Jump to content

Da li je EU ekonomski odrziva?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Знамо врло добро да док се нису појавили Гејтс и Џобс са идејом персоналног компјутера да је та технологија била резервисана скоро искључиво за војску и Насу (и понеку болницу, мада бих се одмах кладио да је пропорционално то у распону 1:зилоион у односу на војску)

1. Џобс и Гејтс нису финансирали силне теорије без којих апсолутно не бисмо могли да сањамо о компјутерима, па чак ни зачетеке самих технолгоија. Нити могу да замислим неког капиталисту који ће у 19. веку да крене да финансира научнике јер је предвидео да ће стотинак година касније то да резултује рачунарима, који ће одлично да прођу на тржишту.

2. Нигде нисам рекао да би држава боље омасовила технологије од Џобса и Гејтса.

Неразликовање 1 и 2 је твоја типична демагогија, већ виђено.

Нигде нисам рекао било шта против Џобса и Гејтса и капиталистичке привреде. Против сам капиталистичке идеологије и 100% тржишних науке, образовања, културе и здравства. Нигде чак нисам рекао да подржавам мешање државе у тржиште финансија, тако да можеш слободно да нађеш неког другог да га смараш с тим.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Добро људи, опуштено... 0205_whistling

Људи држе новац у банци зато што је тамо сигурнији, што добијају камату (значи сви индиректно инвестирају) и других услуга које банке омогућавају - кредити итд. Људи ће држати новац код куће у кешу једино у случају тоталног распада система и губитка поверења у основне институције као што се то догодило код нас. Ту онда тржишни сигнали не раде, нажалост.

Важна ствар коју је Урош поменуо јесте да ми данас немамо прави новац са златном подлогом. То омогућава држави да опорезује (тј. пљачка) грађане инфлацијом, а "сламарицу" избацује из игре јер ако папирни новац чуваш он само губи вредност. То највише штети управо сиромашнима.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Svaka cast na komentarima drugari! Ne znam ciji komentar pre da lajkujem... :group111:

Btw, ono sto mene interesuje i cime nameravam da se bavim u narednom periodu jeste "ukalkulisavanje" nematerijalnih vrednosti u celu racunicu. Postavlja se pitanje sta je uopste vrednost? Koliko vredi necije slobodno vreme npr.? Ne mogu se ignoristati ljudske npr. duhovne i emotivne potrebe zar ne? Cula sam da su se neki Francuzi bavili tim pitanjem, pa bi bilo lepo da ako neko zna nesto vise o tome da pise...

Sto se tice ekonomije btw, mislim da  je to poprilicno egzaktna stvar jer se sve svodi na to da neki trose vise nego sto zaradjuju pa posle nema ni za one koji su zaradjivali vise nego sto su troslili. Dakle, sistem somehow ne funkcionise jer dozvoljava ovo "presipanje" kao i zamenu realnog novca i transakcija nekim virtuelnim. A sta je to onda drugo, ako li nije "prodavanje magle"? Pitam se dakle, da li  je kapitalizam zaista najmanje lose resenje?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Btw, ono sto mene interesuje i cime nameravam da se bavim u narednom periodu jeste "ukalkulisavanje" nematerijalnih vrednosti u celu racunicu. Postavlja se pitanje sta je uopste vrednost? Koliko vredi necije slobodno vreme npr.? Ne mogu se ignoristati ljudske npr. duhovne i emotivne potrebe zar ne? Cula sam da su se neki Francuzi bavili tim pitanjem, pa bi bilo lepo da ako neko zna nesto vise o tome da pise...

Отворио сам нову тему да не спамујемо ову.

https://www.pouke.org/forum/index.php/topic,15402.0.html

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Btw, ono sto mene interesuje i cime nameravam da se bavim u narednom periodu jeste "ukalkulisavanje" nematerijalnih vrednosti u celu racunicu. Postavlja se pitanje sta je uopste vrednost? Koliko vredi necije slobodno vreme npr.? Ne mogu se ignoristati ljudske npr. duhovne i emotivne potrebe zar ne? Cula sam da su se neki Francuzi bavili tim pitanjem, pa bi bilo lepo da ako neko zna nesto vise o tome da pise...

