Jump to content

Проблем атеисте са једним текстом из црквеног часописа

Оцени ову тему


Препоручена порука

Веруј ми да је пре пар сати радило и био је један добар текст који говори, између осталог, и о томе да "креационисти" нису прави одговор на атеистичке безбожнике који намећу теорију еволуције као свеопшту истину.

Svasta.

Што вас атеисте толико брине критиковање теорије еволуције?

Јел вам од тога зависи ваша вера у непостојање Бога?

Sta ja sa tobom posle ovakvih postova ima da diskutujem? :)

Posebno posle ovakve izjave

Ради се о томе да нас има доста, и очигледно нас је све више, који не миришемо натурање теорије еволуције као доказане теорије уместо као обичне хипотезе. Коме се не свиђа шта пише, нек окрене главу на другу страну.

I sta da ti kazem, posle ovakve gluposti?

Naucna teorija JESTE DOKAZANA TEORIJA.

Evolucija jeste naucno dokazana teorija.

Ne svidja mi se to sto se LAZE otvoreno narod od strane NESTRUCNIH LICA koja namecu ILI EVOLUCIJA ili HRISCANSTVO i nikako drugo. KRoz ceo tekst gospa koja ga je pisala se trudi da nametne ideju kako je EVOLUCIJA nesto u sta hriscanin sebi ne sme da dozvoli da veruje.

Na stranu to sto laze otvoreno i pogresno informise i tebe i ostale koji oce da poveruju u takva ........, da je evolucija KOJEKAKVA HIPOTEZA( dokazi su preobimni) od fosila preko DNA.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 221
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Ne otvara, forbidden.

Ево, окачио сам фајл на форум, не часопис, већ Срећков текст. Али је поента била у томе да се по црквеним часописима свашта објављује - нема цензуре. Додуше, тај број часописа "Православље" (#911) у коме се налази проблематични текст је из 2005. када су уредништво часописа сачињавале друге особе. У међувремену се (од релативно скоро) уредништво променило, али не знам колику ту улогу игра уредништво уопште, јер као што је marko_13 објаснио ту аутори пишу своје текстове и шаљу редакцији часописа; на њих се може реплицирати. Иначе аутор окаченог текста, Срећко Петровић, је тренутно оперативни уредник у часопису "Православље", а колико знам тренутни главни и одговнорни уредник, презвитер мр Александар Ђаковац је такође (у недостатку бољег израза, а у светлу креационистичке контроверзе) "еволуциониста".

"He who fights with monsters should look to it that he himself does not become a monster... when you gaze long into the abyss the abyss also gazes into you..." — Friedrich Wilhelm Nietzsche

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Naucna teorija JESTE DOKAZANA TEORIJA.

Evolucija jeste naucno dokazana teorija.

Знаш шта је права научна теорија? Општа теорија релативности...

И ево, сад су одједном посумњали и у њу.

А теорија еволуције је ......... дим у односу на Ајншајнову теорију.

Ајншајнову теорију ће да надограђују и малчице исправе, а еволуцију ће само да збришу и забораве.

Наравно, чим се промене политичке околности пошто је еволуција постала битна за садашње владаре ко братство-јединство за српске комунисте.

Na stranu to sto laze otvoreno i pogresno informise i tebe i ostale koji oce da poveruju u takva proseravanja, da je evolucija KOJEKAKVA HIPOTEZA( dokazi su preobimni) od fosila preko DNA.

Шта ти вреди што за неку теорију (ХИПОТЕЗУ, ју, ју, ју, страшно, страшно) сакупиш гомилу доказа, и још једну гомилу доказа,... кад су рупе на тој теорији превелике. Можете да је крпите и ископавате нове фосиле колико хоћете - то је само хипотеза која је јако драга одређеном броју људи па јој тепају.

Докази и још доказа ништа не вреде ако не можеш да нађеш доказ за оно што ти фали а посебно ако суштина не фунционише.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Знаш шта је права научна теорија? Општа теорија релативности...

И ево, сад су одједном посумњали и у њу.

А теорија еволуције је ......... дим у односу на Ајншајнову теорију.

Ајншајнову теорију ће да надограђују и малчице исправе, а еволуцију ће само да збришу и забораве.

