Jump to content

ГМО (спојене теме)


Препоручена порука

Ali pazi, ona (profesorka) mi je dobar prijatelj, i nema bas nikakvog racuna da mi servira svakakve price, tj. da me nesto maze i palamudi. S druge strane, doktor je biologije, i kazem - nije u nekoj histeriji, daleko do toga, ali ono malo sto smo pricali nisam cuo nista lepo o svemu ovom. To sam hteo da kazem...

 

U stvari, bas bih mogao da porpicam s njom malo detaljnije ovih dana, ako Bog da. Pa da prenesem ponesto i ovde...

 

 

Ti i kad ukrštaš vrste, da bi dobio što bolje i hranljivije, ti na neki način radiš "genetsku modifikaciju".

 

Tako je sa današnjom pšenicom, koja je produkt vekovnog kombinovanja različitih vrsta divljih trava. A pseudo-nauku mogu da osetim sa 76km.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 1.3k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Lepo je kada lokalna samouprava dobro funkcionise kao u Cacku. Slozice se valjda svi koji su protiv jake, centralizovane drzave?

 

 

Ne manipuliši liberalizmom, ovo kada lokalna samouprava funkcioniše kao u Čačku je jaka država.  Mi smo protiv toga da država zabranjuje i "forsira" određenu hranu, bilo da se to radi na nivou cele države, ili preko lokalne samouprave (koja je i sama država).

 

Ovo je tipičan "jaka država" problem.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne manipuliši liberalizmom, ovo kada lokalna samouprava funkcioniše kao u Čačku je jaka država.  Mi smo protiv toga da država zabranjuje i "forsira" određenu hranu, bilo da se to radi na nivou cele države, ili preko lokalne samouprave (koja je i sama država).

 

Ovo je tipičan "jaka država" problem.

 

Заправо овим постом показујеш да везе немаш шта је јака држава.

 

Да локална скупштина има надлежности да донесе овако нешто, то опет не би говорило ништа о томе је ли држава јака или не, само би говорило да је држава децентрализована.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја сам жена, то вам гарантујем... И као таква наравно волим квалитетне италијанске ципеле например.

Оне су наравно скупе.

Е сад имају и оне јевтине кинеске,пластичне или већ какве.

Оне су наравно јевтине.

Па могу да бирам. Квалитетне и скупље, или јевтине и бофлук, уз то и контаминиран, ко зна од чега се праве ове кинеске. Од

коже нису.

Е тако и храна. Јевтина и убитачна или скупља а квалитетна.

Да ли су Кинези бофлуком освојили свет? јесу.

Да ли су обезвредили све наше и европске стандарде. јесу.

Тако има и неки ланац трговински Лидл ваљда. Не знам чији је, али причали ми људи да ту има мало врста намирница али да су четвороструко јевтиније од других. Кажу да ту можеш да купиш 4 паковања сладоледа од кила, за једно фрикомово паковање.

Па нема џабе ни код бабе, каже народ. Али има у Лидлу.

Е то ти је бато ГМО храна. Па сиротињо навали.

Moram da te razocaram u vezi "talijanskih cipela" 70% ih je MADE IN CHINA a one koje se proizvode ovde tesko da su ispod 200 € , najmanje.

Lanac prodavnica LIDL postoji i ovde. Neko vreme sam izbegavala da tamo kupujem bilo sta, predrasuda, dok nisam shvatila da oni prodaju proizvode koji nisu losijeg kvaliteta vec koji nisu "brendirani". Mada imaju i takvih, pa npr. Milka cokolada kod njih kosta 1,09€ a u susednom marketu ista kosta 1,35€ itd.

Sve sto dise neka hvali Gospoda !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Заправо овим постом показујеш да везе немаш шта је јака држава.

 

Да локална скупштина има надлежности да донесе овако нешто, то опет не би говорило ништа о томе је ли држава јака или не, само би говорило да је држава децентрализована.

 

 

Ostavi me schoolbook definicija,  mi smo protiv da država može tj. da ima mogućnost to da radi, bilo da je preko republičke skupštine ili skupština grada Čačka/Vršca/Čučimirovaca.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mene je pocela da smara ta prica o BIO i GMO od kada su poceli da se pojavljuju svakakvi proizvodi sa etiketom BIO. Pa sad prave BIO sampone za kosu, BIO paste sa zube, BIO kreme za lice, BIO piva, odeca sacinjena od BIO pamuka .... Mislim da je samo rec o borbi za potrosaca od strane GMO i BIO ( organskih) kompanija.

Mada pitam se samo kada ce da mi izraste trece uvo ili jos jedan nos :)

Sve sto dise neka hvali Gospoda !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mene je pocela da smara ta prica o BIO i GMO od kada su poceli da se pojavljuju svakakvi proizvodi sa etiketom BIO. Pa sad prave BIO sampone za kosu, BIO paste sa zube, BIO kreme za lice, BIO piva, odeca sacinjena od BIO pamuka .... Mislim da je samo rec o borbi za potrosaca od strane GMO i BIO ( organskih) kompanija.

