Jump to content

Напето на форуму а око Косова и Метохије

Оцени ову тему


Препоручена порука

врло низак коментар, а сестра је очигледно неупућена и исто толико емотивно упуштена у дијалог око озбиљних ствари  0110_hahaha

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 296
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

P.S. Đorđe reče da mu je ideal mučeništvo. Pa da, naš narod voli da bude žrtva, da se pati...jedan kontinuirani mazohizam za posmatranje. Lepo je pokojni Jovan Rašković rekao da je srpski narod lud (čak nam je dodelio kolektivnu dijagnozu) :D

Извини, мислио сам да си хришћанка. Тако да сам сигурно луд за тебе, као и остали православни хришћани, који са радошћу страдају за Христа.

Ti ne stradaš radi Hrista! Kad ćete već jednom da odvojite hrišćanstvo od pripadnosti naciji???

Ah, da, tebi je čast biti huligan, sad videh tvoj potpis... :(.gif' class='bbc_emoticon' alt='0110_hahaha' />

Далеко сам ја од хулиганства, него потпис само говори о систему вредности у данашњем друштву. Да је боље бити хулиган, него педер, полтрон, "курва" (која продаје себе и своје идеале зарад своје удобности).

А ти би радо страдала за Христа, али нећеш да страдаш за Србију? Па ништа, ти се одрекни свог имена, мислим да би те Хрвати без проблема примили у своје редове, пошто си рођена тамо. И бићеш мирна. По мени су сви мученици земље српске, истовремено и Хришћански мученици, од Јасеновца и Јадовна, до Милице Ракић и деце из Гораждовца, жетеоца из Старог Грацког и осталих Косовских и Метохијских мученика. По теби су вероватно и отац Харитон косовски и Платон бањалучки национални мученици, а не Христови?

Na koga se odnosi ona pogrdna reč? 0102_laugh Kad odgovoriš, možemo dalje da razgovaramo.

Не односи се на тебе, није лично, него уопштено, генерално. Извини ако је звучало лично.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

LOL Kako The Little Perica zamišlja rat. 20 godina niste mogli da kontrolišete KiM, sad ćete za 3 dana da "stavite pod kontrolu" 2 mil. do zuba naoružanih, neprijateljski raspoloženih i ratu sklonih ljudi... da, da

Јел ти имаш тли године..

Шта лупаш бре..

КиМ је контролисан од када је краљевска војска вратила КиМ у Србију...осим део за време 2 светског рата..а и тада су Срби нападали арбанасе и балисте где год су могли..

арбанаси нису смели да писну...ни тада ни данас...осим ако није одмер 1 Србин на према 1000 арбанаса

а нема ни милион арбанаса ..а не 2 милона...

Magen VeLo Yera'e

מגן ולא יראה‎,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

bas mi se povraca  iako nisam trudna -dok svi raspravljaju  i dok svako nekome nesto iz mrznje  oce oteti zabraniti -svi su zemlje zeljni i prostora samo i moci-http://www.youtube.com/watch?v=tC7fLWaeUkw ovaj video je jako tuzan da se zabrani prica i postojeci problem-

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Posto ne smem licno da prozovem pojedince. Vidim ovde dosta onih koji su za rat. da pitam ima li neko od njih da se prijavi u dobrovoljce; ja placam put u Zubin Potok.  0442_feel prstgore

A ti si Hriscanin i zelis da sledis Hrista?

Platim i ja tebi kartu do pustinje, tamo lepo ispraznis dzepove, ostavis kola, skines sve sa sabe osim jedne kosulje i sandala i sretan put. Ostatak zivota provedes u molitvi.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мрвице извини, али народ који је вијековима живио на својим имањима широм Хрватске, БиХ и Космета је убијан, протјериван, силован, мучен, касапљен ради продаје органа и шта све управо из разлога што се није одрекао Христа и православне вјере.

По теби и твојој логици је и један свети Ђорђе чисти лудак и мазохиста, јер је из чиста мира усред Диоклецианових иживљавања над хришћанима изјавио да је и сам хришћанин и преживио мучења до смрти.

Свети Ђорђе није био припадник заједнице која је у то време наступала као друштвена и политичка група која има неке своје овоземаљске, правне, материјалне, односно политичке интересе у оквиру Римске империје.

Срби са којима упоређујеш овог исповедника и мученика, поред тога што су традиционалистички везани за православље, у историји наступају као група која има политичке интересе. Дакле, искључиви интерес Срба није да страдањем задобије Вечни живот, као што је то био ''интерес'' Светог Ђорђа, него да обезбеди и осигура своје политичко стање овде на земљи.  