Наравно, чим се промене политичке околности пошто је еволуција постала битна за садашње владаре ко братство-јединство за српске комунисте.

Шта ти вреди што за неку теорију (ХИПОТЕЗУ, ју, ју, ју, страшно, страшно) сакупиш гомилу доказа, и још једну гомилу доказа,... кад су рупе на тој теорији превелике. Можете да је крпите и ископавате нове фосиле колико хоћете - то је само хипотеза која је јако драга одређеном броју људи па јој тепају.

Докази и још доказа ништа не вреде ако не можеш да нађеш доказ за оно што ти фали а посебно ако суштина не фунционише.

Ja ne verujem da si ovo napisao i ostao ziv...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Знаш шта је права научна теорија? Општа теорија релативности...

И ево, сад су одједном посумњали и у њу.

Sumnja je sustina naucnog metoda i testiranje naucnih teorija.

Brzina kretanja neutrina nije nikakva sumnja u ajstajnovu teoriju relativiteta to si mogao da cujes od Ivice (koji je fizicar ili hemicar ) i od momka sa kojim se rasppravljas koji je takodje fizicar.

A da si ucio malo fizike u srednjoj skoli znao bi zasto to nema nikakve veze sa ajstajnovom teorijom.

1. Neutrino mozda nema masu ( sto znaci da moze biti brz ka osvetlo)

2. Postoji mogucnost greske merenja.

3. To nikako ne skodi ajstajnovoj teoriji, da znash nesto o masi i brzini i sustinu ajstajnove teorije skontao bi odma da je to nikako ne "remeti" nego novine naduvaju, zarad prodavanosti.

А теорија еволуције је ......... дим у односу на Ајншајнову теорију

Ајншајнову теорију ће да надограђују и малчице исправе, а еволуцију ће само да збришу и забораве.

Наравно, чим се промене политичке околности пошто је еволуција постала битна за садашње владаре ко братство-јединство за српске комунисте..

Jel ti kontas, da je evolucija nesto sto je dokazano da se desilo? Da li shvatas tezinu onoga sto pricas uopste?

Ja sad mogu da ti objasnjavma to do ujutru, ti mene neces nista da poslushash jer sam ateista, pitaj nekog od hriscana da ti objasne naprimer Aleksandar, Ivica, Anastazija kao i mnogi drugi razumni hriscani koji ne veruju u svakakve gluposti koje im svakave budale pod imenom religije serviraju.

Kada ti oni lepo objasne shvatices koliko nisi u pravu.

Шта ти вреди што за неку теорију (ХИПОТЕЗУ, ју, ју, ју, страшно, страшно) сакупиш гомилу доказа, и још једну гомилу доказа,... кад су рупе на тој теорији превелике. Можете да је крпите и ископавате нове фосиле колико хоћете - то је само хипотеза која је јако драга одређеном броју људи па јој тепају. Докази и још доказа ништа не вреде ако не можеш да нађеш доказ за оно што ти фали а посебно ако суштина не фунционише.

Broj naucnika koji sumnjaju u teoriju evolucije moze da se nabroji na prste jedne ruke. Svaki njihov ARGUMENT protiv evolucije je unisten.

Preporucujem ti ovo da pogledas, nisi svestan u kojoj si zabludi, ako hoces da ostanes zatucan i tvrdoglav slobodno:

(covek na klipu je evolucionarni biolog i hriscanin keneth miller takodje cu da kazem da iz tvoje price shvatam da ti nemas dve blage o evoluciju sem ono sto si cuo od kreacionosti)

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja ne verujem da si ovo napisao i ostao ziv...

U pitanju je ocigledno neko mladji, koga su o nauci ucili youtube klipovi kreacionista. Koji kada ne poznajes materiju dovoljno dobro mogu lako da te NAVEDU na pogresan zakljucak. Sto je najtuznije, on im veruje jer mu neko puni glavu da je ta TEORIJA u sukobu sa NJEGOVOM VEROM.

