Jump to content

Da li razlikujete duh Artemijev od duha Dejana Vilovskog (ex-Simeon) ?

Оцени ову тему


Rascinjeni ep. Artemije je pod velikim uticajem Dejana Vilovskog (ex-Simeon) ?  

19 члановâ је гласало

  1. 1. Rascinjeni ep. Artemije je pod velikim uticajem Dejana Vilovskog (ex-Simeon) ?

    • Da
      6
    • Ne
      1
    • Mozda
      1
    • To svi primecuju osim samog Artemija
      6
    • Verovatno
      1
    • Nisam siguran/na
      4
    • Ne, to je izmisljotina prljavih ekumenista
      0


Препоручена порука

Na ovo treba obratiti paznju dobro...

39884.jpg

Bivsi ep.Artemije nikada nije govorio, savetovao, agitovao, huskao ljude protiv nekoga! Covek jeste monah po vokaciji, voli monastvo i trudi se da zivi duhovnim zivotom onako kako ga predstavlja pravoslavna duhovnost. Na pamet mu ne pada da vredja, klevece, laze, napumpava stvari protiv svojih neistomisljenika. Simerno, na svoj nacin,moze se reci - monaski,  podnosi ovo sto u sta je uveo sebe i one koje ga slede. Naravno, ima svoj stav, sa kojim se ne slaze sa bivsom bratijom (o ekumenizmu itd). Kao smireni monah i prima lisavanje svog episkopskog dostojanstva od strane SASabora ali se opet ne slaze sa tim (sto i jeste prirodno). Posle par meseci, da li pod uticajem ili savetovanjem drugih (?), resava da ipak ne bude poslusan SASaboru i krece u avanturu koja se zove "dozivotni episkop RP Eparhije". I dobro covek, sada vec monah, Artemije u svom smirenju bez ogromne galame, buke i svih gore navedenih negativnih konotacija  nastavlja svoju borbu za svetosavlje,srpstvo,pravoslavlje, itd.

simeon001.jpg

Sa druge strane imamo jednu potpuno drugaciju osobu. Mizantrop - Dejan Vilovski, (ex-Simeon). Sve ove sablažnjujuce stvari koje se desavaju na Internetu jesu plod i dejstvo Dejana Vilovskog ličo. Ovde se misli pre svega na otvoreno delovanje anticrkvenih sajtova kroz klevetanje, omalovažavanje svih kanonskih institucija nase Crkve, uglednih i prestižnih episkopa cenjenih svuda u svetu. Stvara sablazam medj obicnim narodom mnogim lažima i poluistinama. Setite se svih onih fotomontaza, postera koji postoje na "Novinar.db""Istini" .... Za sobom, svojom mrznjom, nesmirenjem i trulim, plitkim i prevazidjenim  antiekumenizmom privlaci neofite, obrazovce, Naše ....kao sto je Ugljesa Lekic (koji je pune 4 godine u Crkvi!) i ostala vesela druzina sa "Istine". Stvara se atmosfera panike, alarmizacije i akcije. I sve ce se to desavati dok se ne nadje neko sa malo labilnim karakterom, a takvih je mnogo na "Istini" koji ce, ne daj Bože, napraviti neko zlo (npr ubistvo nekog ekumeniste) a onda ce se ovi ucutati jer "nismo znali da ce bas to da se desi".... Vodje artemijeve sekte ovoga nisu svesne, ali i ako bi se tako nesto deslio Bogu hvala, postoje dovoljno dokaza za pokretanje krivicnog postupka protiv takvih "duhovnika" koji ce slicno njihovom idolu Šešelju zavrsiti i ispovedati svoje "stradalnistvo" po istoj odgovornosti.

Поуке.орг разбија концепцију атеиста Србије, артемита и осталих секташа.

"МАМЛАЗИ И КРИПТОМАРКСИСТИ" у псеудоморфози анархо-левичара и ауто-деструктивних либерала (-често гејева, мазохиста, шмркача итд).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Na ovo treba obratiti paznju dobro...

39884.jpg

Bivsi ep.Artemije nikada nije govorio, savetovao, agitovao, huskao ljude protiv nekoga! Covek jeste monah po vokaciji, voli monastvo i trudi se da zivi duhovnim zivotom onako kako ga predstavlja pravoslavna duhovnost. Na pamet mu ne pada da vredja, klevece, laze, napumpava stvari protiv svojih neistomisljenika. Simerno, na svoj nacin,moze se reci - monaski,  podnosi ovo sto u sta je uveo sebe i one koje ga slede. Naravno, ima svoj stav, sa kojim se ne slaze sa bivsom bratijom (o ekumenizmu itd). Kao smireni monah i prima lisavanje svog episkopskog dostojanstva od strane SASabora ali se opet ne slaze sa tim (sto i jeste prirodno). Posle par meseci, da li pod uticajem ili savetovanjem drugih (?), resava da ipak ne bude poslusan SASaboru i krece u avanturu koja se zove "dozivotni episkop RP Eparhije". I dobro covek, sada vec monah, Artemije u svom smirenju bez ogromne galame, buke i svih gore navedenih negativnih konotacija  nastavlja svoju borbu za svetosavlje,srpstvo,pravoslavlje, itd.

