu da samo se zadrže na favorizovanju, ali kad dodaju neki negativan stav prema drugačijem, pitam se : gdje je tu ta ljubav koja nam kazuje da je Bog u svima nama,ako ni u nečijim riječima i djelima ne vidimo dobro, nego tražimo mrvicu lošeg? I to sa opravdanjem da je "put prema paklu popločan dobrim namjerama". Mislim da je previše loših stvari i da je SVAKA dobronamjerna i ispravna poruka dobrodošla-Na nju bismo trebali da nakalemimo nešto što mislimo da je dobro,takođe, a ne da je automatski kritikujemo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

мислим да су то класични пљувачи, људи који имају негативан став о свему и свачему у животу, ал нама западне за око кад пљују Цркву... а они пљуцкају на све... имају шта ме боле... ко их j..e животни став

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Mislim da se takav duh prenosi i na sajtove poput ovoga.Odnosno da mnogi nađu za shodno da i neku vrlo lijepu vijest ili poruku konkretnog duhovnika "začine"svojim stavom. I usput dodaju "nemam ja ništa protiv , ali mi je bliže ovo-ono", odnosno favorizovanje nečega ili nekoga ko /šta je njemu/njoj bliže .To bi bilo u redu da samo se zadrže na favorizovanju, ali kad dodaju neki negativan stav prema drugačijem, pitam se : gdje je tu ta ljubav koja nam kazuje da je Bog u svima nama,ako ni u nečijim riječima i djelima ne vidimo dobro, nego tražimo mrvicu lošeg? I to sa opravdanjem da je "put prema paklu popločan dobrim namjerama". Mislim da je previše loših stvari i da je SVAKA dobronamjerna i ispravna poruka dobrodošla-Na nju bismo trebali da nakalemimo nešto što mislimo da je dobro,takođe, a ne da je automatski kritikujemo.

Ово што говорите свакако да није исто са постављеним питањем. Не причамо сада о критичком (не критикантском) ставу. Мислим да критички став је добар. Овде говоримо о другим стварима. Погледајте само коментаре на непроверену вест о "попу који наплаћује 2000 динара за водицу" и "протестима сељака о скупој водици", па на крају дођосмо до тога да сутрадан када се објавила вест да није то у питању, да је то глупост (већ сељаци траже да поп наплати 200 динара а не 500), онда нема коментара.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Увек,и у медијима и ван њих, најљући критичари цркве су они који не залазе у цркву.

Најружније је што су убеђени да су објективни , иако о цркви сазнају преко противника (непријатеља цркве).

Никад ми нису били јасни.

Али ми се не свиђа ни групација црквених који за највећу јерес сматрају критичко мишљење.

Међу људима има убица које никад нису убиле,лопова који никад нису украли и лажљиваца који говоре сушту истину.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Постоје и групе и удружења која се активно ангажују приликом тих коментарисања.

  • Волим 1

Призван или не, Бог је увек ту

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Meni je dosta kad se sjetim ovoga. Prema tome mi je sasvim jasno kakvi to ljudi tamo moderuju te vijesti.

BEOGRAD - Redovno majsko zasedanje Svetog arhijerejskog Sabora Srpske pravoslavne crkve počeće sutra u Beogradu sabiranjem arhijereja u tradicionalnom obredu prizivanja duhova, a glavna tema će biti "život Crkve u proteklom periodu", rečeno je u Srpskoj patrijaršiji.

Dnevni red Sabora još nije poznat, ali prema ranijim najavama patrijarha Irineja, najviše zakonodavno crkveno telo će se baviti raščinjenim vladikom Artemijem i njegovim eventualnim izopštenjem iz Crkve, izborom dvojice članova Sinoda, a biće nastavljena i arondacija, odnosno podela eparhija koja je započeta na jesenjem saborskom zasedanju.

http://www.kurir-inf...a-spc-90571.php

clapc

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ово што говорите свакако да није исто са постављеним питањем. Не причамо сада о критичком (не критикантском) ставу. Мислим да критички став је добар. Овде говоримо о другим стварима. Погледајте само коментаре на непроверену вест о "попу који наплаћује 2000 динара за водицу" и "протестима сељака о скупој водици", па на крају дођосмо до тога да сутрадан када се објавила вест да није то у питању, да је то глупост (већ сељаци траже да поп наплати 200 динара а не 500), онда нема коментара.

"lajkovah"Vaš stav sasvim slučajno, nijesam imala namjeru da ga volim ili ne. Meni lično smeta stav koji sam opisala. Vaš cilj nije "razvlačenje" teme,pa onda i ne zalaziu prostor u koji se ja uplićem.Vjerovatno je nekim ljudima potrebna ta priča, ali se ja "češem đe mene svrbi". Nego, nijesam vična ovim forumskim pričama, vidim da je svako već našao neko svoje mjesto (sudeći po statusu takođe), ali se ne libim da kažem i ono što je moje mišljenje. Bez pretenzija da pokažem svoju ljubav prema Hristu , svoju prepodobnost ili svoju modernost.

Uglavnom, onda bi moj komentar na temu bio: neobrazovanost se liječi! I svi pojedinačno i kao zajednica utičemo svojim životima na popravljanje stanja u kojem je naše društvo,naša nacija u prvom redu!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Meni je zanimljivo kako se vecina ljudi nazivaju pravoslavcima a kako mi je O.Ivan objasnio pravoslavac ne treba odbacati niti imati ista protiv crkve a vecina kaci brojanice poseti manastire, prekrsti se pored crkve ali je pljuje.

cak sam cuo raznorazne pravoslavce kako podrzavaju onog baju vasega na A .... Artemija ili kako vec... kazu on je super, ovi nasi popovi zaverenici oce da se spoje sa katolicima a on ne da on je pravi sledbenik pravoslavlja.

Da li vas generalno brien to sto ljudi koji kazu da su iste religije kao vi zapraov nemaju pojma sta je ta religija?

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...