Jump to content

RON PAUL - алтернатива?

Оцени ову тему


uros

Да ли је Ron Paul представља суштинску алтернативу досадашњем приступу вођења политике и економије САД?  

27 члановâ је гласало

  1. 1. Да ли је Ron Paul представља суштинску алтернативу досадашњем приступу вођења политике и економије САД?

    • Да, у потпуности
      14
    • Да, углавном
      8
    • Не, углавном
      2
    • Не, нимало
      3


Препоручена порука

TEA (Taxed Enough Already) Party је веома разнолик покрет у коме има свакаквих мишљења, а обједињује их само идеја о минималној држави.

Sad kad rece to setih se jednog govora Ron Pola sto sam odgledao. Kaze lepo covek (parafraza): "medju vama sigurno ima neistomisljenika po mnogim pitanjima. "Heck", siguran sam da ima i po koji anarhista. Ali i nije poenta da svi imamo ista misljenja oko svega. Poenta je da se slazemo oko najbitnijih stvari: ustav, individualne slobode (koje garantujemo jedni drugima cak i ako se ne slazemo oko mnogih pitanja), i protivljenje tiraniji."
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 578
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

И оно што ми иде на живце код америчких конституционалиста, укључујући и Пола, је што оне минимизирају Вашингтон (и треба), а брига их да ли ће појединачне државе да буду слободарске.

Pa cekaj, mora korak po korak, ne moze sve odjednom. Za pocetak da se vrati drzavama nadleznost, pa onda kad drzave budu pocele da bivaju totalitarne, onda cemo da razgovaramo o njima. Za sad je stvar obrnuta: Vasington je ultra-totalitaran a drzavama se svakodnevno oduzima politicka (i juridicka) snaga.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

TEA (Taxed Enough Already) Party је веома разнолик покрет у коме има свакаквих мишљења, а обједињује их само идеја о минималној држави.

Sad kad rece to setih se jednog govora Ron Pola sto sam odgledao. Kaze lepo covek (parafraza): "medju vama sigurno ima neistomisljenika po mnogim pitanjima. "Heck", siguran sam da ima i po koji anarhista. Ali i nije poenta da svi imamo ista misljenja oko svega. Poenta je da se slazemo oko najbitnijih stvari: ustav, individualne slobode (koje garantujemo jedni drugima cak i ako se ne slazemo oko mnogih pitanja), i protivljenje tiraniji."

То је мало лицемерно, јер међу њима има брдо ксенофоба и фашиста. Ако ме неко мрзи из дна душе, то није никакво различито мишљење, него мржња. Наравно да има право на то, али један председнички кандидат не би смео то да подводи под разлике у мишљењу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И оно што ми иде на живце код америчких конституционалиста, укључујући и Пола, је што оне минимизирају Вашингтон (и треба), а брига их да ли ће појединачне државе да буду слободарске.

Pa cekaj, mora korak po korak, ne moze sve odjednom. Za pocetak da se vrati drzavama nadleznost, pa onda kad drzave budu pocele da bivaju totalitarne, onda cemo da razgovaramo o njima. Za sad je stvar obrnuta: Vasington je ultra-totalitaran a drzavama se svakodnevno oduzima politicka (i juridicka) snaga.

Гледај брате, ја говорим пре свега о мржњи. Нико нормалан не може да подржи слободу Алабаме да се тако понаша према живим људима.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Te delikatnosti (Alabama zakoni itd.) ne znam. I naravno, mrznja je sustinski suprotstavljena Polovim osnovnim nacelima, _ali_ on nije mislio na to kada je to rekao nego na neka vruca pitanja kao sto su abortus, gej brakovi, itd. Uostalom, ako te neko mrzi a spreman je da polozi svoj zivot (u ekstremnoj varijanti) da zastiti tvoje misljenje, kakva je onda to "mrznja"?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Radi se o tome da postoje prioriteti. Prioritet broj jedan je da se svi slozimo da je svako slobodan da radi sta hoce dokle god ne krsi slobodu nekog drugog. Ako smo tu stavku stavili ispod pojasa, onda nema problema. Problem je sto osnovne stvari koje su temelj slobodnog drustva konstantno bivaju preispitavane i ljudi ih u ogromnom broju uopste nisu svesni. Sta da radi Pol ako na njegov miting dodje neki kreten koji bi zeleo da poubija sve meksikance? Tu nije problem Pol nego je problem sto taj kreten nema veze sa programom koji nudi Pol inace uopste ne bi dosao tu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Te delikatnosti (Alabama zakoni itd.) ne znam. I naravno, mrznja je sustinski suprotstavljena Polovim osnovnim nacelima, _ali_ on nije mislio na to kada je to rekao nego na neka vruca pitanja kao sto su abortus, gej brakovi, itd. Uostalom, ako te neko mrzi a spreman je da polozi svoj zivot (u ekstremnoj varijanti) da zastiti tvoje misljenje, kakva je onda to "mrznja"?

Брате, немој молим те да се правиш да не знаш каква је заиста Републиканска партија данас у реалном животу...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Te delikatnosti (Alabama zakoni itd.) ne znam. I naravno, mrznja je sustinski suprotstavljena Polovim osnovnim nacelima, _ali_ on nije mislio na to kada je to rekao nego na neka vruca pitanja kao sto su abortus, gej brakovi, itd. Uostalom, ako te neko mrzi a spreman je da polozi svoj zivot (u ekstremnoj varijanti) da zastiti tvoje misljenje, kakva je onda to "mrznja"?