Отворио сам нову тему да не спамујемо ову.

https://www.pouke.org/forum/index.php/topic,15402.0.html

:group111:

Svaka cast, bas to sam mislila! slava3

Link to comment
Подели на овим сајтовима

eurusdmesecni.png

Uploaded with ImageShack.us

EUR/USD se izgleda zaista nalazi na prekretnici. gornji chart je MESECNI dijagram sa povucenim Fibonacijevim fans linijama (uslovno receno, to su suport/rezistns vrednosti izrazene u vidu trend linija, a imaju fibonacijeve vrednosti 38,2% 50,0% i najvazniji 61,8%). izuzetno lepo se vidi kako je trend ovog para valuta pratio ove linije a onda kada je polako poceo da slabi tacno se zaustavljao i vracao da testira prethodni visi nivo. sada trenutno se bukvalno nalazi na liniji 61,8%. smatra se da ako trend probije tu vrednost (na dole) da je to najdalje sto moze da ode (na dole), tako da ovih dana treba da se vidi da li je taj nivo od 61,8% izdrzao ili ne.

eurusdnedeljni.png

Uploaded with ImageShack.us

na ovom NEDELJNOM dijagramu se vidi kako je i sedmicna cena na samoj liniji. inace ovo ¨busenje¨ koje je vec bilo u Martu linije od 61,8% i ponovno testiranje u Novembru i sadasnja vrednost, jesu normalna ponasanja, jer nikada (odnosno retko kada) se desi da cena ¨prosvira¨ tako znacajne linije, uvek se tu bar malo ¨vrati¨ da testira, ukoliko ne uspe nastavlja pad na dole.

eurusddnevni.png

Uploaded with ImageShack.us

na DNEVNOM dijagramu pravi se jedna formacija ¨trougao¨ koja AKO bude probijena POD ODREDJENIM USLOVIMA bi trebala da oznaci nastavak trenda na gore. ti uslovi bi trebali da budu: da se to probijanje desi upravo u narednih 2-3 dana, da to probijanje bude sa izuzetno velikim volumenom, i da prvi retrejsment samo pipne (sada sa gornje strane) liniju trougla. to bi bilo skolsko ostvarenje paterna za nastavak trenda na gore. medjutim, upravo zato sto je ova formacija previse skolski ¨idealna¨ za nastavak trenda na gore, a neuporedivo znacajniji pokazatelj (fibonaci na mesecnom) je vec ozbiljno probijen (nacet) vrlo lako moze da se desi da takva situacija privuce veliki broj trgovaca koji imaju kraci rok posmatranja = izbije iz paterna (trougla), dodje do nekog nivoa (licno mislim 1,4800-1,4750) i onda kada pocne da se vraca na liniju trougla tu napravi tzv lazno probijanje. da vise ne davim radi se o tome da svi koji udju u eur (a pri tome gledaju duzi vremenski period) postavljaju naloge za prodaju ispod te linije (npr negde oko  1,4200), kada ovi trgovci koji idu na kraci rok izadju npr sa nekom zaradom ili bez zarade na samoj liniji trougla (gde su i usli) = cena nastavlja da pada, sada dolaze na red stopovi  ovih dugorocnih oni u panici izlaze sa malim gubitcima ili cekaju da im stopovi budu pokupljeni, tu vec krece lavina na dole, onda se ovi kratkorocni ukljucuju ali sada u dodatnu prodaju i nastaje ogroman pad evra, tzv foling najf.

naravno sve to uopste ne mora tako da bude. zato bi do konacnog zakljucka pratio sta se desava na ovom izbijanju iz trougla i kako ce se ponasati prvi ritrejsment.

eto malo da se ¨duvam¨ nekad sam se malo bavio ovim i hvala Bogu da sam izasao iz toga.

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

uuuu, Dragisa, kolega, svaka cast  pravopop confused1

Nego, ja sam vise zainteresovan za odnos EUR-CHF, nego za EUR-USD (njihov odnos ima znatno manji stepen predvidljivosti)...

Evo, bez analitickih grafikona i dijagrama:

http://www.ecb.int/stats/exchange/eurofxref/html/eurofxref-graph-chf.en.html

Pogledajte odnos EUR-CHF od pocetka 2010. godine do danas

Заиста, заиста вам кажем да што год заиштете од Оца у име Моје, даће вам. (Јн 16,23)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

uuuu, Dragisa, kolega, svaka cast  thank_you777 joooj

Nego, ja sam vise zainteresovan za odnos EUR-CHF, nego za EUR-USD (njihov odnos ima znatno manji stepen predvidljivosti)...

Evo, bez analitickih grafikona i dijagrama:

http://www.ecb.int/stats/exchange/eurofxref/html/eurofxref-graph-chf.en.html

Pogledajte odnos EUR-CHF od pocetka 2010. godine do danas

Људи, обратите пажњу на однос (падање) свих важних светских валута у односу на швајцарски франак. ја сам нешто штедње конвертовао у франке и само на курсној разлици сада могу добити 150 евра више...

