Jump to content

Хрвати су преживели ледено доба

Оцени ову тему


Препоручена порука

Извор: http://www.blic.rs

Бивши хрватски министар здравља Драган Приморац изнео је теорију о пореклу Хрвата која још једном покушава да доведе у питање словенско порекло наших западних суседа. Укратко, Приморац тврди да су данашњи Хрвати потомци прастановника Европе који су преживели ледено доба.

24100_pracovek-reuter_f.jpg?ver=1308135463

"Више од три четвртине данашњих хрватских мушкараца потомци су старих Европљана који су пре 13.000 до 20.000 година преживели последње ледено доба на неколико локалитета (у науци се означавају као уточишта) у Европи", каже Примирац за "Вечерњи лист".

"Последње научне студије упозоравају на чињеницу да је управо једно од тих уточишта, ако не и најзначајније, обухватало просторе данашње Хрватске и Босне и Херцеговине. Око 45% данашњих хрватских мушкараца потиче управо с тог локалитета. С друге стране, њих 30% повезује се с прецима који су у више таласа директно или индиректно, преко других регија Европе, дошли из тзв. Украјинског уточишта", тврди Приморац.

Бивши министар, који је и раније заступао оригиналне теорије о пореклу Хрвата, каже да су преци данашњих Хрват заправо људи који су независно од неолитских миграција из смера Блиског истока дошли на ово подручје.

"Остатак популације углавном представља потомке народа који су пристизали у овај део Европе југоисточним смером, у последњих 10.000 година, углавном током процеса неолитизације, једног од најзначајнијих периода људске историје које је обележено ширењем пољопривреде која је омогућила раст великих популација", наводи Приморац.

.

..

...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

0110_hahaha 0102_laugh smej.gif 1127_battle 0110_hahaha

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Приморац тврди да су данашњи Хрвати потомци прастановника Европе који су преживели ледено доба.

Па сигурно нису потомци оних који нису преживели...

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Izgleda da postoji ipak neko koje stariji od Srba! smej.gif smej.gif smej.gif smej.gif smej.gif smej.gif smej.gif smej.gif smej.gif da da ,prvo je nastala hrvatska ameba pa su njenom deobom nastali Srbi i Bosnjani (kasnije Bosnjaci)! 1127_battle 0110_hahaha 0110_hahaha 0102_laugh smej.gif t1007

Ovi Hrvati me uvek lepo oraspoloze  ljut 0110_hahaha 0110_hahaha 0110_hahaha :krstix:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Они су стварно...  0110_hahaha-smileys-327.gif' class='bbc_emoticon' alt='0110_hahaha' />

U tekstu se pojavljuje ime samo jedne osobe - tako da ne znam cemu to oni.

Izvinjavam se, al postajem alergican na forumske generalizacije    0110_hahaha

The mark of the immature man is that he wants to die nobly for a cause, while the mark of the mature man is that he wants to live humbly for one

In the absence of science, opinion prevails

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Cekamo odgovor naseg cuvenog masinskog inzinjera koji je u stanju da prati poreklo srba sve do Adama. Pokrajac ili Deretic pitanje je sad?

Da je u Hrvatskoj ipak za nijansu ludja situacija dokaz je toga sto je deretic kod nas idol gomili nezrele dece na internetu; dok se u Croatiji ovaj lik nalazi na celu ministartsva a i sam Tudjamn je imao SF price o preklu kroata.

Not Available 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па хрвати као и Срби јесу потомци староевропљана ..генетски доказано....само што се тада нису звали хрватима или Србима...

Исто тако Финци, Корзиканци, Немци и Шкоти имају велики проценат староевропљана...

Ово нема везе са нацијама...

I-map.jpg

Magen VeLo Yera'e

מגן ולא יראה‎,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nakon Drugog kongresa istoričara u Sankt Peterburgu, predsednik Ruske Federacije Dmitrij Medvedev, je potpisao ukaz o formiranju komisije, koja ima za cilj da izvrši reviziju istorije Rusij, i iz nje otkloni sve falsifikate.

Na Kongresu je istaknuto da je najstarija civilizacija Serbo-raška, što su učesnici Kongresa potvrdili, a isto je učinio i sam predsednik Medvedev, donošenjem ovog ukaza.

052421001.png

Magen VeLo Yera'e

מגן ולא יראה‎,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nakon Drugog kongresa istoričara u Sankt Peterburgu, predsednik Ruske Federacije Dmitrij Medvedev, je potpisao ukaz o formiranju komisije, koja ima za cilj da izvrši reviziju istorije Rusij, i iz nje otkloni sve falsifikate.

Na Kongresu je istaknuto da je najstarija civilizacija Serbo-raška, što su učesnici Kongresa potvrdili, a isto je učinio i sam predsednik Medvedev, donošenjem ovog ukaza.

Добро, Руси су макар колико скромнији, па не кажу да је најстарија цивилизација Росијска...мада не знам гдје су остаци те најстарије "Сербо-Рашке" цивилизације. Волио бих када би ми неко оказао на то, не узурпирајући туђу историју као своју, као што то ради госн. Деретић

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па Јустине имаш их на сваком кораку...

..винча и лепенски вир нпр..

проблем који постоји само (није усаглашен између Руса и США) јесте...дали су припадници староевропљана (тачније И2а) за време Римљана били протерани па се вратили..или су били само асимиловани и грађани 9478484 реда...

Magen VeLo Yera'e

מגן ולא יראה‎,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...