Брате, немој молим те да се правиш да не знаш каква је заиста Републиканска партија данас у реалном животу...

Pa.. ono sto znam je da se Pola vise plase sami republikanci nego bilo ko drugi. Jer zamisli, on se usudio da preispita osnovna nacela te stranke i nasao da danasnja njena politika nema blage veze sa njenom tradicijom. To mi je dovoljno facenew22222222
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Te delikatnosti (Alabama zakoni itd.) ne znam. I naravno, mrznja je sustinski suprotstavljena Polovim osnovnim nacelima, _ali_ on nije mislio na to kada je to rekao nego na neka vruca pitanja kao sto su abortus, gej brakovi, itd. Uostalom, ako te neko mrzi a spreman je da polozi svoj zivot (u ekstremnoj varijanti) da zastiti tvoje misljenje, kakva je onda to "mrznja"?

Брате, немој молим те да се правиш да не знаш каква је заиста Републиканска партија данас у реалном животу...

Pa.. ono sto znam je da se Pola vise plase sami republikanci nego bilo ko drugi. Jer zamisli, on se usudio da preispita osnovna nacela te stranke i nasao da danasnja njena politika nema blage veze sa njenom tradicijom. To mi je dovoljno facenew22222222

Ма лепо, а ко ће људе да заштити од шерифа Арпаја? Он се баш позива на то да нема шта Вашингтон да му се меша у посао.

http://en.wikipedia.org/wiki/Joe_Arpaio

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Te delikatnosti (Alabama zakoni itd.) ne znam. I naravno, mrznja je sustinski suprotstavljena Polovim osnovnim nacelima, _ali_ on nije mislio na to kada je to rekao nego na neka vruca pitanja kao sto su abortus, gej brakovi, itd. Uostalom, ako te neko mrzi a spreman je da polozi svoj zivot (u ekstremnoj varijanti) da zastiti tvoje misljenje, kakva je onda to "mrznja"?

Брате, немој молим те да се правиш да не знаш каква је заиста Републиканска партија данас у реалном животу...

Pa.. ono sto znam je da se Pola vise plase sami republikanci nego bilo ko drugi. Jer zamisli, on se usudio da preispita osnovna nacela te stranke i nasao da danasnja njena politika nema blage veze sa njenom tradicijom. To mi je dovoljno facenew22222222

Ма лепо, а ко ће људе да заштити од шерифа Арпаја? Он се баш позива на то да нема шта Вашингтон да му се меша у посао.

http://en.wikipedia.org/wiki/Joe_Arpaio

Kakve on blage veze ima sa Ron Polom? Sam si video da je broj negativnih komentara daleko prevazisao broj pozitivnih na dailypaul-u (link si postavio nedavno).

I opet, stvari imaju prioritete. Zapravo _jedina_ stavka Polovog programa sa kojom se ja licno ne slazem (iako razumem njegove argumente) je upravo ta - ilegalna emigracija. Ali buduci da je ceo ostatak njegove price do te mere fenomenalan i superioran u odnosu na drugu ponudu da ja prosto ne mogu da verujem da se u politici (bilo kojoj politici) jedne zemlje (a da ne pricamo da je u pitanju najmocnija zemlja sa totalitarnom vladom - imperija) uopste pojavio do te mere dosledan covek sa stavovima koji su bazirani na najsavrsenijim tekovinama ljudskih socijalnih zajednica u istorji.

Uostalom naveo sam ti vec citat iz njegove knjige gde on sam lepo kaze da u idealnom svetu ne postoje granice sto posredno znaci da bi svi meksikanci mogli sutra da se presele u LA a da on ne bi imao nista protiv (kada bi bili blize tom idealnom drustvu). Ali buduci da mi zivimo u svetu koji je daleko od idealnog slobodarskog drustva, mora da se ide korak po korak. Prioriteti. Ilegalna emigracija u Americi trenutno predstavlja _izmedju ostalih stvari_ ogroman ekonomski problem. Utoliko kapiram njegov program da prvo treba da resimo probleme i iz osnove transformisemo drustvo pa cemo onda polako da vidimo u kom pravcu da idemo da bi se sto brze priblizili tom idealnom drustvu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I jedno pitanje: kad bi sutra mogao da pobedi 1. neki kandidat koji bi u programu imao ovo sto ima Pol: da odmah istog momenta povuce svu Americku vojsku nazad u SAD (ukljucujuci Libiju, Afganistan, Irak, Japan, Nemacku, Kosovo, itd.) ali da istovremeno pokrene program za deportovanje ilegalnih imigranata ili 2. neko kandidat koji bi nastavio imperijalne ratove i ostavio vojsku u pomenutim bazama u inostranstvu (bilo rata ili ne), za koga bi ti glasao? (pod uslovom da bi i jedan i drugi _sigurno_ ispunili svoje obecanje)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ja prosto ne mogu da verujem da se u politici ... uopste pojavio do te mere dosledan covek sa stavovima koji su bazirani na najsavrsenijim tekovinama ljudskih socijalnih zajednica u istorji.

Заиста делим запрепашћење. Too good to be true, што би рекли...

Што се имиграције тиче он је човек реалан, као што каже - једноставно је немогуће да опколиш и депортујеш десет милиона људи чак и када би хтео. Али зато има намеру да војску коју повуче из белог света постави на границу и спречи даљу илегалну имиграцију.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...