A ne shvata da evoluciju moze da posmatra cak i pod "mikroskopom" prilikom mutacije virusa ili bakterija naprimer. Svakog dana u medicini.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево, окачио сам фајл на форум, не часопис, већ Срећков текст. Али је поента била у томе да се по црквеним часописима свашта објављује - нема цензуре. Додуше, тај број часописа "Православље" (#911) у коме се налази проблематични текст је из 2005. када су уредништво часописа сачињавале друге особе. У међувремену се (од релативно скоро) уредништво променило, али не знам колику ту улогу игра уредништво уопште, јер као што је marko_13 објаснио ту аутори пишу своје текстове и шаљу редакцији часописа; на њих се може реплицирати. Иначе аутор окаченог текста, Срећко Петровић, је тренутно оперативни уредник у часопису "Православље", а колико знам тренутни главни и одговнорни уредник, презвитер мр Александар Ђаковац је такође (у недостатку бољег израза, а у светлу креационистичке контроверзе) "еволуциониста".

Tekst koji si okacio je vise nego odlichan, svaka pohvala za onog koji je to pisao. Meni iskreno stvarno smeta da neko 1. Krivi nauku 2. Krivi vasu religiju, i na kraju pravi sukob koji uopste ne postoji.

Mislim da bi Igorsima i ostali vernici koji misle da je njihova religija u sukobu sa tom teorijom, trebalo da proctaju ovaj tekst.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

p.s.

Ja sam jako lose poceo ovu temu "problem sa casopisom" nemam problem sa casopisom imam problem sa odredjenim clankom u casopisu.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Теорија еволуције је само теорија! Јер да је доказана не би било никаквих рупа у самој теорији. Друга је ствар то што они којима ова теорија лежи на срцу упорно покушавају да људе убеде да поверују да је она исправна и да нема мана. Е то је веровање у теорију еволуције.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jel ti kontas, da je evolucija nesto sto je dokazano da se desilo? Da li shvatas tezinu onoga sto pricas uopste?

Ja sad mogu da ti objasnjavma to do ujutru, ti mene neces nista da poslushash jer sam ateista, pitaj nekog od hriscana da ti objasne naprimer Aleksandar, Ivica, Anastazija kao i mnogi drugi razumni hriscani koji ne veruju u svakakve gluposti koje im svakave budale pod imenom religije serviraju.

Мислио сам да смо завршили са расправом.

Што се мене тиче - јесмо.

А то онда значи и да расправе више нема...

Ипак, да не помислиш да овако наступам због тога што си ти смрдљиви атеиста - ни сам патријарх лично нема никакве шансе да ме убеди у доказаност еволуције у овом тренутку, а камо ли неки непознати на овом форума.

Ово за патријарха се нисам шалио јер како је кренуло сасвим је могуће да се и деси.

Због овога имаш ниво упозорења на 30%. На ЖРУ форуму не можеш тако да разговараш са саговорником па било које он вере или невере био. Администрација.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Теорија еволуције је само теорија! Причати да је она доказана јесте лагати! Јер да је доказана не би било никаквих рупа у самој теорији. Друга је ствар то што они којима ова теорија лежи на срцу упорно покушавају да људе убеде да поверују да је она исправна и да нема мана. Е то је веровање у теорију еволуције.

Uopste ne razumes.

Teorija je u nauci nesto mnogo kompleksnije od onoga sto ti smatras teorijom. To samo teorija nije to, nema veze sa time da li mi lezi na srcu, ili ne EVOLUCIJA je naucna cinjenica TEORIJA EVOLUCIJE je teorija koja objasnjava tu cinjenicu.

Podjednako kao sto je GRAVITACIJA jedna cinjenica a TEORIJA GRAVITACIJE teorija koja objasnjava tu cinenicu.

Ljudi, pa da li ste toliko bezali iz casova srednje skole? Pa jel ste ucili filozofiju, empirijski pozitivizam, dekarta i racionalizam, naucni metod?

Savrsheno nema veze da li lezi u srcu ili ne.

Ja ne znam ljudi koji je vama djavo zahvaljujuci toj "samo teoriji" smo pronasli mnoge stvari zaduzene za danasnju medicinu, tretiramo mnoge genetske bolesti, pretpostavljamo mutaciju virusa spasavamo zivote.

Da li vi shvatate da teorija evolucije ne samo da je potvrdjena gomilom dokaza, da se svakodnevno potvrduje vec da daje i rezultate u praktichnoj primeni kroz medicinu?