Фунта изгубила скоро 30% вредности, евро 20%, долар 20%....

chf140711.png

image uploading

http://www.snb.ch/en/iabout/stat/statpub/zidea/id/current_interest_exchange_rates/3

Заиста, заиста вам кажем да што год заиштете од Оца у име Моје, даће вам. (Јн 16,23)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...

  • Pitagorin teorem: 24 riječi
  • Arhimedov princip: 67 riječi
  • Deset zapovijedi: 179 riječi
  • Gettysburški govor: 286 riječi
  • Američka deklaracija nezavisnosti: 1 300 riječi
  • Američki ustav sa svih 27 amandmana: 7 818 riječi
  • EU odredba o prodaji kupusa: 26 911 riječi

http://nedjeljnikome...iv-birokracije/

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ЕУ је пропали пројекат као и СССР и нацистичка Немачка..

е потпуно се слажем с тобом а баш сам мислио нешто слично да напишем али после твог одговора немам потребе

Радост Христова је у овоме:

да останеш веран Њему у љубави и да не посустанеш,

макако тешка била искушења.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ЕУ је пропали пројекат као и СССР и нацистичка Немачка..

Vecu smejuriju nisam mogao da procitam. Eu koja se bazira na slobodnom trzistu se poredi sa CCCP i nacional-socijalistickom nemackom koji se bazira na komandnom privrednom sistemu.

Ko seljaci ispred zadruge kad se uhvate medjunarodne politike. :)

  • Pitagorin teorem: 24 riječi
  • Arhimedov princip: 67 riječi
  • Deset zapovijedi: 179 riječi
  • Gettysburški govor: 286 riječi
  • Američka deklaracija nezavisnosti: 1 300 riječi
  • Američki ustav sa svih 27 amandmana: 7 818 riječi
  • EU odredba o prodaji kupusa: 26 911 riječi

http://nedjeljnikome...iv-birokracije/

ZvonkoM eu je idejno isto ono sto Ron Paul oce za ameriku, Libelarno ekonomska unija. Ne razumem ako je hejtujes zasto je hejtujes?

A broj reci je nekako srazmera. Pitagorina teorema se bavi sa tri elementa tri stranice. Arhhimedov princip sa dva elementa. Deset zapovesti sa opet neka 3-4 moralna principa. Americka deklaracija nezavaisnosti sa dva ili nesto elemenata.

UStav je opsti zakonski akt a americki ustav je mozda najkraci ustav na svetu i porpilichno "zaostao" u odnosu na druge ustave.

EU odredba o prodaji kupusa ukljucuje odnos 40 drzava, razlicitih privrenidh, ekonomskih i carinskih politika.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Еu koja se bazira na slobodnom trzistu se poredi sa CCCP i nacional-socijalistickom nemackom koji se bazira na komandnom privrednom sistemu.

ЕУ има итекако пуно елемената командног система, да и не помињем етатистички менталитет те супер-државе. Капирам да би сам Стаљин позавидео политичарима из ЕУ на неким од регулација које ни он није својевремено успео да смисли.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Vecu smejuriju nisam mogao da procitam. Eu koja se bazira na slobodnom trzistu se poredi sa CCCP i nacional-socijalistickom nemackom koji se bazira na komandnom privrednom sistemu.

Вероватно ниси сасвим упознат са ЕУ бирократијом и шта све они раде.

ZvonkoM eu je idejno isto ono sto Ron Paul oce za ameriku, Libelarno ekonomska unija. Ne razumem ako je hejtujes zasto je hejtujes?

A broj reci je nekako srazmera. Pitagorina teorema se bavi sa tri elementa tri stranice. Arhhimedov princip sa dva elementa. Deset zapovesti sa opet neka 3-4 moralna principa. Americka deklaracija nezavaisnosti sa dva ili nesto elemenata.

UStav je opsti zakonski akt a americki ustav je mozda najkraci ustav na svetu i porpilichno "zaostao" u odnosu na druge ustave.

EU odredba o prodaji kupusa ukljucuje odnos 40 drzava, razlicitih privrenidh, ekonomskih i carinskih politika.

Далеко од тога, ЕУ је све само не либерално економска унија. Они се максимално мешају у слободну трговину и производњу. За 10,000 држава "одредба о продаји купуса" би требало да гласи - "људи могу да купују и продају шта год желе, како год желе".

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Evo malo suvih podataka... Napominjem da se evrozona drmala za prispeli grčki dug. U odnosu na ono što ih čeka u 2012. grčki dug je blaga temperaturica. Prema ovim ciframa, 2012. godina može biti infarkt miokarda.

m8.jpg

ao.jpg

9z.jpg

0v.jpg

4x.jpg

Заиста, заиста вам кажем да што год заиштете од Оца у име Моје, даће вам. (Јн 16,23)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...