Џаба и да је све тако, и да неко њиме манипулише, а његове присталице тврде супротно, и он сам у више изјава тврди да он стоји иза свих одлука које се приписују Виловскоме. Дакле, ако неко и манипулише њиме, онда је то крајње жалосно. Ако не манипулише и он све ово ради куда је нагазио, онда је то крајње жалосно, још жалосније.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I sve ce se to desavati dok se ne nadje neko sa malo labilnim karakterom, a takvih je mnogo na "Istini" koji ce, ne daj Bože, napraviti neko zlo (npr ubistvo nekog ekumeniste) a onda ce se ovi ucutati jer "nismo znali da ce bas to da se desi".... Vodje artemijeve sekte ovoga nisu svesne, ali i ako bi se tako nesto deslio Bogu hvala, postoje dovoljno dokaza za pokretanje krivicnog postupka protiv takvih "duhovnika" koji ce slicno njihovom idolu Šešelju zavrsiti i ispovedati svoje "stradalnistvo" po istoj odgovornosti.

Господине или госпођо/ђице, ако су Артемијеви следбеници у криву то не значи да су дебили.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To svakako ne ...

Поуке.орг разбија концепцију атеиста Србије, артемита и осталих секташа.

"МАМЛАЗИ И КРИПТОМАРКСИСТИ" у псеудоморфози анархо-левичара и ауто-деструктивних либерала (-често гејева, мазохиста, шмркача итд).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Arhimandrita Simeona Vilovskog nikad nisam uživo vidio niti ga slušao da govori, dakle, ne mogu suditi o čovjeku kojeg ne poznajem. Iz par tekstova koje je objavljivao jedino što bih mogao zaključiti o njegovoj ličnosti jeste da se ne ustručava da svoje mišljenje jasno iznese, i tu osobinu kod ljudi inače veoma cijenim (naravno, ako argumentovano govore). Imamo čitavu plejadu ljudi koji nit smrde nit mirišu (oni sami takvo njihovo stanje nazivaju pomirljivošću), pa je pojava oca Simeona u tom smislu dragocjena. Uvijek se upitam kako je moguće isprodukovati toliku mržnju spram ljudi koje uopšte ne poznajemo. Na glavu oca Simeona je sezona lova otvorena još davno i uporno se on apostrofira ko tamna strana ličnosti vladike Artemija. Takav odijum se obično stvara spram ljudi kojih se bojimo, pa se pitam kakav to strah i od čega otac Simeon proizvodi kod svojih progonitelja? Zašto je baš jedan monah tako bitan u cijeloj priči? Zašto je bilo potrebno praviti lažnu optužnicu (oborenu od dva državna suda) da bi se opravdalo sopstveno nedjelo spram ovog čovjeka? Gdje je odgovornost onih koji su optužnice pisali? I na kraju, ključno pitanje, u čemu je uopšte krivica Simeona Vilovskog, da ga svi tako saborno, hrišćanski mrzimo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Bjeli, ok....imaces dosta vremena da odgovoris na ova pitanja (ako do sad nisi).  0442_feel

Поуке.орг разбија концепцију атеиста Србије, артемита и осталих секташа.

"МАМЛАЗИ И КРИПТОМАРКСИСТИ" у псеудоморфози анархо-левичара и ауто-деструктивних либерала (-често гејева, мазохиста, шмркача итд).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Bjeli, ok....imaces dosta vremena da odgovoris na ova pitanja (ako do sad nisi).  0442_feel

Misliš u podrumima Vatikana...Može biti.

Ne, mislim u podrumima vanzemaljaca.  7896634

Поуке.орг разбија концепцију атеиста Србије, артемита и осталих секташа.

"МАМЛАЗИ И КРИПТОМАРКСИСТИ" у псеудоморфози анархо-левичара и ауто-деструктивних либерала (-често гејева, мазохиста, шмркача итд).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da, zasto obisaste onaj fenomenalan post brata Zeebedee  ?!  facenew22222222

Поуке.орг разбија концепцију атеиста Србије, артемита и осталих секташа.

"МАМЛАЗИ И КРИПТОМАРКСИСТИ" у псеудоморфози анархо-левичара и ауто-деструктивних либерала (-често гејева, мазохиста, шмркача итд).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 year later...

Arhimandrita Simeona Vilovskog nikad nisam uživo vidio niti ga slušao da govori, dakle, ne mogu suditi o čovjeku kojeg ne poznajem. Iz par tekstova koje je objavljivao jedino što bih mogao zaključiti o njegovoj ličnosti jeste da se ne ustručava da svoje mišljenje jasno iznese, i tu osobinu kod ljudi inače veoma cijenim (naravno, ako argumentovano govore). Imamo čitavu plejadu ljudi koji nit smrde nit mirišu (oni sami takvo njihovo stanje nazivaju pomirljivošću), pa je pojava oca Simeona u tom smislu dragocjena. Uvijek se upitam kako je moguće isprodukovati toliku mržnju spram ljudi koje uopšte ne poznajemo. Na glavu oca Simeona je sezona lova otvorena još davno i uporno se on apostrofira ko tamna strana ličnosti vladike Artemija. Takav odijum se obično stvara spram ljudi kojih se bojimo, pa se pitam kakav to strah i od čega otac Simeon proizvodi kod svojih progonitelja? Zašto je baš jedan monah tako bitan u cijeloj priči? Zašto je bilo potrebno praviti lažnu optužnicu (oborenu od dva državna suda) da bi se opravdalo sopstveno nedjelo spram ovog čovjeka? Gdje je odgovornost onih koji su optužnice pisali? I na kraju, ključno pitanje, u čemu je uopšte krivica Simeona Vilovskog, da ga svi tako saborno, hrišćanski mrzimo.

Brate .. DEJAN ,

Dejan, ... Deki, ...Dejanche, Dekica Vilovski...

SImeon ne postoji..

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...