Jump to content

Оцени ову тему


Препоручена порука

Признајем да нисам ишчитала тему. Али могу да кажем да није лако. Боже опрости, понекад помислим да би ми живот био једноставнији да сам атеиста. Лакше бих доносила неке одлуке. И не би ме толико изједали осећаји гриже савести због тога што сам више пута повредила Христа.

"Што се човек присније сједињује с Господом бива мудрији, а самим тим и срећнији."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 1.1k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

 

Da, nije nam lako, ali nije nam ni obecano da ce biti lako… svakako da bi lakse donosila odluke da si ateista, ali ne zaboravi da se borimo za zadobijanje vecnog zivota u Hristu! A sto se tice grize savesti - I to je lekovito za nas, jer nam je Crkva darovala svete tajne kroz koje se sjedinjujemo sa jedinim potrebnim - Hristom Spasom! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ima jedna stvar koju ne bi trebalo zanemariti.Onaj osećaj kada ti pre pomogne i više te poštuje neko ko je izvan Crkve,nego neko ko je u Crkvi.Mislim da je to u stvari ključna tema,i da zajednica (crkvena) to ne vidi kao problem.

Нифада :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 59 минута, Нифада рече

Ima jedna stvar koju ne bi trebalo zanemariti.Onaj osećaj kada ti pre pomogne i više te poštuje neko ko je izvan Crkve,nego neko ko je u Crkvi.Mislim da je to u stvari ključna tema,i da zajednica (crkvena) to ne vidi kao problem.

Naravno,imai karikiranja na temu žene u Crkvi,pa se žena u Crkvi neretko poistovećuje sa monahinjom,,pa ili je monahinja ili je žena kojoj je sve dozvoljeno,kao da između te dve krajnosti nema ništa drugo

Нифада :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 9 months later...

Bez obzira na pol, iskustvo kroz učešća u crkvenom horu mi uvek govori o jednoj divnoj porodici divnih ljudi različitih profila. Ja sam neko ko se kroz muziku priklonio crkvi, i zahvalna sam na tome, jer sam pre svega osetila šta znače pravi ljudi pre svega oko sebe... :)

Послато са HUAWEI Y625-U21 користећи Pouke.org мобилну апликацију

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...

Дође једна млада мајка са двоје деце, онако, кад се шетају градом неким послом, наврате у храм. Каже мати: - Ми тако дођемо да целивамо иконе, па кући.

Једна девојчица увек носи са собом и луткицу. Мирна је док је мирна а онда разгледа, певуши...Друга девојчица проходава, па се занесе..њој та равнотежа сад најбитнија. Свуда, па и у храму.

Не прија ми кад жене у цркви тумаче као бабе, или као оне преподобне, или као оне са марамама јал јок..Смета му то. Осећам да није истинито. Чак и кад је шала (ако је).

И не знам да ли као верник морам бити супер ултра гига савршени теолог(теолошкиња), да бих могла веровати. Студије сам завршила давно. Пола столећа сам прешла предавно.

Ваљда нешто дође и са годинама. 

А ето, кад видим ту младу мајку, мени доста. Знам да смо сви заједно, и леви и десни, и маштари и неми...делити се можемо до у бесконачност. Само, мени то није на корист.те деобе ....Храм нас спаја.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 4 months later...

A sta je onda on bez zene?

Mlati gluposti.

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 4 years later...
On 22. 10. 2019. at 21:48, ines рече

....jedan iguman je rekao: žena bez muža je obična skalamerija 

Odavno nisam posetila ovu temu. Ovo što pročitah upravo je strašno. Gospod odlučuje da li nekoj ženi treba i kada poveriti muža na čuvanje. Ja se uopšte ne kajem što sam se po mišljenju malograđana kasno udala. Jesam "duže" čekala, ali sam hvala Bogu dobila dobrog čoveka. Možda kao nagradu za strpljenje. Kada sam se porodila imala sam godina koliko moja pokojna tetka kad joj se rodio unuk. I ponosna sam na svog sina.

"Што се човек присније сједињује с Господом бива мудрији, а самим тим и срећнији."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I da, ponekad jeste teško biti žena u Crkvi, ali je divno.

 

"Што се човек присније сједињује с Господом бива мудрији, а самим тим и срећнији."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...