Pitam se samo kada ce da mi izraste trece uvo ili jos jedan nos :)

 

 

I opet nekako okriviste te strane firme, a posredi je nasilna uzurpacija tržišta od strane domaćih proizvođača i wannabe monopolista, udruženih sa naučnicima/"naučnicima" koji će da kažu ono što njima treba, zbog čega su naravno ovde proizvodi skupi itd.

 

A fora sa GM stvarima je što je to nova tehnologija i što je kvalitetno, zdravo i uz to još i jeftinije od ostalog (daleko bolji odnos cena/kvalitet).  Kao kada bi udruženje kočijaša pre 150ak godina ubeđivalo javnost o svom zlu i štetnosti povezanom sa motorom sa unutrašnjim sagorevanjem, skupštine "da bi zaštitile populaciju" donose odluke da se oni zabranjuju, delom jer ne znaju mnogo o njima, delom jer se plaše, delom zbog sistematskog laganja i dezinformisanja i delom zbog ekonomskog interesa određenih grupa.  U svakom slučaju, to ima najmanje veze sa tim da li su ti motori stvarno toliki užas, a sve i da jesu, te zabrane nisu zbog toga.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Moram da te razocaram u vezi "talijanskih cipela" 70% ih je MADE IN CHINA a one koje se proizvode ovde tesko da su ispod 200 € , najmanje.

Lanac prodavnica LIDL postoji i ovde. Neko vreme sam izbegavala da tamo kupujem bilo sta, predrasuda, dok nisam shvatila da oni prodaju proizvode koji nisu losijeg kvaliteta vec koji nisu "brendirani". Mada imaju i takvih, pa npr. Milka cokolada kod njih kosta 1,09€ a u susednom marketu ista kosta 1,35€ itd.

 

  Морам ти рећи да си и ти мене разочарала.Није поента где се производе ципеле.Већ по каквим стандардима. Зар хоћеш да кажеш

  да је ципела то што смрди на твора после неколико обувања, или отпадне ђон после две три кише.

  Ваљда схваташ да сам само дала промер Лидла.

  Нисам у њему куповала јер у мом крају не постоји Лидл или нешто слично са тако ниским ценама. Рекоше ми људи који су летовали у Црној Гори да тамо има та радња и да је већином слабо снабдевена.

  Ја нисам ишла годинама на летовање и сигурно је да нећу куповати у Лидлу или сличном башибозлуку само да бих себи обезбедила некакав лажни стандард, већ бих се радије борила да се задржи здрав и традиционалан начин живота за који знам да

  је потпуно у реду.

  Као што знам да и ГМО сигурно није у реду.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  Као што знам да и ГМО сигурно није у реду.

 

 

Na osnovu čega ste to zaključili? 

Ja nisam primetio, a da jesam, bio bih prvi da to kažem, a znam ponešto i o nauci oko toga, pa ako nije problem, voleo bih da čujem.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Морам ти рећи да си и ти мене разочарала.Није поента где се производе ципеле.Већ по каквим стандардима. Зар хоћеш да кажеш

да је ципела то што смрди на твора после неколико обувања, или отпадне ђон после две три кише.

Ваљда схваташ да сам само дала промер Лидла.

Нисам у њему куповала јер у мом крају не постоји Лидл или нешто слично са тако ниским ценама. Рекоше ми људи који су летовали у Црној Гори да тамо има та радња и да је већином слабо снабдевена.

Ја нисам ишла годинама на летовање и сигурно је да нећу куповати у Лидлу или сличном башибозлуку само да бих себи обезбедила некакав лажни стандард, већ бих се радије борила да се задржи здрав и традиционалан начин живота за који знам да

је потпуно у реду.

Као што знам да и ГМО сигурно није у реду.

Nisi me razumela. Proslo je vreme "kvaliteta" zivi se brzo i "jeftino" na zalost. Da banalizujem, vise niko ne pravi cipele koje ces nositi 3 sezone jer ako tako razmislja i radi zatvorice fabriku ubrzo. Velika je konkurencija, prilagodjavanje trendovima, niske cene, los kvalitet ... Primer : kupila sam detetu Geox patike 75€ poznata italijanska firma, nakon 7 dana popucali konci ?! Naravno, napravljene su u Kini po Geox standardu.

Mislila sam da GMO nije u redu, ali sam onda u jednom marketu imala BIO banane za 1,79€ a u drugom su za istu cenu prodavane "obicne" i tako u nedogled nekoliko godina, razne nelogicnosti, kupovina sa oznakom BIO .... Umorilo me je sve to. Hocu da kazem da su prevaranti i jedni i drugi.

Sve sto dise neka hvali Gospoda !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Omg lepo funkcioniše, kada bi se lepo sredili, barem one rupe po putevima da srede. Nego navalili na GMO. 

 

Лако бисмо са рупама по путевима, него су рупе у главама огроман проблем.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ostavi me schoolbook definicija,  mi smo protiv da država može tj. da ima mogućnost to da radi, bilo da je preko republičke skupštine ili skupština grada Čačka/Vršca/Čučimirovaca.

Pa objasni mi onda kako zamisljas decentralizovanu drzavu?

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

U ovoj zemlji su najveći problemi GM hrana, gej parada i geopolitička pitanja izgleda.

U Cacku su resili jedan od ta tri problema. Jos da se rese peskirica i mogu mirno da se bave geopolitikom ... omiljenom srpskom temom ...

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...