Зато ми се чини да српске жртве не могу аутоматски бити и хришћански мученици, изузев оних који су у мучној систуацији, у којој су се нашли, додатно убијени и због мржње према Христу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Svaki mucenik namucen pravde radi je mucenik Hristov, jer nema pravde mimo i izvan Hrista.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Svaki mucenik namucen pravde radi je mucenik Hristov, jer nema pravde mimo i izvan Hrista.

Неки Србин намучио неког хоџу и пошто нема правде мимо и изван Христа, хоџа је мученик Христов. Јел'?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Колико волим људе који се одричу нечега што није његово?Чекај одакле некоме(Мрвици) право да се пита за туђе животе на Космету?Па ја имам имање доле,шта требам да им га оставим?Доле ми ради мајка,битно да ћеш ти радити у Канади,е то је битно. :krstix:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Svaki mucenik namucen pravde radi je mucenik Hristov, jer nema pravde mimo i izvan Hrista.

Неки Србин намучио неког хоџу и пошто нема правде мимо и изван Христа, хоџа је мученик Христов. Јел'?

Nema potrebe da se pravis nevest, znas dobro na sta mislim... ovde je situacija sasvim realna i vec mnogo puta vidjena - srbe su tukli i mucili mnogo puta cak i u najnovijoj istoriji, a ovo sa odzom se nije desilo nikad, tako da je naivno i cak bezobrazno da se takav laz-primer koristi u razumnom razgovoru...

Nego da pitam ja tebe - sta je recimo sa svim onim zverski ubijenim vijetnamcima, avganistancima (najnoviji snimci) i ostalim koji eto ne pripadaju krstenim narodima - mogu li oni da budu Hristovi mucenici po tebi (ako su stradali pravde radi, razume se) ili ne?

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мрвице извини, али народ који је вијековима живио на својим имањима широм Хрватске, БиХ и Космета је убијан, протјериван, силован, мучен, касапљен ради продаје органа и шта све управо из разлога што се није одрекао Христа и православне вјере.

По теби и твојој логици је и један свети Ђорђе чисти лудак и мазохиста, јер је из чиста мира усред Диоклецианових иживљавања над хришћанима изјавио да је и сам хришћанин и преживио мучења до смрти.

Дакле, искључиви интерес Срба није да страдањем задобије Вечни живот, као што је то био ''интерес'' Светог Ђорђа, него да обезбеди и осигура своје политичко стање овде на земљи.  

Зато ми се чини да српске жртве не могу аутоматски бити и хришћански мученици, изузев оних који су у мучној систуацији, у којој су се нашли, додатно убијени и због мржње према Христу.

:krstix: Još malo pa će ispasti da su Srbi odabrani Božji narod a to već vodi u kolektivni fanatizam i totalno iskrivljenu sliku hrišćanstva.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne ispada to tako, nego to jeste tako.

Zahvaljujući našim hrabrim i Svetim precima, njihovom mučeništvu i stradanju, mi jesmo

izabrani Božji narod, i Bog nas voli i usmjerava jer je sušta ljubav, poput dobrog roditelja.

On će uvjek biti uz nas i Njegova milost.

Mogao je sveti Knez Lazar, tada, se privoliti zemaljskom carstvu, i danas nas više nebi bilo.

On je izabrao nebesko od tada pa do vijeka.

Koje ćemo mi iazbrati pojedinačno ili kolektivno, vreme pokazuje.

Ja, lično, uvjek uz Hrista i svoj narod.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

........................................

:krstix: Još malo pa će ispasti da su Srbi odabrani Božji narod a to već vodi u kolektivni fanatizam i totalno iskrivljenu sliku hrišćanstva.

Svi koji su Crkva su odabrani Bozji narod, novi Izrailj, pa tako i Srbi koji su Crkva, imas nesto protiv mozda?

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne ispada to tako, nego to jeste tako.

Zahvaljujući našim hrabrim i Svetim precima, njihovom mučeništvu i stradanju, mi jesmo

izabrani Božji narod, i Bog nas voli i usmjerava jer je sušta ljubav, poput dobrog roditelja.

On će uvjek biti uz nas i Njegova milost.

Mogao je sveti Knez Lazar, tada, se privoliti zemaljskom carstvu, i danas nas više nebi bilo.

On je izabrao nebesko od tada pa do vijeka.

Koje ćemo mi iazbrati pojedinačno ili kolektivno, vreme pokazuje.

Ja, lično, uvjek uz Hrista i svoj narod.

Znači, mi smo povlašćena nacija pred Bogom? :krstix: Nisam znala, hvala na obaveštenju 4chsmu1

P.S. Tako priča i moj kum koji je opsednut time da smo mi nebeski narod, mučenici Božji i znaš šta je bilo s njim? Skroz je otišao u paranoju i flipnuo je skroz ;)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...