Savrsheno nema veze sa time sta je nama u Srcima. Bice pre da ima veze sta je vama u srcima ( a to je da vas je nek oslagao da su evolucija i pravoslavlje u nekom sukobu ) pa zato i odbijate da pogledate sve cinjenice i da shvatite i sami kako funkcionise i sta je nauka i zasto teorija evolucije nije "samo teorija" vec cinjenica evolucije objasnjena kroz teoriju evolucije.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ипак, да не помислиш да овако наступам због тога што си ти смрдљиви атеиста

Hvala buraz. :)

- ни сам патријарх лично нема никакве шансе да ме убеди у доказаност еволуције у овом тренутку, а камо ли неки непознати на овом форума.

Ostani glup kao tocilo i ogranicen kao saksija. Nemam nikakvih problema. Veruj Mirobulju, Steinu i ostalim sektasima, lazovima i barabama, koji ili dva grama mozga nemaju, ili su namirisali dobre ovce za shsisanje (tebe naprimer )

Nemoj da verujes ljudima koji svakog dana rade(naucnicima) da bi prosirili spektar ljudskog znanja, i uz pomoc cijih saznanja ( medju kojima i evolucija ) danas imamo lekove za raznorazne bolesti a i stizu lekovi za nove ( verovatno nadjen Lek za Aids kao i znacajan napredak u lekovima za Rak etc)

Вређање саговорника на овај начин није дозвољено на форуму. Ниво упозорења је 10%. Администрација

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Теорија еволуције је само теорија! Јер да је доказана не би било никаквих рупа у самој теорији. Друга је ствар то што они којима ова теорија лежи на срцу упорно покушавају да људе убеде да поверују да је она исправна и да нема мана. Е то је веровање у теорију еволуције.

Jel, a koje su to rupe?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Теорија еволуције је само теорија! Јер да је доказана не би било никаквих рупа у самој теорији. Друга је ствар то што они којима ова теорија лежи на срцу упорно покушавају да људе убеде да поверују да је она исправна и да нема мана. Е то је веровање у теорију еволуције.

Kreni sa nabrajanjem mana.

Domine, adiuva incredulitatem meam!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mislim da bi Igorsima i ostali vernici koji misle da je njihova religija u sukobu sa tom teorijom, trebalo da proctaju ovaj tekst.

И кад прочитају, шта?

Текст је наизглед пристојан, уљудан и стручан а у суштини је љигав.

Што се тиче дела о креационизму - то се слажем. Постоје извесни "креационисти" који ће рећи било шта само да звучи добро за припросте уши. Гори су од квазинаучника еволуциониста.

Такође се слажем и што се тиче дела о поштовању науке и научничког рада.

Посебно се слажем са тиме да православци не треба да са библијом улазе у расправе око ове или оне научне теорије.

Али, онда долазимо до кључне мисли:

По мишљењу савремених православних теолога, Дарвинова теорија, са становишта православног богословља (под условом да богословље заузме исправан став), постаје потпуно безопасна.

Па, ј... ти те САВРЕМЕНЕ православне теологе којима је Дарвинова теорија предмет проучавања! Ко те пита за Дравина и његове наивности.

Наравно да Дарвин није проблем. Нити је проблем његова теорија, одавно превазиђена и побијена.

Где код Дарвина постоји идеја о мутацијама?

Него наш Срећко мудро протура полулажи да би сакрио праву истину - истину да је ова наша данашња, заиста САВЕРЕМЕНА теорија еволуције, која се од Дарвинове полетне и наивне идеје разликује као Голум од Хобита, претворила у озбиљан политички пројекат, догму савременог друштва коју нико не сме да такне, као педера.

А зашто? Па баш зато што је богоборна! Што је усмерена на порицање Бога.

Данашња теорија еволуције, драги мој Срећко, као што сви добро знамо јер смо учили још у основној школи, тврди да је живот настао из хемијске смеше.

То Дарвину рецимо никад на ум не би пало.

Па онда тврди да се еволуционе промене, квалитетни прелази између врста дешавају мутацијама. Еј, мутацијама!

Па, онда тврди да се свест и интелект код човека створио случајно или радом - опет мутацијама!

Срећко би хтео да ми своје главе погнемо а дупета истуримо - зато нам и напомиње да треба да "заузмемо исправан став". И да не таласамо много јер долази ново време, врли нови свет....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...