Jump to content

Православље и либертаријанизам

Оцени ову тему


  

63 члановâ је гласало

  1. 1. Liberalizam = nacionalna i državna izdaja?

    • Da, izdaja je
      24
    • Ne, nije izdaja
      32
    • Ne znam
      7


Препоручена порука

Да бре. И кад после тестираш децу ко зна више о Венери, Сунчевом систему, анатомији, генетици, ћелијама, имуном и нервном систему и свему осталом - homeschooleri имају дупло боље резултате.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да бре. И кад после тестираш децу ко зна више о Венери, Сунчевом систему, анатомији, генетици, ћелијама, имуном и нервном систему и свему осталом - homeschooleri имају дупло боље резултате.

Имају, како да не. Дрхте од страха кад на универзитету сазнају да су биљке настале после Сунца. Дај бре, Звонко, мани ме те приче. Ови ментални болесници су за жестоке законске санкције.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Иначе, има пуно homeschoolersa који су атеисти или неких других уверења. Нису сви "креационисти" и слично.

Опет, да не скренемо тему без потребе - тражимо доказ да је "ограничење слободе" у овом случају "ефикасније", а не индивидуално "саблажњавање" овим или оним. Дајте конкретно податке или објашњење које доказује да када забраниш људима да нешто уче то буде "ефикасније"?

Мада и не знам како ћеш да забраниш родитељу да код куће дете учи шта год жели. Ишло оно у школу или не...

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Иначе, има пуно homeschoolersa који су атеисти или неких других уверења. Нису сви "креационисти" и слично.

Опет, да не скренемо тему без потребе - тражимо доказ да је "ограничење слободе" у овом случају "ефикасније", а не индивидуално "саблажњавање" овим или оним. Дајте конкретно податке или објашњење које доказује да када забраниш људима да нешто уче то буде "ефикасније"?

Мада и не знам како ћеш да забраниш родитељу да код куће дете учи шта год жели. Ишло оно у школу или не...

Ја нисам против хоумскулинга...

Шефе, који ти је враг?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Било би интересантно видети тест ко зна више о теорији еволуције... :)

fmqmtx fmqmtx fmqmtx fmqmtx fmqmtx fmqmtx fmqmtx fmqmtx

Па верујем да би било ударања главом о под кад би се видели резултати...

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мада и не знам како ћеш да забраниш родитељу да код куће дете учи шта год жели. Ишло оно у школу или не...

Или обавезан тест или (ако ти се баш не свиђа, ако је такав тест насиље попут возачког испита), кад тад ће ти психићи долијати. Узми некога ко децу не храни како треба. Лепо лекар открије, тужи родитеље и следе санкције. Исто тако, ја сам асистент на факултету. Неко од тих ефикасно школованих крене да ми хистерише на вежбама (или откријим њихову ефикасност још на пријемном испиту) и ја тужим родитеље који дебело награбусе, па нек после прерачунају остали лудаци да ли ће им се исплатити да буду тако ефикасни у будућности.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја нисам против хоумскулинга...

Па ок, али си против тога да родитељи имају слободу избора. И даље не видех доказ да је то "ефикасније" у било ком погледу.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па верујем да би било ударања главом о под кад би се видели резултати...

Ало бре, 50% Американаца верује да је човек створен у једном тренутку и оваквом готовом облику пре 6000 година. Када прочиташ ове креационистичке линкове које сам ти горе оставио, видећеш да први ти креационисти не разумеју еволуцију уопште или пак свесно лажу. Како замишљаш да ће дете чија се глава пуни тим бљувотинама успети да ишта зна о еволуцији? Којом магијом, леба ти? Могуће је да ови други неће знати ништа, свакако. Али ови кућни могу само да знају још горе. Уосталом, прочитај твој сопствени потпис, само уместо новина стави ове креационистичке бљувотине.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Исто тако, ја сам асистент на факултету. Неко од тих ефикасно школованих крене да ми хистерише на вежбама (или откријим њихову ефикасност још на пријемном испиту) и ја тужим родитеље који дебело награбусе, па нек после прерачунају остали лудаци да ли ће им се исплатити да буду тако ефикасни у будућности.

Твој посао је да их испитујеш да ли знају то што си их учио и да их на основу тога оцењујеш. Шта они мисле и верују апсолутно није твој проблем.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ало бре, 50% Американаца верује да је човек створен у једном тренутку и оваквом готовом облику пре 6000 година. Када прочиташ ове креационистичке линкове које сам ти горе оставио, видећеш да први ти креационисти не разумеју еволуцију уопште или пак свесно лажу. Како замишљаш да ће дете чија се глава пуни тим бљувотинама успети да ишта зна о еволуцији? Којом магијом, леба ти? Могуће је да ови други неће знати ништа, свакако. Али ови кућни могу само да знају још горе. Уосталом, прочитај твој сопствени потпис, само уместо новина стави ове креационистичке бљувотине.

Као што сам рекао - ти имаш испит на ком провераваш да ли знају то што си их учио. Шта они верују како је створен човек is none of your business. Твој посао није да обликујеш нечији поглед на свет већ да га научиш то конкретно шта предајеш - органску хемију, генетику или шта већ.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Твој посао је да их испитујеш да ли знају то што си их учио и да их на основу тога оцењујеш. Шта они мисле и верују апсолутно није твој проблем.

Ја им и не оцењујем веровање, него незнање које имају због свесног заглупљивања (злостављања) и не оцењујем само знање које су добили од мене, него и знање пре тога ваљда. Ово је твој патетичан покушај да мешаш веру и знање. Ја им нећу рећи да Бог није створио свет да Христос није васрсао, него ћу им рећи (на пример) да људско тело уопште нема савршен дизајн, да је то чињенично нетачна тврдња и тужити родитеље који су их намерно ускраћивали за образовање. Просто као грашак, Звонко. То нема везе са ускраћивањем слободе, јер само штитим право детета (индивидуалне личности) од злостављања родитеља. Ти имаш право да отвориш приватно обданиште, али немаш право да деци у том обданишту служиш деци ракију. Ствар је идентична. Примети да се чак овде не ради о еволуцији као таквој, него о креационизму као лажи. Ако већ хоће избор у том смислу, онда је боље да им уопште не спомињу еволуцију до факултета, далеко је поштеније.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...