Jump to content

,,Козачка литија“ без благослова Руске Православне Цркве

Оцени ову тему


Guest

Препоручена порука

  • Гости

,,Козачка литија“ без благослова Руске Православне Цркве

14. Октобар 2011 - 15:12

backa.jpg

У складу са саопштењем за јавност Црквене општине у Сомбору од 8. октобра текуће године поводом организовања такозване ,,козачке литије“ и доношења у Сомбор копије иконе Богородице Табинске из Русије, у организацији извесне госпође Радмиле Војновић, Епархија бачка објављује факсимил дописа Подворја Московске Патријаршије у Београду од 12. октобра 2011. године.

У овом допису се јасно наводи да читав пројекат доношења копије иконе Табинске у Србију, назван ,,козачка литија“, нема апсолутно никакве везе са Руском Православном Црквом. Из тога се још јасније види да је госпођа Радмила Војновић свесно обмањивала наше вернике и јавност тврдећи да има благослов Патријарха московског и све Русије г. Кирила.

Овај допис високопречасног протојереја Виталија Тарасјева, старешине Подворја Руске Православне Цркве у Београду Његовој Светости Патријарху српском г. Иринеју, уједно представља и најбољи одговор на разне клевете упућене Епархији бачкој и њеном Епископу г. Иринеју, јер јасно разобличава обману професорке Војновић и њених сарадника, а клевете појединих ,,бранитеља Православља“ ― уствари мрзитељâ Цркве и рушитељâ њеног светог јединства ― да се у Епархији бачкој не поштују свете иконе доводи до апсурда. Истина је потпуно другачија: у Епархији бачкој се искрено поштују свете иконе, а безакоње и неканонско поступање се сече у корену.

Уосталом, ова група руских козака коју је предводила поменута Радмила Војновић, на исти начин је ,,дочекана“ и у Архиепископији београдско-карловачкој, где им је намера била да неостварени сомборски сценарио остваре у Храму Светог Саве на Врачару. Као што је познато, од те намере није било ништа. Један честити, а заведени и неупућени, руски козак, коме је приликом покушаја да добије одобрење из Патријаршије у Београду објашњено да без поштовања канонског поретка Цркве и јасно установљеног протокола није могуће да њихова група спроведе свој наум, ― макар предвођена и госпођом професорком Радмилом Војновић, ― одговорио је да му је то у потпуности јасно и прихватљиво јер и сâм зна да се ни у чију кућу не може доћи непозван и без најаве.

Дакле, сви који слушају глас Истине разумеју да је у питању нецрквена работа и обична превара, у служби промоције и остваривања приземних интереса црквено непросвећених појединаца, што се никако не може довести у везу са одбраном православне вере нити са елементарном црквеношћу.

У Новом Саду, на празник Покрова Пресвете Богородице 2011. године

Из Канцеларије Епископа бачког

Прилог: Факсимил дописа Подворја Московске Патријаршије у Београду од 12. октобра 2011. године

Извор: Епархија бачка

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

,,Козачка литија“ без благослова Руске Православне Цркве

14. Октобар 2011 - 15:12

backa.jpgУ складу са саопштењем за јавност Црквене општине у Сомбору од 8. октобра текуће године поводом организовања такозване ,,козачке литије“ и доношења у Сомбор копије иконе Богородице Табинске из Русије, у организацији извесне госпође Радмиле Војновић, Епархија бачка објављује факсимил дописа Подворја Московске Патријаршије у Београду од 12. октобра 2011. године.

У овом допису се јасно наводи да читав пројекат доношења копије иконе Табинске у Србију, назван ,,козачка литија“, нема апсолутно никакве везе са Руском Православном Црквом. Из тога се још јасније види да је госпођа Радмила Војновић свесно обмањивала наше вернике и јавност тврдећи да има благослов Патријарха московског и све Русије г. Кирила.

Овај допис високопречасног протојереја Виталија Тарасјева, старешине Подворја Руске Православне Цркве у Београду Његовој Светости Патријарху српском г. Иринеју, уједно представља и најбољи одговор на разне клевете упућене Епархији бачкој и њеном Епископу г. Иринеју, јер јасно разобличава обману професорке Војновић и њених сарадника, а клевете појединих ,,бранитеља Православља“ ― уствари мрзитељâ Цркве и рушитељâ њеног светог јединства ― да се у Епархији бачкој не поштују свете иконе доводи до апсурда. Истина је потпуно другачија: у Епархији бачкој се искрено поштују свете иконе, а безакоње и неканонско поступање се сече у корену.

Уосталом, ова група руских козака коју је предводила поменута Радмила Војновић, на исти начин је ,,дочекана“ и у Архиепископији београдско-карловачкој, где им је намера била да неостварени сомборски сценарио остваре у Храму Светог Саве на Врачару. Као што је познато, од те намере није било ништа. Један честити, а заведени и неупућени, руски козак, коме је приликом покушаја да добије одобрење из Патријаршије у Београду објашњено да без поштовања канонског поретка Цркве и јасно установљеног протокола није могуће да њихова група спроведе свој наум, ― макар предвођена и госпођом професорком Радмилом Војновић, ― одговорио је да му је то у потпуности јасно и прихватљиво јер и сâм зна да се ни у чију кућу не може доћи непозван и без најаве.

Дакле, сви који слушају глас Истине разумеју да је у питању нецрквена работа и обична превара, у служби промоције и остваривања приземних интереса црквено непросвећених појединаца, што се никако не може довести у везу са одбраном православне вере нити са елементарном црквеношћу.

У Новом Саду, на празник Покрова Пресвете Богородице 2011. године

Из Канцеларије Епископа бачког

Прилог: Факсимил дописа Подворја Московске Патријаршије у Београду од 12. октобра 2011. године

Извор: Епархија бачка

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ми смо још прије пар дана имали "упозорења и питања" присталица Артемијеве секте на нашим ФБ профилима о наводном "одбијању СПЦ да прими икону Богородице стиглу ЧАК из Русије..."

хвала Оља на објашњењу

blessyou

Link to comment
Подели на овим сајтовима

мене изненађује то на шта су све спремни и како једва чекају да подбоду и нападну Цркву ови наши расколници, Бог им памети дао

пс. Владане испоштовао сам твоју жељу ако желиш јави се на пп gringrin

Link to comment
Подели на овим сајтовима

nema javne ispirke...

ispadam neki lažov...

ali sačuvao sam sve snimke... videće ljudi ko laže ...

Χριστὸς ἀνέστη ἐκ νεκρῶν θανάτῳ θάνατον πατήσας, 

καὶ τοῖς ἐν τοῖς μνήμασι ζωὴν χαρισάμενος...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...